.nu

Училишните книги и есеи од средно училиште
Барај училишните

Училишен на англиски

Австралија

Австралија е најмалиот континент во светот. Но, тоа е шестата најголема држава. Во Австралија постојат живеат 19,2 милиони луѓе. На домородните луѓе се повикани Абориџините, но постојат многу малку лево. Националниот ден на Австралија е 26 јануари.

Канбера

Канбера е единствениот град во светот, која е изградена за да биде главен град. Тие не може да одлучи дали треба да биде Сиднеј или Мелбурн, па тие изградија нов град меѓу два други градови. Канбера има само 320.000 жители. Погледни училишен »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Историјата на "Растафари движењето"

Вовед

Избрав да работат со Rastafarianism затоа што мислев дека тоа беше интересно и јас сакав да дознаете повеќе за него. Пред да го направи овој проект, јас дури и не knowthat Rastafarianism беше религијата. Прашав некои од моите пријатели и се прескапи Тие мислеа дека Rastafarianism беше за сите dreadlocks, марихуана, Јамајка и бои: црвена, зелена и жолта боја. Но работењето со овој проект ме натера да сфатат дека Rastafarianism е толку многу повеќе ... Прикажи училишен »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Мојата посета на Лондон

Ова е приказна за мојата посета на Лондон. Вчитај година, мислам дека тоа беше околу Божик, решив да одам на седум дена долго патување во Лондон. Бев навистина возбуден, и јас сум имал да планирале Целата trip.When Стигнав на аеродромот, околу 10 часот, на сонцето светеше и пејзажот околу мене беше покриен со снег. Првото нешто што требаше да направи беше да се земе во автобус на мојот хотел. Неколку недели пред да заминам на мојата посета, го најдов во Лондон Лозинка на интернет дека чини околу £ 42 килограми за седум дена. Види училишен »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Технологија проект

Мојата куќа во Шведска:

Мојата куќа се наоѓа во северниот дел на Шведска веднаш до реката. Климата е претежно ладно во зима и во лето тоа е Делумно облачно. Мојата куќа ќе to'll имаат покрив, спална, дневна соба, кујна и бања. Одам да се направи модел на мојата куќа со пресек помеѓу покривот и куќата, па сè е видлива. Мраз на покривот Подигнете можност. Мојата куќа се случува да бидат направени од тула (тули) и малтер (инјекциска смеса). Прикажи ги училишен »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Главниот лик Хитроу ноќ

Предмет: англиски , Осврти

Овој есеј е анализа за главниот лик Расел во книгата "Хитроу ноќи". Тој е еден тинејџер со проблематичниот ум. Во текот на целата книга тој разговара за неговиот живот, мисли и други работи поврзани со неговиот живот дека him.The пречи Главниот лик во Хитроу ноќи мраз Расел Џегер тинејџер кој е за 15 години и живее со неговата мајка Сара и неговиот очув Кристофер Хаг . Расел не му се допаѓа неговиот очув, Забелешка, бидејќи тој е средство во било кој начин - Расел не го сакаат затоа што тој се оженил толку брзо со неговата мајка. Прикажи училишен »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Cloing

На луѓето и животните клонирање Вклучувајќи матични клетки за истражување
Клетките се најмалите градежни блокови на животот. Секој жив организам на оваа земја кои ги исполнуваат сите услови на "Г-ѓа власт / Nerg" дефинитивно се извлече од клетката. Погледни училишен »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Светот во моите очи

Секој ден луѓето во целиот свет се зборува за сите проблеми во светот денес и што можеме да направиме во врска со тоа. Научниците comewith идеи и предлози кои навистина можат да работат. Но, она што е добар не го направи тоа ако неколку луѓе започне преземањето на велосипед на работа, донесе вториот изглед каде што храната Тие купуваат доаѓаат од и сортирање Нивната garbages внимателно? Тоа не се направи било добро на сите, ако не секој еден од нас го прави истото. Сега тоа звучи како Мислам дека ние не се обидуваат на сите, и што сме. Прикажи училишен »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Допир, вкус и мирис

Вовед

Вкус и мирис се хемиски сетила. Тие се прикажани само да ни даде информации за тоа што се случува околу нас. Вкусот е непосредна смисла само за да даде јасен знак дека храната може да одат надолу на нашето тело, а мирисот е повеќе од далечна смисла ALLO крило ни се да се открие мали концентрации на воздухот супстанции. Всушност, мирис и вкус биле разделени Кога животните отиде до земја. Во водата што не можеше да ја намириса работи и тоа е причината зошто тие didnt треба. Погледни училишен »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Вирџинија Вулф

Вирџинија Вулф беше писател, психопат и семејство љубовник.
Таа е англиски романсиер и горд феминистка, и еден од современите врвна писмени и теоретичари во нејзиниот живот. Прикажи училишен »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Книга rewiev

Предмет: англиски , Осврти

(Не) договорен брак - Извештај книги

Постои Пунџаби семејство дека нивниот син не сака да биде како вистински Пунџаби момче, а помалку како бело момче. Се мразат фактот дека тој оди на училиште, неговите пријатели и everythingthat го прави. Тој го прави многу работи зад неговите родители назад, пуши, прескокнува класи, има црн пријател и последно, но не и најмалку важно, тој има девојка која е од Англија. Погледни училишен »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

«Постари училишен - Понови училишен »