.nu

Училишните книги и есеи од средно училиште
Барај училишен

Ако skolarbete.nu

Skolarbete.nu е збирка на училишни проекти и есеи напишани од страна на студентите на шведски училишта. Содржините се подели на теми, така што станува полесно да се најде.

Не измамник!

Целта на skolarbete.nu не е тоа што треба да биде во можност да го копирате и да поднесе работа како своја. Како се вика плагијати и е класифициран како изневерување. Наместо тоа, да се види овој веб-сајт како извор на инспирација или да и помогне да ја изберете тема. Во многу училишни проекти се наведени извори, овие може да биде многу корисно да се покаже.

Запомнете дека вашиот учител гледа на интернет и тие ќе се открие брзо, ако треба да го копирате.

based on 33 ratings Ако skolarbete.nu, 3,9 од 5 врз основа на 33 рејтингот

12 коментари »

12 Responses to "Ако skolarbete.nu"

 1. Саранда, на 10 октомври, 2007 година во 20:30 #

  Сакам да учам математика!

 2. ChaotiX66 на 18 февруари, 2008 во 01:09 #

  Училишен е рудници за злато. Затоа, јас не знам дали сакам да ме остави, мојата работа за другите да уживаат. Кои права на материјалот имаат, ако го оставиме тоа на skolarbete.nu? Стариот uppsattser може да се продаде за добри пари и нема недостаток на луѓе кои сакаат да плаќаат ...

 3. admin на 18 февруари 2008 во 01:33 #

  Јас не се согласувам со вас дека старата школа дела на основното и средното образование можат да се продаваат скапи. Кој ќе плати за овие работни места? Постои разлика помеѓу она што е можно, а што е веројатно.

  Индустријата кои, всушност, има околу тезите на универзитетско ниво, обично се нарекува C и D есеи. По пишувањето дипломиран теза како заклучок на 5,5 години студии (магистерски труд), јас може да гарантира дека тоа вклучува многу различни нивоа во однос на квалитетот и барања. Иако постои за есеи кои се напишани во ред и дека ќе бидат доставени само еднаш, а потоа од страна на нарачателот.

  Штом работата училиштето излезе онлајн, па наставниците може да се следат, што тие го прават. Ние сме контактирани од страна на наставниците кои сакаат да ги знаат сите детали на специфичната работа и обично тоа е очигледно ако некој копирани од skolarbete.nu и да се достави како свој. Да го продаде на дело кое е веќе испратена уште пред голем ризик, дури и ако се игнорира фактот дека тоа е неморално и нелегално.

  Делата испрати до нас ќе бидат објавени на skolarbete.nu така што сите заинтересирани може да се прочита. Тоа е, и никогаш нема да дојде на прашањето да ги продадат. Ние, исто така, нема да работи школската во несоодветни начини.

  Skolarbete.nu единствена цел е да се споделат и да си помагаат едни на други.

 4. Магда на 22 април, 2008 во 06:39 #

  Но, ако некој сака да ги користат информациите во една работа тука во skolarbete.nu, можете да им верувате дека изворите се точни? Селектирани тоа? Инаку, по што Blaj доставените ..

 5. admin на 23 април, 2008 во 19:46 #

  Идејата не сакаат да се види она што другите го имаат напишано за една тема која ве интересира. Точно е дека информациите се најде тука можат да бидат неточни, и затоа треба да биде да се бараат други извори.

  Ние се исклучи извори на правото на работа не треба да биде толку полна дека тоа би можело да се достави како завршена работа.

 6. Anonymous на 19 април 2009 во 10:01 #

  Се согласувам дека ова треба да биде алатка и јас не би се осмелил да се од тука, затоа што имаат наставници кои бараат до извори, и тој е мамење итн И ако тој мисли така: "Тој или таа не го имаат", кога се дава ИГ директно, без ANS провери извор понекогаш

 7. Ричард на 27 јануари 2010 во 12:22 #

  Мислам дека оваа страна е навистина добра, се додека тоа не се злоупотребува.
  Седам во моментов и да напише avhandlig на витешки приказна за Тристан и Изолда во култура предмет и Историја на идеи и använer skolarbete.nu како голема инспирација, ве молиме забележете дека мојата намера не е да се лажеш.
  Ви благодариме за одличен сајт, да ги задржи тоа!

 8. Мајкл Б на 2 март, 2010 во 10:58 #

  Една мала фактички грешки во текстот: Boliden запре правење и продавање на арсен производи од 1990 година.

 9. Ела на 20 декември, 2010 во 04:25 #

  Првиот пат кога сум на skolarbete.nu. Земете дека првиот датум текст копирани од Википедија, атипичен, без дури и преработи, што го прави прочите. Текстот се тврди дека е преглед тука во skolarbete.nu. Тоа го прави веб страната глупав! Тоа едноставно се лути. Еве, на пример;

  Акција: Bombi Bitt живее со згрижувачките неговата мајка француски јазик. [...]
  [Одговор]
  Ние не се провери ако некој копира аспекти на нивното училиште работа од друго место. Потоа, не треба да заборавиме дека копирање може да се направи во двете насоки. Содржини на Википедија можат да бидат копирани од Skolarbete.nu. Википедија skolarbete.nu користи како извор на 100tals на нивните статии на време за неколку години дека ние погледна ова.

  Покрај тоа, се чини дека текстот што го даде како пример широко се користи опис на филмот, опис, кој се чини дека доаѓа од дистрибутерот на филмот. Ми се чини дека поради тоа дека лицето, кое текст на неговата работа не направиле ништо особено различни од тоа Википедија има.

 10. gottan на 6 април 2011 во 03:52 #

  Јас многу го сакам skolarbete.nu

 11. Сонце на 24 април 2011 во 05:24 #

  Јас само сакам да кажам дека ми помогна толку многу и дека оваа страница е најдобрата досега !!!!!! благодарение на вас, па имате сите мои последните тестови поминаа одлично !!! (Но, се разбира, не се копирани ништо !!, тоа никогаш нема да се случи со мене.)

  прегратка: Сол :):):) <3 <3

 12. Томас Густафсон на 13 декември 2011 во 09:23 #

  Мој впечаток е дека ова не е добра идеја. Како ова се зајакнува мрзеливост. Тоа е премногу лесно да се најде подготвен одговор тука. Секако, администраторот на страниците пишува убаво во врска со намерата ("извор на инспирација", итн), но, но ... (можам да кажам дека јас се признае срање кога ќе го видите). Работите ќе биде не се разликува само затоа што им даде друго име.

  Поконкретно: На "здрав" информации е прашање на наоѓање на нова * * факти - работи што не ги знаете за пред. Кога еден ученик чита делата тука, тоа дури може да се случи дека тој / таа surfs понатаму - но само за да се потврди.

  Ова е соодветната разлика. На кратко, преземањето на овие страници смртта на размислување и над сите, креативност.

  На природна реакција е сега да се расправаат. Па јас велат дека тоа Држете - престанат и да размислуваат. Најдете време за вас.

  За жал само. Имајте на ум дека јас сум татко на двајца тинејџери, и има работено со софтвер и онлајн од почетокот, и направете го тоа секој ден, редовно. Оттаму, "стар пес" и знам како функционира нешта.

  Честитки / Томаш

  [Одговор]
  Сè што можат да бидат злоупотребени. Студентите кои сакаат да измамник секогаш ќе најдат начин. Сега ќе можете да сурфате на ne.se и Root пристап до големи количини на информации во дигитален формат. Отстрани неколку, преформулација, и бум, ќе имаат "училишна работа" направено. Дали тоа значи дека НЕ ​​охрабрува мамење? Тоа, рече, сè може да се злоупотребува. Конечно, јас го цитирам коментар "Сакам да ви се заблагодарам затоа што ја има пратено оваа поради тоа што имам испит наскоро и сметам дека е лесно да се научат со книгата имам, јазикот е многу посложена од ова, и јас разбрав повеќе Кога завршив читањето. Вие сумираше подобар и навистина да одговори на она што го направи толку и толку. "

Коментар ако skolarbete.nu