. Сега

Училиште дела и есеи од средно училиште на
Барај училишен

Наплаќаат за floorball

Тема: Спорт

Floorball бараат многу енергија. Бидејќи ние играчи често се наоѓа во близина на нашата максималната срцева фрекфенција во текот на играта, да добиеме најголем дел од енергијата на расцеп на складирани јагленохидрати во вашите мускули. Тоа е токму причината зошто е важно да акции на јаглехидрати со цел да се задржи на високо ниво во текот на натпреварот / обука. Но водата е важно затоа што играта се игра во затворен простор во топла средина. Кога ќе се обучуваат, треба да го надополнува енергијата да ја замени енергијата која помина години и да се наплаќаат до за следната тренингот. Ова е неопходно доколку сакате да се изгради нова мускул. Вие идеално треба да добиете и двете појадок, ручек, вечера, вечера, па дури и ужина во нивната секојдневна распоред.

Како што напишав пред да floorball играчи да изберат јаглени хидрати богати со храна. Тоа е затоа што јаглени хидрати е хранлив дека телото најлесно може да се конвертира моќ. Но, тоа не е само храна што е важно да имаат сила да се претстави добро, но исто така течност. Ако сте заборавиле да се исуши на телото надвор затоа што се пот во текот на натпреварите и сесии за обука. Човек не може само да пијат вода во текот на обуки, но тоа мора да биде направено во текот на денот.

Планираат оброците после вежбање пати, така што таа работи во најдобар можен начин. Секогаш треба да се комбинираат вежби, храна и одмор, така што ќе се изгради, не се распаѓа.

Совети и совети

• Секогаш јаде 2-4 часа пред тренингот и што е можно побрзо после тренинг за наплата да бидат ефикасни.
• Размислете за ширење на оброци. Тоа идеално треба да се јаде три големи цели во текот на денот и помеѓу мала закуска да се добие доволно енергија за да се справат со активностите на ден.
• Додадете до храната по чинијата модел на спортистот, бидејќи ќе се добие спортист на точниот износ на сите хранливи состојки на енергија давајќи: јаглехидрати, протеини и масти. Пијат и да јадат секогаш леб со вашиот оброк, а заврши со плод.

Еден ден пред натпреварот

Еден ден пред натпреварот, важно е да се вчита со зголемен порции тестенини, ориз и леб. Човек не треба да се заборави на вечерата што може да вклучи мусли, млеко, леб и овошје. Еден ден претходно, е дека речиси секој ден, важно е да се пополни со течност, бидејќи ќе изгуби многу во текот на играта.

Ден натпревар

Изберете јаглени хидрати оброк пример паста. Со тоа, вие може да се јаде риба или пилешко. Јадат дури и бел леб и зеленчук. Овој оброк треба да се јаде 3-4 часа пред натпреварот. Меѓу Целта тогаш може да се јаде 1-2 часа пред да се подигне нивото на шеќер во крвта. Меѓутоа, ако на натпреварот се игра на пладне, тоа ќе биде подобро ако јадат две закуски наместо на ручек. Вие особено треба да се избегне масни и високо-фибер храна во текот на денот како што може да се грижи стомакот.

Ден натпревар

За време на натпреварот, само треба да се запамети да се напие. Пијат по можност треба да биде топло и треба да го пијат во мали количини во исто време.

По натпреварот

По натпреварот, телото е исцрпена на јаглени хидрати и течност се намалува. Сега ние треба храна, пијалок и одмор за телото да се опорави. За наплата да биде добро, може да се јаде сендвич или банана во шкафче соба веднаш по, а потоа кога ќе дојде дома, јаде вистински оброк.

based on 2 ratings Наплаќаат за floorball, 5.0 од 5 врз основа на 2 рејтингот
Стапка Амортизација за floorball


Поврзани училишен
Во продолжение се дадени училиште работа што вклучува прирачник за хокеј или на било кој начин поврзани со Трошок за floorball.

Коментар Прикачи за floorball

« | »