. Сега

Во училиштето работи и есеи од средната и средно училиште
Пребарување училиште работни места

Дворците Of The Elwode шума

Еднаш, многу одамна постоеше оваа девојка, таа имала 11 години.
Нејзините родители дар доста богат, таа е ќерка на познат брои и грофицата.
На девојка по име Емили Дали нема никакви браќа и сестри или пријатели. Таа беше спречат во нивната голема бавча и играјќи си со нејзините убави кукли. Поради тоа Емили Скоро секогаш бев сам таа излезе со претендент-пријател, кој беше едно момче по име Лиам. Емили и Лиам сакал да работи во градината и да одиме надолу кон реката и гледам во нивната златна рипка. Секој топол и сончев ден, пред пладне и попладне некаде Емили молеше чај во беседка со слугата на куќата. Емили се допадна многу јагода чај со наздравија Леб и сирење на неа.

Внатре во огромните куќа Емили молеше најголемите и најубавите собата на девојчето можел да, таа моли се што едно дете може да се сонат. Таа сакаше бои, посебни пурпурна, портокалова и зелена боја. Емили исто така "сакаше glitz, таа го има врз нејзината облека, ѕид, играчки, и кревет, насекаде.
Таа беше тотално расипан, во најмала рака, во сите други очи. Емили го мразеше нејзината суштина повеќето од работите, таа воопшто не сакаат да ги Но, таа ги оставиле зад себе. Нејзината љубов родител купени Емили, со работите, бидејќи "Дали тие не се секогаш доволно време за неа.

Што грофот и грофицата попречи беше надвор од градот да ја посетите важни луѓе, и тоа беше она што го рече на Емили во секој случај. Всушност, не сте ги знаеле она што го направија, бидејќи "дури и ако Дали тие дар дома не го чинеше како тоа, па таа само немаа енергија за да се грижи.
Имаше едно време родител Емили е молеше го купи нејзиниот симпатична малото кутре, тоа беше златно retriever, толку симпатична и Дали тие не се ни размислувам за тоа таа беше алергичен на бор, дури и ако Дали тие knowed или забележите дека молеше. Тие го молеа да се вратат на кученцето на ден после.

Една ноќ, кога Емили-Не можам да спијам, таа одлучи да се разбуди еден од слугата е до го следат нејзиниот надвор во градината затоа што "таа не се осмеливме да одиме таму со себе во текот на ноќта. Таа беше малку исплашени од темнината.
Емили и на слугата име Гус отиде на прошетка, а кога дојдоа до дебел и високи Чаури некој покри устата и носот со нешто, добиле нив да спие.

Кога Емили се буди со "Она што таа мисли дека е следниот ден да се гледаат чувствува ладна и понуда Речиси wholeseller нејзиното тело, таа се чувствува како таа беше повлечен низ шума со многу видливи корења. Таа се обидува да направи нејзините очи Целосно отворена, но светлината е толку светла што тоа само боли премногу, Емили реши да се нив ги отвораат Стабилен и по некое време, додека таа канабис гледаат јасно. Таа изгледа сите околу неа и се обидува да дознаам каде што е или како таа дојде таму, Одеднаш таа почнува да се сеќавам некаде партија на претходната ноќ. Таа се сеќавам дека таа и еден од нивните прислужник Гус излегоа на прошетка, и ... чекајте, каде што е Гус! Исплашени таа гледа наоколу и крик "Гус, Гус, каде и да сте, ви се има" Повторно и повторно, таа се откажува од по 10 минути на вреска и нема одговор.
Таа, исто така, "се сеќава дека тоа е нешто или некој на Буш, а пред се 'само упропасти некој, еден човек рече:" ние конечно ја доби, со бонус ". Тие мора да имаат за цел Гус, тој мора да биле бонус и таа молеше да прашам на целта, "зошто мене?" Види, за себе рече: "Зошто јас?".
По неколку часа дојде еден човек со храна, за да ја Но, тој не рече ниту еден збор, таа небото Запрашан за Гус и каде што беше, но тој не одговори. Таа смета дека таа може да биде во еден стар багаж, поставени некаде кафез или нешто, изгледаше повеќе како затвор.
Емили закон беше таму во повеќе од една недела, сега и тоа беше samething секој ден во познат и скоро исто храна секој ден, ден за ден.

Во домот на родители биле загрижени пречеше на смрт и жалење поради тоа што прават тие Тие молеше толку зафатен со се 'освен неа, Нивната сопствената ќерка.
Тие имаат повикала полиција, детективи, и го погледна со себе секаде и никој не ја најде или Гус.
Тие само резултат омилени Емили е златна бразлетна и Гус валкани блуз шамиче.
Што грофот и грофицата, исто така, "го стави надвор слики од Емили. Таа скочниот зглоб долго светло руса коса, таа е доста тенок и-кога таа исчезна таа weared пурпурна пижами со мечки на неа.

За три месеци подоцна Дали тие се уште не најде ништо за случајот,-кога одеднаш телефонот ѕвони. Пребројувањето на гласовите и одговори од другата страна на линијата човек вели "Јас имам на вашата ќерка, Емили" и на пребројувањето на гласовите име Бернард Речиси слабо Но, наскоро добива неговата свест назад и вели: "Што? Мислам Што можеме да ги направите за да добиете грбот? "И на човекот во телефонски вели" Сакам 500 000 фунти во утринските часови и јас да ви се јавиме "и потоа тоа само таму * клик * во телефонот.
Бернар ја раскажува неговата сопруга Патрис што едноставно се случи и таа само се извика од радост, а потоа таа рече: "Се разбира, тој оди да му даде 500 000 фунти, таа е нашата ќерка."
Неколку часа подоцна на мистериозен човек повици назад и вели: "Запознајте мене и мојот партнер во големите споменикот во средината на тврдина парк утре попладне во 12:00 часот, не е дозволено полицајци.

Рано, следното утро и Патрис Бернард се буди на појадок некаде Дали и тогаш тие ќе замине за градот, дали тие ќе добие пари од банката и да купам someting посебна храна и закуски за вечер со Емили. Тоа е само еден час Серија Дали тие имаат состанок со киднаперите, па Дали тие реши да оди таму за малку порано за да бидат сигурни дека тие си во времето. Па таму тоа е само дваесет минути и времето се чини дека се движи многу бавно.
По дваесет минути може да се разделат две маскирани но и сопствената ќерка на толпата и Патрис Речиси почнува да плаче. Сега четири возрасни стојат очи во очи едни со други и Бернард раце во текот на "краток случај со еден од, но во познат Тоа ја фаќа неговите ќерки раката и ја повлече кон небото. Емили плаче гласно и гушка И на нејзините родители во познат, Бернард гледа нагоре и двете, но го нема, дали тие дар качил во флеш како дар Дали тие дух е.

На семејството или некој друг понови видов прислужник Гус некогаш повторно, тој само одеднаш исчезна.

Некои велат Thats на слугата беше едно сениште СЗО служеле на стариот чувар на зградата на Elwode шума и за многу долгогодишен брзина шетаа низ градината во текот на ноќта, но бидејќи она што се случи со девојката тој исчезна.

based on 1 rating Дворците Of The Elwode шума, 0,5 од 5 1 врз основа на оценка
Оцени Mansion Of The Elwode шума


Поврзани училишен
Следниве се училишна работа што е околу Mansion на шумата Elwode или во каков било начин поврзани со Mansion на Elwode шума.

Коментар Mansion Of The Elwode шума

« | »