. Agora

Traballo escolar e ensaios da escola secundaria
Escola emprego investigación

EUA

Tema: Xeografía
| Máis

Historia

1 Cales eran nativos americanos?
Resposta: Os indios

2 Nas colonias diferentes alimentou de diferentes xeitos, por que?
Resposta: Porque eles viviron en circunstancias diferentes. Nalgúns lugares era como o chan non utilizable, polo tanto, cando foi pescar e atopou os alimentos en moitos outros lugares.

3 Cando foi declarada primeiro de América 13 colonias independentes?
Resposta: En 04 xullo de 1776

4 Quen foi o primeiro presidente de Estados Unidos?
Resposta: George Washington

Xeografía física

As partes orientais: Fóra coa costa é moi montañoso e fiordos. Pinhais aderezadas espallados no solo areoso e áreas de mangue nalgunhas áreas. Un pouco máis cara ao interior, hai grandes chairas eo sistema de montaña da Arcadian.
Grande e ben desenvolvida áreas agrícolas con millo, tabaco, algodón, cacahuetes, froitas e legumes cobre gran parte do leste e disipada polo gran, serras boscosas.

As partes occidentais: Aquí é a altura, serras de longo e os volcáns activos algúns no país. Entre as dobras creado por terremotos a partir da placa do Pacífico, a través do milenio, estendendo-se para grandes chairas ao longo de grandes áreas e no sueste é un deserto, temido por moitos, chamado Death Valley, 84 metros por baixo do nivel do mar.

As partes internas: Case todo o medio de Estados Unidos está cuberta por unha pradera case infinitas, top listrado dos moitos afluentes do Mississippi, que tamén corre ao longo da chaira oriental. A temperatura da Prairie varía, pero normalmente é seca, porque non está chovendo moi poucas veces ao ano.

Ademais, non hai outro país que é distinta como o clima ea temperatura nos Estados Unidos. Case se pode mirar para arriba o seu tempo persoal nun día! As diferenzas están enraizadas nos ventos polares que sopran inferior en todo o Canadá e en dirección á parte interna dos Estados Unidos, as correntes quentes do Golfo de México e as terras altas e montañas que bloquean proporcionar seguros de humidade dos océanos, deixando o campo cara atrás-os secar e, sobre todo quente.

Viaxe Mississippi

Eu comezo a miña viaxe nun pequeno barco en Itascasjön no norte de Minnesota, onde o río ten a súa boca. A auga está movendo rápido e chegar despois dun tempo unha lagoa como eu pasar, pero podo non moito tempo ata que o po vén achegando e estamos whisked pasado tamén aparece cando un outro po pensa "sigh * * cando eles van acabar?" Sentimentos Dedar probablemente non ha desaparecer, senón reforzada ao longo do camiño, porque eu teño que viaxar a través do 27 º lagoas antes que eu teño pasado a cidade de Saint Louis, pero a vista en torno ao río me distrae abondo para non ser oco.
El se estende ao longo dos lados dos montes e moitos deles son cidades fermosas e menos fermosa. Por suposto, non vexo nada bonito nas grandes cidades - eles só destrúen o que realmente debería ver se eles non veñen alí, pero é poderoso para pasar baixo as pontes que conectan cidades principais de cada lado do río.
Despois de Saint Lousã tomar as presas para fóra - só un deslizarse sobre a auga tranquila. Eu veño con algúns diques de auga onde as persoas van atravesar o río en barcaças.
O bosque se fai máis tätväxt e raíces grosas atopar o seu camiño na auga ao longo das beiras.
Tras uns 90 días comeza a agardar as curvas do río e eu vou por varios afluentes. A auga é escura coa sucidade e contaminación e, agora, o río corre para os seus depósitos propios. Non quero correr en dirección ao Golfo de México, así que eu tomar e ir á praia aquí en Nova Orleans.

Río Mississippi

Industria

1 A tarifa é un lugar na fronteira dun país onde pode amosar fóra de carga e bagaxe para os gardas que debe aprobar a carga son presos e transportados legalmente no país. Ás veces ten que pagar dereitos de aduana sobre as mercadorías que veñen para o país, para que non deben competir cos produtos nacionais.
Os dereitos de aduana foron para o país de ter control sobre o que é traído para o país e para fóra.
2 O Modelo T foi o primeiro coche na historia como producidos en masa en liñas de montaxe. Foi producido pola Ford Motor Company en Detroit e foi construído en 1908 por un home chamado Henry Ford.
3 John Jacob Astor IV - Turbina Engine, Leo Baekeland - foto, Harold P. Brown - cadeira eléctrica, Malcolm Laughead - hydrofoil, Samuel Morse - telégrafo, Morse lingua, James Naismith - Baloncesto, Wilbur Wright - aeronave proxectada.
4 A vantaxe da liña de montaxe foi que podería producir bens máis rápido e máis barato. A desvantaxe pode ser a calidade dos bens, xa que o fabricante ten só unha certa cantidade de tempo para realizar a súa parte do traballo e debe ser rápido, e por que as mercadorías son tantas, hai que baixar os prezos, o que non sempre rematan moi ben ...
5 Depresión, iniciada en 1929 en conexión co crash de Wall Street en Nova York. O crash do mercado de accións foi grande unha crise económica que comezou cando os americanos deron os europeos a pedir diñeiro prestado para pagar os danos despois da Segunda Guerra Mundial e os agricultores investiron máis en accións.
EUA crían que a crise da Europa débeda sería seguir por moito tempo e presionou, polo tanto, diñeiro en números de masa. Isto levou a que o diñeiro caeu en valor, polo que, cando a primeira guerra rematou, non foi a agricultores venderon tanto máis. Eles tentaron manter o orzamento por producir máis, o que significaba que tiñan que baixar os prezos dos seus bens. Finalmente, os agricultores tras a agricultores foron á quebra e unha longa depresión se seguiron.
En 1933 formou a Franklin D. Roosevelt, unha axenda de reformas en postos de traballo para os desempregados e que deu bos resultados. El lanzou unha política, o New Deal, o que significaba que o Estado tivo que intervir máis nas persoas do jarrete economía.
6 Unha empresa multinacional é unha empresa que opera en diversos países.
7 Enerxía eléctrica en Estados Unidos vén principalmente de petróleo, pero tamén a partir do carbón, hídrica, nuclear e gas natural.
8 En Estados do Sur, os Estados occidentais e as partes internas de Estados Unidos, hai grandes reservas de petróleo.
9 As principais centrais forestais en estados de Nova Inglaterra e os Estados da costa oeste.
10 Industrias futuro da industria do automóbil estadounidense, electrónica, informática, alimentos, téxtil, enxeñaría e química.
11 Exemplos de empresas de Estados Unidos:
- Aeroespacial: Boeing,
- Automotive: General Motors
- Computer Company: Hewlett-Packard
- Restaurante: Kentucky frie Chicken

12 Silicon Valley é coñecido pola súa industria de ordenador que creou o chip de computadora.

Xeografía e transporte urbano

1 80% da poboación dos Estados Unidos vive en cidades.
2 Razón para isto é que a agricultura xa non precisa de man de obra tanto como a maioría do traballo ocupados por máquinas, con todo, as cidades precisan de moita man de obra en varios lugares, polo que é máis fácil de gañar a vida, se vive nunha cidade.
3 Construír rañaceos das grandes cidades, por que non vai se estender tanto e para aforrar espazo.
4 Os rañaceos máis famosos son:
Nome: Ubicación: Altura (m):
Empire State Building de Nova York, 443,2 Spiro incl e torre de radio
Chrysler Building de Nova York 319
Sears Tower de Chicago 445 (524 con mastro)
Torre clave Ohio 288,6

Cidade: Poboación:
Nova York (gran mazá) 8214426
Los Angeles 3849378
Chicago 2833321
Houston 2144491
Phoenix 1512986
Philadelphia 1448394
San Antonio 1296682
San Diego 1.256.951
Dallas 1232940
San Jose 989,496

5 O coche é moi importante para os americanos e 80% deles viaxan en coche

Grupo 2:

Grand Canyon
Grand Canyon é un 446, km de lonxitude, 0,4 - 24 km de ancho e 1,6 km suco profundo na roca do oeste de Arizona. Foi o río Colorado, que rachou o rock cando se esgotou hai séculos para que penetrou máis fondo e máis fondo no chan, onde aínda corre entre as paredes de rocha vermella. Placas tectónicas e elevación da terra afectan a paisaxe visible - O norte do Planalto do Colorado é 300 m maior que o pg do sur. unha elevación irregular. Erosión e terremotos afectan toda a profundidade do tempo e do ancho do cânion.
Grand Canyon foi orixinalmente unha paisaxe desértica que corroídos pola Colorado River.
El consta de moitos tipos diferentes de rochas. Entre eles, calcario, e fósiles.
A área arredor da gorxa está seca e espida de plantas.

Órbitas río

A xente ás veces pode ficar coa idea que regulan a circulación do río con presas e diques, etc. Con iso, queren gañar un sistema de irrigación mellor e máis flexible para os campos, facilitar e facer máis viable para o tráfico fluvial eo seu río para flotar nun bo camiño no que se refire a, entre outras cousas. un vilas e aldeas.
Ás veces chove moito ou que doutra forma convértese en inundacións en ríos. Entón poden ser inundada cara á parte superior dos encoros, pero construída en torno a el e, finalmente, romper-los nunha gran onda. Un exemplo é a inundacións en Missouri en 1993, cando 25 persoas morreron e terras aráveis, tanto como catro veces a área Gotland foron destruídos.

Illas Havaianas

Eles foron formados por repetidas erupcións volcánicas no fondo do mar. A razón que existen varias illas na serie é que os sinais que forman capa superior da Terra se move todo o tempo e iso pode ser, por suposto, o volcán sempre un novo lugar para "spray up" para fóra.

Niagara Falls

Son tres caídas de auga en un nome. Están situados no leste de América do Norte, na fronteira entre Estados Unidos e Canadá. Eles corren para o Lago Erie de ter o seu ingreso a partir do río Niagara. Os casos, todos teñen os seus propios nomes - o Horseshoe Falls é de 54 metros de alto e ancho, coas súas 920 metros, os casos de Americana, que é de 54 metros de altura e 325 metros de ancho e nupcial cae é de 54 metros de altura e só 17 metros de ancho.
Cada ano, os millóns fervenzas de visitantes que veñen a experimentar a visión maxestuosa de 2000 metros cúbicos de auga transbordador de 54 metros por segundo!
Niagara Falls

Un corporacións americanas

McDonalds:
- É unha empresa de fast food que fabrica e vende hamburguesas e fast food nun restaurante.
- Fundado e inaugurado en 1940 por Maurice e Richard McDonald. Oito anos máis tarde se fixo famoso polo seu servizo rápido, o que foi que cociñaba a comida como löpbandsprincipen. 1954 fixo logro McDonald co seu novo restaurante en Illinois. 1955 foi fundada Sistemas McDonald Inc E en 1960 eles chamaron a si mesmos como Corporación McDonald.
McDonalds espallados por todo o mundo e na Rusia e na China era un símbolo de status porque eran tan coidadosos coa hixiene e limpeza.
1990 fundou a Infancia McDonald, que ten o obxectivo de dar aos nenos que sofren de enfermidades graves, a oportunidade de estar preto do hospital por un longo tempo. Tamén patrocina hospital infantil con unha sala de xogos.
1995 comezou con estacións de reciclaxe onde os clientes poden clasificar os restos que sobre despois do xantar. Hoxe, reciclados 90% dos residuos McDonald.
En 2003 eles conseguiron o slogan: Eu son lovin 'it.
- Produtos McDonald son vendidos en 121 países. Ata todo o Norte e América do Sur, Europa, Australia e case toda a Asia e en partes de África.
- McDonald ten 438 000 empregados.
- O programa de adestramento pode variar dependendo do elemento que está a traballar no McDonalds, pero a formación obrigatoria para todos os funcionarios ocupan case unha semana e entón comeza formación en seguridade alimentaria e hixiene, curso de local, Primeiros Socorros, grellas e fritadeiras, sorbete e máquina de milk-shake , The host e hostess, un curso local.
- Eu, persoalmente, é un gran McDonald amantes e creo que os funcionarios son ben adestrados e agradable. Non me importa a liña de montaxe se só come de cando en vez. Por suposto, eu comer no McDonald sobre unha vez ao mes.
Houbo moitas críticas levantadas contra eles, eu sei, e estou consciente do por que, pero creo que os que se chaman de vítimas do seu fast food son irresponsables e torpe. É totalmente a súa propia culpa que senten enfermos ou facer obesa - non debe comer McDonald todos os días. Con todo, penso que non debe concentrarse tanta propaganda para os nenos, aínda que sexa responsabilidade dos pais para garantir que os seus fillos non será manipulado.

A situación ambiental en EEUU

EEUU é o país, excepto China, os maiores emisores de toxinas e contaminantes no aire. Os americanos consideran ser preguiceiro, a xente cómodos, que non adoitan pensar sobre o que eles presentan para o medio ambiente cando levar o coche a lugares onde poden pé ou en bicicleta.
Máis de varias cidades situadas smog engrossa cada día que pasa, e cando non hai vento para que afunde na cidade e as persoas que os animais poden inhalada o aire velenoso.
Este é o home terrible e ridiculamente irresponsable! E nós seremos as criaturas máis intelixentes na terra! O que temos sempre corresponder o noso chan?
O que fixemos para o ben dos que cubriría os malos? Tomamos e tomar sen dar de volta. Nós facemos o chan fértil para alimentar a nós mesmos, nós plantar árbores para madeira para vivenda e creamos novas especies de animais que teñen que ser os nosos bens para sobrevivir.
Quere gobernar o mundo, eu tería que aumentar os salarios para os científicos triple, aumentando o número de autobuses movidos a gas e facer o transporte público mellor e máis barato.
En cidades moi afectadas, quere mandar para os vehículos con un número par ao final do número de matrícula foi executado en días alternos e os vehículos con bi raro.
Eu ía prohibir a reprodución das especies febles Crested / gato.
Quere tamén de todos os países para plantar varios hectáreas de bosque, dependendo da cantidade de espazo que teñen e non regular a bosques, pero só cortar as árbores que crecen en abundancia.
Logo eu faría ilegal a condución de vehículos movidos a combustibles fósiles tamén.
Acción drástica é na verdade unha obrigación con esta - pode ata 15 anos de idade, digo con certeza!

Restaurante McDonalds

O estudo

Eu, Felicia Gustafsson e Philip Gard, xunto fixo un estudo de cantas 6 e 7 de na nosa escola que sabe o que América unidades da forza de aire superior. Tanto o U. S. Forza Aérea e do Air Force One foi aceptada como respostas lexítimas.
Aquí está o levantamento a:
Philip preguntoume e 100 estudantes de reixa reixa e sétimo o venres Getinge escola no caso de que sabían o que América unidades da forza de aire superior. Nós pedimos un total de 50 mozas e 50 nenos. Temos feita o número de respostas erradas (que contou tamén no caso de que non tiñan idea), e resposta lexítima. Os estudantes non tiñan ningunha opción na investigación.
Aquí están os resultados:

Un preguntou a 50 nenas sabían que a Forza Aérea foi chamado. Así, o 2% das nenas.
8 entrevistados de 50 nenos responderon correctamente. Así, o 16% dos nenos.
Un total de nove entrevistados en 100 alumnos puidesen responder á cuestión así do 9% dos estudantes no grao grao e sétimo sexto.
16% dos nenos podería ser a resposta - é oito veces máis que as nenas, onde só o 2% podería!
Por que é así entón? Foi así en todos os tempos? Nenos xogan con coches, avións e vehículos de combate e nenas con bonecas Barbie e figuras My Little Pony. Despois, hai a excepción, pero é así que podemos xeneralizar.
Gustaríame pensar que a razón é que os pais e as circunstancias en que o ambiente afecta aos nenos que eles escollen para xogar, pero, e se interesar.
Nais non mercar moitas veces un loitador á súa 5 - year-old filla e non compran pequenas cabalos de plástico brillante rosa e bonecas Barbie para os seus fillos, que eu saiba.
Esta é, naturalmente dentro para a maioría do resto das súas vidas e afecta o que intercepta e lembre-se das noticias, tutoriais e arredores.
Peter Gustafsson

based on 18 ratings EUA, 2,9, 5 baseado en 18 avaliacións
| Máis
Taxa de EEUU


Proxectos relacionados coa escola
A continuación, son o traballo da escola que é sobre os EUA ou de calquera forma que ligan con EEUU.
  • Non hai mensaxes relacionadas

Comentar sobre os EUA

« | »