. Сега

Училишна работа и есеи од средно училиште
Пребарај за училишни проекти

Задолжен за floorball

Тема: Спорт

Floorball бара многу енергија. Затоа што играчите често се наоѓа во близина на нашата максимална срцева фрекфенција во текот на играта, се добива најголем дел од енергијата од варењето јаглехидрати се чуваат во мускулите. Тоа е причината зошто е важно да акции на јаглехидрати со цел да се задржи на високо ниво во текот на натпреварот / обука. Но водата е важно затоа што играта се игра во затворен простор во топла omgivning.När вас во воз што треба да го надополнува енергијата да ја замени енергијата која отиде години и да ја дополните за следната тренингот. Ова е неопходно доколку сакате да се изгради нов мускул. Вие идеално треба да добиете и двете, доручек, ручек, вечера, вечера, па дури и закуска во нивниот дневен распоред.

Како што напишав пред хокеј играчи изберете јаглеродни хидрати. Тоа е затоа што јаглехидратите се хранливи материи кои телото најлесно може да се претворат во енергија. Но, тоа не е само храна, која е важна за справување функционираат добро, но, исто така, течност. Ако го заборавите суши телото надвор затоа што пот во текот на натпревари и тренинзи. Можете, исто така, не може само да пијат вода во текот на обуки, но тоа мора да биде направено во текот на денот.

План оброци после вежбање пати, така што таа работи во најдобар можен начин. Секогаш треба да се комбинираат вежби, храна и одмор, така што ќе се изгради, не се распаѓа.

Совети и совети

• Секогаш јадат 2-4 часа пред тренингот и што е можно побрзо по обуката за наплата за да бидат ефективни.
• Размислете за ширење на оброци. Вие идеално треба да се јаде три големи цели во текот на денот и во меѓу мала закуска да се добие доволно енергија за да се справат со активностите на ден.
• Додадете до храната по чинијата модел на спортистот, бидејќи ќе го добиете спортисти во точниот износ на сите енергетски даваат хранливи материи: јаглехидрати, протеини и масти. Пијат и да јадат секогаш леб за храна, а заврши со плод.

На ден пред натпреварот

На ден пред натпреварот, важно е да испратите со зголемена порции тестенини, ориз и леб. Човек не треба да заборавиме на вечерата кои можат да вклучуваат мусли, млеко, леб и овошје. Еден ден претходно, бидејќи речиси секој ден, важно е да се пополни со течност, бидејќи ќе изгуби многу во текот на играта.

Одговара ден

Изберете јаглени хидрати оброк како тестенини. Со него, можете да јадете риба или пилешко. Јадат дури и бел леб и зеленчук. Овој оброк треба да се јаде 3-4 часа пред натпреварот. Меѓу Целта тогаш може да јаде 1-2 часа пред да го зголеми крвниот нивоа на гликоза. Меѓутоа, ако на натпреварот се игра во средината на денот ќе биде подобро ако јадат две закуски наместо на ручек. Еден особено треба да го одбегнувате и високо влакна храна во текот на денот, бидејќи тоа може да се грижи стомакот.

Одговара ден

За време на натпреварот, вие само треба да размислуваат за пиење. Вашиот пијалоци по можност треба да биде топло и треба да се пие во мали количини во исто време.

По натпреварот

По натпреварот, телото е исцрпена на јаглени хидрати и течност се намалува. Сега ние треба храна, пијалок и остатокот на телото да се опорави. За наплата да биде добро, можете да јадете сендвич или банана во шкафче соба по право и тогаш кога ќе дојде дома да јадат вистинска храна.

based on 14 ratings Задолжен за floorball, 2.6 од 5 врз основа на 14 рејтингот
Стапка Амортизација за floorball


Поврзани училишен
Следниве се училишна работа што вклучува прирачник за хокеј или на било кој начин поврзани со наплаќаат за floorball.

Еден одговор на "Превземи за floorball"

  1. Јохан на 8 декември, 2008 во 15:07 #

    Еј, ситно напишана, но тоа е прилично копирани. Напротив, тоа е резиме на "Наплаќање за floorball"

Коментар Амортизација за floorball

« | »