. Сега

Во училиштето работи и есеи од средната и средно училиште
Пребарување училиште работни места

Вежба повеќе

Населението во светот е станат толку богата и удобно дека вежба и целосно hållethar заборавени. Разгалено единица има целосно уништено здравјето на човекот. Од автомобил

била измислена, здравјето на луѓето падна за секоја година што помина. Во денешното општество, што речиси ќе

било кој автомобил, на пример: работа, маркет, пријател, наместо одење или со велосипед. Многу од нив се

седентарен начин на работа и слободното време се троши главно пред ТВ или компјутер. Денес

е повеќе од половината од сите возрасни Швеѓани не се доволно физички активни, и многу

вршење никогаш. Луѓето генерално не може да оди на се грижат за своите физичка активност и здравје.

Мислам дека ова е проблем за целиот свет.

Вежбањето е многу важна за човековото битие, сите потреби на вежбање.

Со цел да можат да ги прифатат себе си, како еден орган и лицето изгледа тоа бара

многу доверба. Сите луѓе имаат по еден / некој комплекс, не е необично,

но некои имаат помалку од другите, тоа се разликува од личност до личност. Ако сакате да се ослободи од

со вашиот комплекс вежбање е најдобриот начин за вас. Знам дека звучи смешно, но тоа е

всушност вистина. Човек кој возови станат посигурни и повеќе како тебе,

од лице кое не се обучуваат. А човек кој не работи од гледање многу други

и долго да бидам како нив, тие најчесто се зема на голем воздушеста облека за да се избегне

други за да видите како вашето тело изгледа како. Никој не сака да биде дебела, а не сакате другите да мислат

дека е дебела.

Но, наместо да сонува за органите на другите и наместо да се кријат надвор, на проектот

вежба и да добиете што телото, издржливоста ќе сонуваат. Додека

вашата фитнес за да биде подобро, вашето тело да стане посилна и вашата доверба ќе биде подобро, ќе

сите твои глупи и смешни мисли за себе и за други да се освежи. Ќе видите
свет во еден сосема нов начин, подобар начин, што ќе направи да се посигурни во себе

и се осмелуваат да ги извршуваат своите патишта во животот.

Нацрт-законот ќе ви даде енергија, енергија која инаку никогаш не би го добиле ако не

остварува. Ќе управуваат со твојот живот е многу полесно, ако имате енергија во вашата

тело. Замислете еден човек кој работи / оди на училиште, се врати дома, јадам брза храна, гледајќи

ТВ, ужинка, да седи на компјутер, спиење, земајќи ги во колата на работа / училиште, а сето ова одново и одново

повторно, од ден во ден и надвор. Таквото лице може без енергија во своето тело и затоа е

мрзелива многу, расеан на работа / училиште, се полесно иритирана од најмалите и размислување

секогаш дека сè е во кавга.
Замислете наместо еден човек кој работи / оди на училиште, се врати дома, работа, законите здрава храна,

трошење на време со семејството и пријателите. Таквото лице може да биде многу енергија во своето тело и лице

Може да биде полесно да се концентрира, полесно konvencera со луѓе и може да прифати критика без да стане

возбуден. Може да се каже дека се што е во мојата глава расчистени од вежбање, гледаш животот во

позитивен начин и со тоа тие стануваат секојдневен живот, па многу полесно.

Ако имате многу време на работа / училиште дека мора да се фати или ако имате мали деца

дека мора да се грижи за тоа можете лесно да се нагласи, а со тоа заборавајќи отстранат своите

здравјето на луѓето. Но, ако се излезе и да вежба еден миг од денот, па ќе бидат во можност

релаксираат полесно и ќе бидете во можност да управуваат со својата бурните секојдневниот живот на подобар начин.

Сега дали си сигурен дека немате време, но се што е во овој свет е за

приоритети, не може да се каже дека немате време, за сè што сакате да го направите и е со цел за

имате време. Значи, ако слушаш некој каже дека тој / таа нема време, така што, рече лице

тој / таа не сака. Тоа е толку лесно!

Не сакате да вежба сама, така да со еден пријател. Тоа е одличен начин да се дружат

ако не се онолку време колку што сакате сте имале. Покрај тоа,

обука полесно за вас, има некој со вас, кој може да зборувате така да нема да

се сеќавам дека се применат.

Многумина мислат дека тие треба да вежба, но тоа никогаш не е исклучена. Откако го имате

тоа и ќе потрчав почнете да се чувствувате во вашето тело, како што навистина се чувствуваат. Тоа е тогаш

тоа обично доаѓа на сите оправдувања дека навистина нема да успеат да вежба.

"Тоа е толку ладно надвор и тоа е толку тешко да се земе на колку облека, и можам да

не одам на фитнес, тоа е толку далеку, а јас немам никакви облеката што може да се добие

на мене. Сакам да не мора да се покаже на другите дека сум надвор од форма. Кога мислам дека сум

прилично гладни и уморни, исто така, плус тоа е за две програми на телевизија Вечерва дека не можам да

недостасува, па не ми е грижа практиката денес. Но утре, утре јас ќе работам надвор. "

Се работи за овој вид на мисли кои се се врти околу луѓето во главите, или не постои

мисли за остварување на сите.

Но, ако некој мисли дека на овој начин во секое време, кога мислите дека треба да излезе и

Вежба?

Наместо тоа од вас ќе се вежба се стави пред ТВ или компјутер. На

Вечерта кога одите на спиење мислиш, "ugh досадна ден." Но, не можете

Уморен ли си?, Не треба да спијат тогаш? Или можеби само да лажев себе си, дали навистина сакате да одите

околу во твојот живот и лежи на себе?

Сте биле седи мирен барем за неколку часа, а не сториле ништо. Ова значи дека

сè уште уморен, и ќе се уште не се доволно одморени да

ураган вежби наредниот ден од денот и ти исто така нема да се справат со училиште / на

работа. Ако продолжи на овој начин никогаш нема да направи ништо ураган.

Некои мислат дека тие веќе се добро обучени, па зошто вие би требало да работат надвор. Но, тоа е

сосема погрешно, секој треба да се вежба, повеќе или помалку.

За да се излезе и да се ослободи од сите овие оправдувања, треба да се мотивирате,

"Зошто јас треба да покажат поголема." Мора да бидете сигурни дека ќе го направиш тоа,

може не само да се шетаат и мислат дека треба да го направи тоа, што навистина треба да одлучи за себе.
Најтешко е да се почне, да се земе на сите алишта и да си одат надвор, на пример. Но, ако не

размислување и наместо само го прават тоа, не размислувам за тоа колку тешко се ќе биде. Мислам

наместо тоа колку добро е за вас.

Дали сте надвор од форма и треба да започне обука може да се чувствуваат болка, кога ќе се вежба, може да

знам дека не се чувствуваат, и не било добро. Но, тоа е корисно, може да

Јас ви ветувам дека тоа го прави. За здравство ќе се подобри, да не се обучуваат тешко, но тоа

доволно со 30-минутно одење 5-6 пати неделно. Оние кои се физички неактивни

имаат најмногу да добие од физички да се активираат, бидејќи здравјето е најдобро ако некој е подобри

необучени.
Па дури и тоа не оди така брзо, кога ќе се кандидира / прошетка / велосипед или што и да правите, па

, ќе забележите дека ви стане повеќе алармирање и ќе бидете во можност да донесе повеќе следниот пат кога ќе

вежба. За време на време сте на отворено и во затворени простории и вежби, ќе забележите дека вашиот

главата ќе биде исклучен од надворешниот свет, сте форма како посебна меур околу

вас. Во меур не ќе мора да се мисли, тоа е како ќе заврши во сосема

странец планета, каде што само ќе постои.

Ако продолжиш да се вежба ќе стане полесно и полесно секој пат кога сте надвор,

додека, конечно, нема да забележите дека ви се применат дури и, тоа ќе биде како

навика за вас.

Човекот постои за околу 200 000 години, во текот на кој речиси цело време беше

физички активни ловци и фармери. До 1930-1940 стапка беше жив четири

од пет Швеѓаните во руралните области и до физички труд бара. Со цел

воопшто нема да има храна или топлина, што требаше да работат за него,

сега седат во автомобил и да возат до продавница да добие храна и ќе го направите

Не вирус на телото. Но, телото треба секојдневно физичка работа, ние сме направени од

да работат и да продолжат понатаму.

Човечкото тело е така направено за движењето и физичката активност. Во последните стотина години, на

технолошкиот напредок и индустријализација го сменија начинот на живот на начин кој доведува до

развој на многу болести.

Изборите не само да се чувствуваат добро во душата, редовно вежбање го подобрува здравјето

и помалку шанси да страдаат од разни социјални болести, вклучувајќи

миокарден инфаркт, хипертензија, дебелина, шеќерна болест и остеопороза.

Бидејќи повеќето не се движат доволно да општество големи трошоци,

кои се грижат, рехабилитација, боледување, изгубил производство, боледување,

предвремено пензионирање и многу повеќе. Веројатно, бројот на луѓе со дијабетес на

удвои во текот на наредните десет години, и многу од нив нема да мора да се болни

од вршење на повеќе.

Ги имаше сите остварува и го држеше како рутински моравме направи светот голема услуга, а не

само за луѓето туку и за животната средина.

Ако вежба три пати неделно, за околу 30 минути секој пат, така што ќе

живеат 10 години подолго отколку што инаку би го направиле, 10 години!

Па физички да се активираат и го прават светот себе и голема корист!

Да ја земеме за пример на велосипед наместо кола, само што ќе го промени животната средина и здравјето!
Mimmi Carlsson

based on 8 ratings Повеќе вежбање, 2,1 од 5 базирани на 8 рејтингот
Оцени го вежба повеќе


Поврзани училишен
Следниве се училишна работа која е за вршење на повеќе, или на кој било начин поврзани со физичка активност.

Коментар на вежба повеќе

« | "