. Сега

Училиште дела и есеи од средно училиште на
Барај училишен

Корисни за смрт

Хари одеше нагоре само како што тој се користи токму во 6:58 да го поздрават поштарот и примаат пошта на вашата рака. Тој одеше по, седна на кафе и чекаше за лаење на некое сосед куче Симпсон. Соседот, г-дин Смит, се користи многу навреме одат неговите вообичаени утро прошетка со Симпсон. Хари воздивна задоволно и се насели во ново купени Икеа фотелја. Повеќето од мебел Хари беше сосема ИКЕА. Ако изгледаше навистина тесно дома Хари, можете да видите дека просторијата била идентична со одредени страници на ИКЕА е пролет каталог 2005 година. Некој може да се најде таму сè, од подиумот HUGO BILLY библиотека и десктоп ЈОХАН, сите опремени како копија на katalogen.Harry е постигнато туку остарел детектив кој специјализира во злосторства, каде што се вклучени убиство. Пред три години, тој доби многу специјална награда - му беше доделена како награда за кои имаат најдолго време на станицата. Но, тоа не беше изненадување дека Хари не се присуствуваше на церемонијата да ја прими наградата. Таа доби наместо тоа тој асистент Иван направи.

Иван е 35 години помлад од Хари и не е многу талентиран. Тој се восхитува Хари неверојатно и изгледа до него како херој. Ivan е зборот законот на Хари. Хари не е толку ентузијастички расположени околу неговата млада асистент, кого малку тајно не ви се допаѓа толку многу.

Хари почнува да се стави на својата облека во редот во кој тој обично се прави. Прво, чорапи и боксери, но тогаш тој има чудно навика за преземање на нивните чевли. Ова тој го има направено уште од детството. Причината е во тоа што еднаш кога тој бил мал, тој почна да се родителска толпата. Хари беше за да се облече и успеал да ги преземе за сите облека, освен чевли. Тој бил принуден да побегне од куќата во само моите чорапи, а потоа се види дома запали целосно. Ова го прави Хари тогаш неговата не сакате дека историјата ќе се повтори. Тој започнува секогаш со преземање на чевлите.

Кога Хари излегува од куќата и далеку кон неговиот автомобил, тој го гледа како Симпсон доаѓа работите без поводник. Хари се обидува да пазете но Симпсон е наскоро на две нозе и му дава некои невешт утро бакнежи. Што прават Симпсон секое утро и Хари е навистина жешка животно љубовник, но ова особено наутро, Хари немал време да пијат кафе, бидејќи на итна телефонски повик од полициската станица. Хари станува разбесни и да ги фрла тоа околу бројот на вулгарен зборови двете Симпсон и г-дин Смит, кој задишан доаѓаат брзаат да го фати својот пес.

Кога Хари потоа се дојде до работа, тој се уште е лут и вели речиси сите да си го начука, но кога Иван доаѓа во неговата канцеларија кои имаат внимателно.

Времето сега се приближува 17:30 и Хари имаат по прилично рутински сезонски ден се вратија дома. Бидејќи тој изел вечера и седна за некое време во nyinhandlade ИКЕА столче кое тој го крева и се разузнавач надвор од прозорецот за да се фати пред очите на г-дин Смит, но тој не е на повидок. Хари има малку виновен затоа што искараа нејзиниот сосед во утринските часови и навистина би сакал да го поставите работите во право. Како тој изгледа кон Andersson парцела е хидрирани во текот на куќата. Кога Хари гледа нагоре на третиот прозорецот од десниот на вториот кат (т.е. спална соба Andersson е), тој гледа дека прозорецот е широко отворена и тој слуша уште се жалат. Тоа звучи како прилично ниска топење завивање на Симпсон. Хари мисли за момент и потоа одлучува да затропа на г-дин Смит да се извини за тоа што се случило порано.

Тогаш тој ќе чукне на, тој гледа дека вратата е подотворена. Хари извикува во куќата неколку пати, но не добиваат одговор. Лелекаат создавањето сега стана многу повисоки. Хари оди горе и во спалната соба. Таму на подот е г-дин Андерсон доста бледо со челичен кабел околу вратот и во непосредна близина, како верен придружник, е Симпсон со малку крв во аголот на устата и носот. Хари бриши брзо како што може за на челик кабел, но Андерсон е мртов и пошироко помош. И покрај тоа повикува Хари брза помош, бидејќи тоа е дел од полициските постапки, а потоа го нарекуваат во станица по засилување.

Кратко време по никнуваат Иван и пет други полицајци нагоре. Кога Иван крева во спалната соба Хари гледа голем, целосно свежа завој на десната надлактица. По техничари добија примероци, криминал сцена фотографирани и некои дополнителни соседи се сомневаат на групата се враќа во полициската станица. Но не заборавајте да fådjurskyddsjouren на неопределено отсуство Симпсон на животните засолниште.

Во полициската станица кога ќе почнат да Колективното својата напад за можни осомничени со него не води никаде. Сите резонирање води само во мртви краеви. До конечното Хари добива идеја, тој сака да го стори ДНК анализа на крв од носот Симпсон и устата. Тоа мора да припаѓа на сторителот!
Хари и форензички одат во засолниште за кучиња и мачки и угледување на Симпсон, кој е прилично мрачна комотно во новата средина. Тоа изненадени Симпсон потоа внимателно исушени околу носот и во устата на двајца мажи. Од крвта е сосема свежи, анализата на ДНК за да се заврши брзо, објаснува форензички техничар - под услов да постои појавување на примерок веќе во регистарот. Еден полицаец со сирени каде што одекнува потоа извршете примероци од крв на форензичка лабораторија. Два часа подоцна, телефонот ѕвони.
Една ноќ работник женски хемичар во лабораторија кажува на Хари дека всушност стана хит!
Крвта од устата на кучето му припаѓа Иван Мирковиќ.
Хари станува бавно. Тој се чувствува целосно вцепенен. Заедно со двајца други офицери тој потоа оди и апсење на Иван, кој ги изненади насмевка загледан во нив. Тој само објаснување е дека Хари утро рече дека "Сакам да ебат убие Едвардс."

Денес на црниот дроб Хари нормален живот без "Stalkers". Тој, исто така доби нов внатрешно - неговиот пријател Симпсон. Тие имаа засолниште на животните одлучи да euthanize бездомните кучиња, но кога Хари поминаа меѓу нив и рече дека ќе се грижи за него. Тоа беше всушност благодарение на убиството на храбрите Симпсон може да се реши толку брзо!

based on 1 rating Корисни за смртта: 5,0 од 5 врз основа на 1 рејтинг
Оцени Корисни до смрт


Поврзани училишен
Во продолжение се дадени училиште проекти кои се однесуваат Корисни до смрт или на било кој начин поврзани со Корисни до смрт.

Коментирајќи Корисни до смрт

« | »