.com

Училишните книги и есеи од средно училиште
Барај училишен

Училишни обврски за храна

Храна

Вовед

Јас избрав да работат на енергија во храна, затоа што сакам да знам колку енергија ви се во различни видови на храна. Каков вид на храна обезбедува најдобрите енергија и како можам да се акумулираат енергија од храната што ја јадам. Дали постојат други начини да се соберат сила и енергија? Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Te

Тема: Храна

Историја

2.1 Рана историја
Чај е околу илјадници години и таму првично беа само зелен чај се користи во медицината за 300 во Кина. Се вели дека чајот е откриен од страна на тогашниот кинески император Шеннунг кога случајно паднал некои чај остава во неговата чаша со зовриена вода за императорот.

Поглед училишен »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Алергија на храна

Глутен нетолеранција:

Глутен нетолеранција значи дека сте алергични на глутен. Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Вечера

Тема: Храна

Симонс ѓеврек

Состојки: Опис на работата
1 правоаголни лепчиња Место лепчиња на клупата. Намачкајте го со ширењето на сирење. Исечете го задникот и ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Коктели

Тема: Храна

Водка Пијалаци

ALABAMA тропот
2 кл Водка
2 кл Јужна Удобност Види училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

КАФЕ

Тема: Храна

1 Вовед

Еден од најраните приказни кои датираат уште од 120 години
пред Мухамед, вели: Види училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Кафе

Тема: Храна

Кафе,
Црна како ноќ
Топла како пекол
Позајми како ангел
Прекрасен како љубов
Така, рече експертот за преживување од Франција ако пијалакот има многу љубови, КАФЕ Види училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Навики за јадење спортистот

Да се ​​обложуваат на спорт е потребно многу време и напор, а вие треба да знаете многу
за храна. Повеќето спортисти закони досадна и сува храна и често се зема
што таа ги носи во пластична тегла да работат по träningen.Ingen роден да "господар готвач", но секој може да го добие
основни познавања на прехранбени производи и разни
методи за готвење. Види училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Храна од Швајцарија

Всушност, не постои независна кујна швајцарски само намирници и јадења карактеристични за секој кантон, туку и за конкретни области на кантони. Храната обично содржат многу хранливи материи и е многу здрав, а во Швајцарија страдаат нема недостаток на ресторани кои нудат широк избор на специјалитети. Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

Оброк

Тема: Храна

Индиската храна

Тешко е да се каже нешто во врска индиската храна, затоа што Индија е многу голема земја со многу култури и религии. А многу луѓе јадат вегетаријанска храна и, бидејќи на хиндуизмот, тешко дека некој јаде говедско месо. Кравата е свето животно на Хиндусите. Постојат прескапата муслимани кои не јадат свинско месо, Бидејќи свиња е нечиста aminal за нив. Прикажи ги училишна работа »

Г.Д. Ѕвезди
Се вчитува ...

«Постари училишен -