. Сега

Во училиштето работи и есеи од средната и средно училиште
Пребарување училиште работни места

Училиште Работа за храна

Исхрана и спорт

Класификација: Спорт , Храна

Луѓето се многу внимателни во врска со здравјето и тоа како вашето тело изгледа. И во некое подоцнежно време, повеќето луѓе стануваат внимателни околу она што тие јадат. Храната е се што е во спортот, јаде правилно не, не можете да настапат на полн капацитет кога е време. А мускулите не може да биде целосна ако не може да се зацврсна хранливи материи, витамини и минерали во вистинската количина.Покажи училишен »

Г.Д. Star Рејтинг
Се вчитува ...

Исхрана и спорт

Класификација: Спорт , Храна

Луѓето се многу внимателни во врска со здравјето и тоа како вашето тело изгледа. И на
Неодамна, повеќето од нив, исто така стануваат внимателни околу она што тие јадат. Храната е
А и О во спортот, го јадете нема правилно, така што не може да врши
полн капацитет кога е време. А мускулите не може да биде целосна ако
Ти не може да се зацврсна хранливи материи, витамини и минерали во вистинската количина.
Овие може да се купат во тегла ако не добиваат доволно.

Покажи училишен »

Г.Д. Star Рејтинг
Се вчитува ...

3-се разбира

Тема: Храна

рамен на Симон леб се тркалаат

Состојки: опис на работни места
А правоаголни лепчиња Место лепчиња на алатки. Намачкајте го со кајмак. Исечете шунка и училишен Покажи »

Г.Д. Star Рејтинг
Се вчитува ...

Бразилецот кујна

Влада: Република
Површина: 8.511.965 км2
Капитал: Бразилија (1,8 милиони жители во 1996 година, вклучувајќи ги и предградијата)
Највисока Планина: Пико da Neblina (3.014 m н.в.)
Најважните реки: реката Амазон (640 милиони евра со притоки како Мадеира и Рио Негро), Сао Франциско, Парана Прикажи училишен »

Г.Д. Star Рејтинг
Се вчитува ...

Мексиканската кујна

Предмет:Храна

Кога Шпанците го поразиле Мексико за пред повеќе од 400 години, тие се наоѓаат не само злато, но, исто така, пченка, авокадо, грав, чили, домати, компири и сл., И богатство на нови овошје и зачини, ананас, какао и ванила. Тие откриле дека на Ацтеките и на Маите готвење беше "забава" и возбудлив. Погледни училишен »

Г.Д. Star Рејтинг
Се вчитува ...

Бел леб со ev. пополнување

Тема: Храна

2 леба или småbröd7 чаша млака вода
50 гр квасец
1,5 лажици сол
1,5 лажици шеќер
1 чаша масло (0,7 Доста) Прикажи училишен »

Г.Д. Star Рејтинг
Се вчитува ...

Мексиканската храна

Предмет:Храна

Важен дел од мексиканската кујна е tortillas, еден од многуте различни пченка производи што ќе го јадат во Мексико. Tortillas се различни леб печен без квасец. Тестото се дели на мали топчиња, а потоа да се срамнети со земја круг "палачинки". Башка во тава без масти. Можете да направите tortillas, како пченка и пченица (пченица е шведски мамење). Или ти јадат tortillas директно кога тие се топли или на друг начин, како што се загрева од unfrozen држава (исто така и од Запад, мамење). Покажи училишен »

Г.Д. Star Рејтинг
Се вчитува ...

Колбас

Тема: Храна

Во Шведска има околу 40 кланиците и околу 250 компании кои произведуваат и сечеше charkuterivaror.Konsumtionen на месо е многу зголемен во споредба со потрошувачката беше пред 100 години.Потрошувачката на млеко, путер и сирење се зголемија. Ex 100 години пред да Швеѓанец во просек 10,4 кг свинско месо по лице годишно. Но, денес ти јадат свинско над 34kg по лице годишно. Погледни schoolwork »

Г.Д. Star Рејтинг
Се вчитува ...

Чоколадо

Тема: Храна

Маите во Мексико Индијците биле присутни само со чоколада, но само како пијалок. Тоа беше прирачник кој направи дух и вкуси добра. Маите почнал зачувување на какао и за пиење и за плаќање цели. Пијам тоа се меша со вода, cornmeal, мед, билки, цветови, исто така разбрана какао важна личност. Погледни schoolwork »

Г.Д. Star Рејтинг
Се вчитува ...

Алергија на храна

Целијачна болест:

Глутен нетолеранција значи дека сте алергични на глутен.
Глутен е протеин кој го дава својот брашно пециво квалитет, која им дава леб волумен, текстура и доследност. Погледни училишен »

Г.Д. Star Рејтинг
Се вчитува ...

«Претходна домашна задача - домашна Понови »