.com

Училишните книги и есеи од средно училиште
Барај училишен

Училишни обврски за други

Три Little Pigs

Еднаш, многу одамна имаше три, мала, сиромашна свињи. Тие живееле во "Свиња Земја" кое беше земја во средината на никаде. Три Little Pigs биле познати по тоа што крадците на својата земја. Тие се возрасни лица и се случува да се движат fromtheir куќа со цел да се пресели во друг дом. Можеби мислат дека тие се богати затоа што биле крадци, но тоа не е точно, бидејќи тие секогаш изгубил она што тие го имаа стол. Тоа е reasonthat Тие не се преселат во одделни куќи. Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Во сенката на Сонцето

Сонцето се зголеми со среќна насмевка и изми солзите на ноќта. Утринското сонце блескаше низ прозорецот на замокот и белокосиот кралицата разбудив и погледнав околу во собата.
Таа имаше дете главоболка и нејзините очи беа уморни. Таа стана и шеташе низ собата да се стакло големите. Очите и погледнав во нејзиниот царство, нешто се случува. Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Boomerangs

Бумерангот е долг движи, криви фрлање стап користи главно од Абориџините од Австралија за лов и борба, и дека е направена од тешко дрво. Абориџините користат три вида на boomerangs и многу видови на бумеранг во облик на клубови.
Враќањето бумеранг
е лесен, тенок, и добро балансирана, и нормално се 12-30 инчи
(30-75 сантиметри) во должина и до 12 унци (околу 340 грама) во тежина. Види училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

На воздухоплови

Историја

Тоа отсекогаш сакаше да лета. Постојат цртежи од 4500 п.н.е. покажува човек со пердуви на телото се обидува да избега. Потоа во 15 век, Леонардо Да Винчи Дизајнирано лизгачки крило, и она што се случува да се побара од хеликоптер. Но, тоа се случува да трае долго време пред некој може да ја видите првата летање авиони. Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Соединетите Американски Држави

Соединетите Американски Држави - мисија на Марс

Чекавме долго време за пратеник од Земјата да се спуштаат кон црвено рамнини Марс. Последен пат тоа се случи, Џералд Форд беше претседател на САД, moviegoers се собираат за да ја видите
актер по име Силвестер Сталоне во Роки, и поради некоја непозната причина луѓе беа слушање во диско. Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Нуркање

Вовед

Нуркањето е навистина извонреден спорт. SCUBA залага за автономни подводни апарати за дишење. Кога се користи SCUBA опрема, нуркач дише од тенк кој го држи високо компресиран воздух. Мора да се признае, се вика спортови нуркање на англиски јазик. Но, за повеќето луѓе, тоа е повеќе како начин на живот или како потрага по уживање од еден спорт. Ние peoplehave отсекогаш биле привлечени од можноста да одат надолу под површината и да останат во тивка и таинствена подводниот свет. Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Змејот Reborn

Еднаш, многу одамна имаше малото кралство на Дејв Скотсдејл. Цар, кој владеел со царство било име Артур дваесет и првиот, и тој имаше кралица именуван Liandrin. Обичај за Царството што беше најстариот син презеде престолот, но Артур и Liandrin беа добивање на старите, и покрај својот изглед сигурно не го покажуваат тоа. Артур уште беше силен и здрав, и Liandrin беше како beutiful како и секогаш. Проблемите поставени дека тие го донесе само на животот на една принцеза по име Ша. Нема син на сите. И сега тоа е речиси премногу доцна за кралицата да се носат уште едно дете. Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Хокеј на мраз

Хокеј на мраз Се смета за еден од најбрзо од сите спортови, а можеби и тоа е брзо темпо и сите вештерки акција ставија толку голем и популарен во Шведска ...

Историја
Поглед училишен »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Кока-Кола

Тема: Други

Кока-Кола компанијата започна како незначителен еден човек бизнис и во текот на последните 110 години Тоа прерасна во една од најголемите компании во светот. Првиот оператор на компанијата беше д-р Џон Пембертон и на постојниот оператор е Роберто Goizueta. Кока-Кола бил измислен од страна на д-р Џон Пембертон, Атланта фармацевт. Тој concocted формулата во три нозе месинг котел во неговиот двор на 8 мај 1886 година, тој се меша со комбинација на лимон, цимет, кока листови, и семето на бразилски грмушка да се направи прекрасен бикарбона. Кока-Кола дебитираше во најголемиот аптека во Атланта, Фармација Јаков. Подоцна, била доградена газирана вода на сируп за да се направи сок Тоа го знаеме денес како Кока-Кола. Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Audi

Тема: Други

Ауди е зад многу решителна во автомобилската инженеринг, како што се аеродинамиката, погон на предните тркала, на ротациони клипни мотори и 5 цилиндричен мотор плус многу повеќе работи. Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

- Понови училишен »