.nu

Училишните книги и есеи од средно училиште
Барај училишен

Смртоносен машки подобрување онлајн

Маријана Hedenbro
Објавено: 9 јануари 2009 година 23:30, Sydsvenskan освежено: 9 јануари 2009 23: 57Minst десет машки подобрување продаваат на интернет е збогатена со истите супстанции се најде во лекови на рецепт. МПА кои го разгледаа пазарот предупредуваат дека производите можат да бидат опасни.
Упсала.
Во некои случаи, таблети содржат 5-8 пати поголема од нормалната доза
за одобрени лекови.
- Ние направивме полицискиот извештај и подготвува повеќе. Ние сметаме дека продажбата е премногу опасно да се само предупредуваат компаниите или да му даде парични казни, вели Керстин Hjalmarsson на инспекција единица МПА.
На МПА има 28 машки подобрување продаваат на интернет во потрага за активните состојки на Виагра (силденафил), Cialis (Tadalfil) и Левитра (варденафил) и слични теми. Средствата се продаваат како билни препарати и не го извести за можните посилни супстанции.
- Ние сме биле предупредени на извештаите од другите земји на фалсификувани лекови и негативни извештаи настанот од пациентите шведскиот се чувствувале лошо на таблети. Тие имаат меѓу другото доби главоболки, вртоглавица, болки во мускулите и потреси. Затоа, ние не само-испитување, Керстин кажува Hjalmarsson.
Против импотенција дрога не треба да се преземат од страна на пациентите со сериозни срцеви болести како тешка ангина пекторис, срцев удар или висок крвен притисок.
Дрогата исто така може да се меша со други лекови на начин што не е добро. Затоа е важно дека пациентите сакате лекови испитуваат во прв план. Себемедикација е ризично.
Ревизија МПА покажа дека осум од 28 потенција фондови содржи повеќе од она што беше прогласена во содржината. Само два од десетте рече дека имало и лекови во таблети.
Силденафил се најде во три производи. Во две од нив имале таблети од иста боја и форма како вијагра. Тадалафил беше пронајден во шест средства. Секоја таблета содржи речиси четири пати колку што е во една нормална доза на Cialis. На пакувањето препорачува 1-2 таблети дневно, што би можело да обезбеди речиси осум пати поголема од нормалната доза.
Тадалафил е и подготовката насочена кон жените. Една капсула имаше повеќе од нормалната максимална доза и до две капсули на ден се препорачува. Следниве препораки може да биде пет пати поголема од нормалната доза за мажи.
На таблета е тема која е слична варденафил, активната состојка во Левитра. Ефекти на ефикасноста и можните несакани се непознати.
- Нашата студија не е сеопфатен, на интернет пазарот се менува брзо. Ние не сме биле во потрага за лекови, освен само за потенција нарушувања, но овие може да биде, вели Керстин Hjalmarsson.
Заклучок МПА е дека јачината агенти на интернет треба да се избегнува ако извори се непознати и дека интернет продажба на медицински производи, во принцип, е нечесен. Според анкетата на интернет аптека од 2008 година, 96 проценти нелегално.
Шест од десет рецепт лекови се лажни и опасно или неквалитетни. 90 проценти од аптеки продаваат лекови на рецепт без да се бара рецепт.
Истражувањето беше спроведено од страна на организацијата Европска Алијанса за пристап до безбедна лекови. МПА спроведе сопствена анкета на веб-сајтови кои caters за шведските потрошувачи. Тоа покажува дека две третини од нив се нелегални.

Член Анализа Мирјана Krisanovic 9D:

Краток преглед на:
МПА направи студија на интернет продажба на лекови, кои се продаваат како билни препарати и дека може да биде фатална. По различни извештаи изјави нечесни продажба, несакани ефекти, итн, тие одлучија да ги разгледаат како што беше во шведскиот пазар. Заклучокот е дека треба да се избегне купување лекови преку интернет, според истражувањето во 2008 година беше 96 отсто од интернет аптеки се нелегални.
МПА, по испитувањето, полицијата објави некои компании и најверојатно ќе биде повеќе.

Анализа:
Речиси една третина од 28 потенција значи дека МПА истрага, е Украсен со материи кои можат да бидат штетни, па дури и фатални за корисникот. Некои препарати кои содржат доза, која беше 5-8 пати повисока од нормалната доза.
Спонтано, сметам дека е чудно што МПА не реагира порано.
Зошто луѓето се одлучи да нарачате онлајн? Дали е тоа поради лекови се издаваат на рецепт, а не во Шведска, се скапи или нешто друго? Веројатно, луѓето кои налог бр разбирање дека овие подготовки може да биде штетно, да имаат опасни несакани ефекти, и дека декларацијата не се пријавени правилно. Некои може да сметаат дека само затоа што овие лекови се продаваат како билни препарати тие се подобро. Всушност, не постои гаранција дека сето она што доаѓа од природата е добро за еден. Мислам, на пример, дека ако јадат премногу шафран може да умре, а сепак тоа е само зачин во исхраната. Умереноста е најдобар!
Лекови во целина може да го оштети тело или да предизвика несакани ефекти. Ако навистина сакате да се направи употреба на алтернативна медицина, вие всушност може да го купите во продавницата. Во овој случај, roseroot да биде алтернатива на зголемување на задоволство, бидејќи тоа не се имате било какви несакани ефекти или опасно. Покрај тоа, тоа е докажано дека Rhodiola зголемува протокот на крв, што може да им помогне на еден да се фенси, но во исто време тоа е, исто така, не е гаранција, и затоа не постои измама, но тогаш тоа е сопствен избор нечија.

Ако имаат ист поглед на овие таблети во целиот свет? Не, јас не мислам. Мислам дека тоа ќе зависи од стресот на секојдневниот живот во овој дел на светот. Стресот може да влијае врз нашата психа во многу различни начини, па дури и нашиот устав.
Љубовта е важно во нашиот кус живот на оваа земја. Но, јас не мислам дека љубовта е вистинскиот проблем, но импотенција кај мажите. Веројатно постојат повеќе мажи отколку жени, кои купуваат овој вид на потенцијата агенти. Во овој дел од светот повеќе не е само секс да се репродуцира, како и во некои други места во светот, туку затоа што тоа е пријатна интимна средба премногу. Ние може да се види од примерот. кондоми и орални контрацептиви (контрола на раѓањето) се користи и кај жените, исто така, се јавува абортуси. Ова значи дека ниту потенција агенси се користат само за тоа треба да се има деца, но само како контрацептиви, за задоволство.

Нечесни приватни компании и фармацевти, таму е очигледно многу. Каде нивната чест и совест на патот?
Секојдневно сме бомбардирани од страна на медиумите во различни области, но ние треба да одберам на информации и самите миеше во она што ние сме навистина заинтересирани. Пред сè, ние мора да научат да се суди што може да биде разумно и точно, да биде извор критична. Но, можеби тоа е токму медиумите грешки кои ние не сме како извор критики повеќе. За можеби тоа е дека ние сме премногу збунети и не знаат кој можеме да и веруваме. Мислам дека повеќе непријателските интернет сајтови треба да бидат блокирани.

Која е целната публика за овие таблети? Мислам дека најголемата публика е лековерни луѓе кои, всушност, не може да се грижи за последиците. Може да се прашуваат зошто во медиумите навистина се обрне внимание на промет на лекови преку Интернет? Луѓе кои купиле таквите препарати и кои, исто така, го доби во неволја, или се измамени, можеби е вистинската причина што медиумите го предупреди САД во опасност од таква трговија. Само медиумите немаат вистинска моќ да го промени, тие треба на нас и нашите реакции на промената да се одржи. Можеби тоа е затоа што тие сакаат да ги добијат нашето внимание на луѓето во заедницата треба да се обидат да се направи нешто во врска со проблемот. Можеби тоа е само за кои мислиме дека тоа е дека ние кои имаат моќ да одлучува и дека сакаме да се запре трговијата со лекови, кога, всушност, се користи само парчиња што ги користат да се воведе нов закон. Исто како што Systembolaget има монопол на продажба на алкохол, па можеби аптека сака да има монопол на продажба на лекови. Јас не знам дали тоа е така, но понекогаш таа се чувствува како ние веќе немаш слобода да го направи она што го сакаме, или живеат на начинот на кој сакате, дури и ако живееме во една слободна земја. Кој има моќ над нашите животи и покрај тоа? Секој сака да има приватен живот. Јас не мислам дека тоа е во ред да го продаде овој вид на медицината, но ако ние се уште живееме во слободна земја, мислам дека треба да го прифати ризикот кога некои луѓе се трговски онлајн. Бидејќи, ако ние може да го прифати, како можеме да прифатат каков било друг вид на интернет трговија? Од друга страна, постојат причини зошто имаме лекари и фармацевти кои знаат што е најдобро за нас, ако не и сите, поголемиот дел од случаите.

Верувам дека за користење на природните ресурси тоа е повеќе еколошки и поздрав за природата и човекот.
Фабрики за производство на лекови со користење на конзерванси и испуштаат многу јаглерод диоксид. Фабрики, кои произведуваат лекови, како што се ракот и маларија се потребни. Но, јас не верувам дека производството на машки подобрување е исто толку важно за нас.

Извор: Sydsvenskan 9 janurari 2009

based on 14 ratings Смртоносен потенција агенти онлајн, 2.6 од 5 врз основа на 14 рејтингот
Оцени Lethal редовна пилула онлајн


Поврзани со училишни проекти
Во продолжение се дадени училишни проекти кои се занимаваат со смртоносна средства јачината на интернет или на било кој начин поврзани со смртоносен потенција агенти на интернет.

Коментар онлајн Lethal редовна пилула

« | »