.com

Училишните книги и есеи од средно училиште
Барај училишен

Училишни обврски на Друштвото

Бракот е лажен

Јас избрав да пишувам за тоа зошто мислам дека Вие не треба да се ожени бидејќи тоа е еден добар начин за мене да се избегне обврската да се објасни на сите зошто јас одбивам да се ожени. Во овој есеј, ќе одам да се напише за неуспесите на многу бракови.

Јас сум секогаш им раскажуваше дека јас нема да се ожени бидејќи тоа е губење на време. Но, тоа е повеќе да се од тоа. Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

ЖИВОТНА СРЕДИНА

Јас живеам во стан, и тоа е 118 (m²), имаме пет соби, две купатила, едно со рамен екран, два компјутери и еден лаптоп, четири автомобили, машина за миење садови и ги делиме на машината за перење со нашите Соседско што е многу добро за животна средина. Ние се купи облека секој месец, особено мене ми се допаѓа шопинг. Имавме два автомобили, но сега имаме само еден бидејќи татко ми продаде на друг автомобил, тој смета дека ние треба само еден. Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Животната средина!

од страна на SAFA

Јас живеам во стан, и тоа е 118 (m²), имаме пет соби, две купатила, едно со рамен екран, два компјутери и еден лаптоп, четири автомобили, машина за миење садови и ги делиме на машината за перење со нашите Соседско што е многу добро за животна средина. Ние се купи облека секој месец, особено мене ми се допаѓа шопинг. Имавме два автомобили, но сега имаме само еден бидејќи татко ми продаде на друг автомобил, тој смета дека ние треба само еден. Мајка ми го зема автобус секој ден на работа. Ние се обидуваме да се купи еколошка храна колку што е можно, но понекогаш ни е премногу скапо и не сакате да. Нормално, ние се оди на одмор оние или два пати годишно со авион. Ние чак за ѓубре во вистинското место, но понекогаш тоа добива на погрешно место. Ќе стави composte во специјална пластична кеса, кои ние ќе се добие од сопственикот. Мислам дека се еколошки, но ќе се обидам да бидат подобри во потрошувачката на вода. Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Обединето Кралство

Знаме кралскиот грб
Капитал:
Официјални јазици: Англиски
Demonisms: Британски, Britton
Влада: Парламентарна уставна монархија
-Monarch: Кралицата Елизабета II
-Prime Министерот пратеник Гордон Браун
Законодавниот дом: Собранието
-Upper Куќа: Домот на лордовите
-Lower Куќа: Долниот дом
Формирање
Дела на Унијата 1707: 1 мај 1707 година
-Act На Европската унија 1800: 1 јануари 1801 година
-Anglo-Ирскиот договор: Април 12, 1922
Пристапувањето во ЕУ: 1. Ја 1973
Површина
Тотална енергија -Total: 244,820 км2 (79) 94,526 sq mi
-Water (%) 1.34
Населението
-2007 Проценките: 60.975.000 (22)
-2001 Попис: 58.789.194
-Density: 246 / km2 (48) 637 / sq mi
БДП (ПКМ): 2007 проценки
Тотална енергија -Total: 2230000000000 $ (6)
-per жител: $ 36,570 (14)
БДП (номинален)
Тотална енергија -Total: 2780000000000 $ (5)
-per жител: $ 45,681 (9)
Гини (2005): 34
ИЧР (2006): ▼ 0942 (висок) (21)
Валута: стерлинг фунти (GBP)
Временска зона: GMT (UTC 0)
-Summer (ЛСВ): БСТ (UTC + 1)
Одвива на: лево
Интернет TLD: .uk
Повикувачкиот број: 44 Види училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Животот и смртта во религијата

Јудаизмот

Еврејската верба во животот и смртта

Живот: Евреите веруваат дека човечката душа постои и пред раѓањето. Но, во моментот кога детето е повеќе од половина пат се појавија * од мајки тело, живот почнува. Кога ќе се роди детето е ослободена од еден на друг. Да го чува, ќе го обрежат Британецот Milah детето (доколку тоа е момче) на осмиот ден од животот на детето. Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Енергија, ресурси, истраги

Вовед

Ова е есеј за споредба на два извори на енергија: ветерот и масло. Јас ќе ги анализираат овие два и презентирани научни факти, но overpriced моето мислење. Јас ќе пишувам за историјата на два извори, како тие се користат, како тие имаат влијание на нашите животи итн Понатаму, јас ќе ја оцени мојата работа во критикување Начин да дискутираме за она што го научив, Дали јас сум со оглед на фер слика од нив здодева и многу повеќе. Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Историјата на "на Растафари движењето"

Вовед

Избрав да работат со Rastafarianism Бидејќи јас му беше интересно и јас сакав да дознаете повеќе за него. Пред мене овој проект, јас дури и не knowthat Rastafarianism е религија. Прашав некои од моите пријатели и се прескапи Мислеа дека Rastafarianism беше за сите dreadlocks, марихуана, Јамајка и бои: црвена, зелена и жолта боја. Но работењето со овој проект, ме натера да сфатат дека Rastafarianism е толку многу повеќе ... Види училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Моето патување во Лондон

Ова е приказна за мојата посета на Лондон. Минатата година, мислам дека беше околу Божиќ, решив да одам на седум дена долго патување во Лондон. Бев навистина возбудена, и што беше планирано целиот trip.When Стигнав на аеродромот, околу 10 часот, сонцето светеше и пејзажот околу мене беше покриен со снег. Првото нешто што ми се случува да ја направам е да се земе во автобус до мојот хотел. Неколку недели пред отидов на моето патување, најдов Лондон Лозинка на интернет дека чини околу £ £ 42 за седум дена. Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Технологија проект

Мојата куќа во Шведска:

Мојата куќа се наоѓа во северниот дел на Шведска, во близина на реката. Климата е претежно ладно во зима и во лето тоа е претежно сончево. Мојата куќа се случува да имаат покрив, соба на кревет, дневна соба, кујна и бања. Одам да се направи модел на мојата куќа со пресек меѓу покривот и куќата, па се што е видливо. Покривот е во можност укине. Мојата куќа ќе бидат направени од тула (Брик) и малтер (смеса). Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Светот во моите очи

Секој ден луѓето единствен во целиот свет се зборува за сите проблеми во светот има денеска и што можеме да направиме во врска со тоа. Научниците доаѓаат со идеи и предлози кои навистина можат да работат. Но што значи тоа ако неколку луѓе започнете преземањето на велосипед на работа, донесе вториот изглед каде што храната што ги купуваат доаѓаат од и сортирање Нивната garbages внимателно? Тоа не се направи било добро на сите, ако не секој еден од нас го прави истото. Сега тоа звучи како јас мислам дека ние не се обидуваат на сите, и што сме. Види училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

«Постари училишен -