. Сега

Училишна работа и есеи од средно училиште
Пребарај за училишни проекти

Мистицизам во летната жега

Предмет: шведски

Тоа беше летото, завршувајќи во 8 одделение, и Џон мисли "на минатото лето, во последно само една година замина." Во дворот на црквата, каде заклучок беше дека тоа е топла и влажна, во вид каде што воздухот така да речиси заспие кога директорот стои и гугање на околу она што е добро и не е толку добар и така натаму.
Сите 24 парчиња во класата имаше еден член на семејството со нив, освен Јован. Неговиот татко Ролф работи премногу, скоро цело време, всушност, и неговата маќеа Агнета е дома, а loitered во текот на денот, тој не значи ништо за неа, таа само сакав татко и пари.
Сега конечно беше завршена со неговиот директор па сега би само музичка група пее blomstertid и тогаш тоа е во текот на оваа година.
Седум минути подоцна ние сме на нашиот пат кон училницата за оценки дивиденда, Џон не е скоро толку возбуден за да ги види како и секој друг се чини дека е, тој знае со него дека тој има ослободи прилично лошо во училиште оваа година. Нивниот ментор Моето име извика по име, и некаде во средината дојде Јоханес Нилсон, одеше над него зеде и отиде повторно на задниот дел на училницата да седат.
На околу 10:20, тоа беше време да се каже збогум и ви посакувам среќен лето, kl. 10:25 беше целиот пат накај дома. Некои излегоа од автобусот, некои отиде со автомобил, мотоцикл или одење, но Џон беше единствениот кој се возеле само денес. Тој одеше сам кон велосипед фрли каде што девојките кои пушат имаат тенденција да застане, тој отиде зад аголот на малку барака и забележав на неговиот изненадување дека неговата парична казна металик зелена велосипед не беше таму и почна полека шеташе по два километри дома.
Кога тој беше на половина пат дома во средината на една мала шума на дрвја, седна на една карпа и отвора пликото и со неговите оценки, тој се повлече многу полека нагоре на далноводи и ја погледна со изненадување во двете ВФ тој бил во уметноста и математика, но имаше, исто така, ИГ во два предмета, имено англиски и шпански, а остатокот Г
Тој полнети белешката во плик повторно и отиде дома, кога тој беше околу 500 метри од куќата, тој гледа нешто црна и крвава лежи во ров и тој се движи малку поблиску да се види што е тоа, јас пристигне на јама, се гледа дека е сосед зајакот и се уште дише. Тој трчаше назад 150 метри и тропнал на соседот и тоа беше мало девојче, кој ја отвори, па тој ме праша, "Дали вашата вашите мама или тато дома?" Девојката со долго светло кафеава коса се врти кон куќата и бега, по некое време таа излегува со неа збунето мајка што заспал на каучот за книга како и обично. , Прашува тој, ако мајката може да излезе за некое време и таа следи со тоа, и таму, па тој ни кажува она што го виде и се прашував што да прави. Мајка по име Хенриета сугерира тие колективно си отиде и се види на зајакот, кога го виде каква состојба е во толку таа одлучи дека таа треба да го вози на ветеринар и праша дали Џон може да одговара на нејзината ќерка Вилма, Џон одговори, секако одговорот е да, тогаш одат во нивната куќа да позајмуваат телефонот да се јавам дома.
Како и обично, тоа трае околу десет прстени пред некој одговори, и се разбира ќе одговори Агнета и тој кажува дека тој е сосед и се вклопуваат Вилма и така, кога таа одговара со краток "во ред", а потоа таа го става på.När Хенриета е на ветеринар, па таа дознава дека зајакот мора да има операција, ако тоа е да имаат шанса да преживее, но тоа ќе биде критична неколку дена напред и дека е време да остане во клиниката неколку дена.
Кога Хенриета дојде дома по посетата па Џон оди дома и Хенриета ја раскажува неговата 6-годишна ќерка што се случило.

Назад дома, Џон открива на неговиот изненадување дека неговиот татко е дома, тој ја гледа во часовникот и види дека тоа е 15:03 и сфаќа дека тоа мора да е нешто посебно. Џон прошетки околу куќата, но не може, дури и не гребете нивната мачка, тој беше во потрага надвор од еден прозорец на задниот дел и каде го гледа својот татко со Агнета, лежејќи на ќебе во тревата и гушкање. Единственото нешто што тој мисли дека е "Тоа е одвратно", но тој се уште одлучува да оди надвор и кажам здраво и тој го прави тоа. Во одговор на тоа, тој добива малку потпевнувам од Агнета додека Ролф се крева
Еј, како е во заклучокот?
Тоа е во ред, претпоставувам
Само во ред?
Па, никој од вас не беа таму
Дојде до баба?
Не, не е она што го видов, но тоа не е важно во секој случај
Како сето тоа оди со резултат тогаш?
Срања, за вистински ова време
Тоа не е добро, но јас се за да ги видите подоцна, кога
Тие лежат на масата во кујната, кога ќе одам во за една минута
Океј, ќе има вечера во 18.00 па не јадат толку многу пред тоа.

Џон оди надолу во неговата соба во подрумот и седи на канцелариски стол на големите träskrivbordet и да се сврти на компјутерот, тој слуша како машина брмчи на и да видиме на екранот светне. Неговата позадина покажува оскудно облечени busty девојка прави секси поза. Тој ќе повторно при помислата дека тој никогаш нема да добие девојка, никогаш нема да се да се чувствувам вистинска љубов или тело жешка девојка и изедначи во неговите раце.
Откако компјутерот е целосно стартува, влезете во Јован на членот MSN Messenger, но како и обично, никој не пишува за него. Тоа е само кога тој одлучува да се добијат некои нови контакти, можеби дури и на интернет романса тој мисли, и grins со тоа не беше многу веројатно. Тој продолжува да се и двете светци и Friendster и ги најдете сите видови на луѓе со различни личности, се облекуваат стил, возраст и музички вкус, и самиот, тој го слуша некои панк но најмногу карпа. Тој додава околу 25 парчиња на неговиот MSN, речиси сите се согласуваат за и тој започнува да пишува со нив, некои се само досадни, но други се навистина интересни и забавни. Тој почнува да зборува малку повеќе со една девојка која е една година помладата на него, а потоа 14 години. Џон продолжува да пишуваат со неа, додека неговиот татко вика на него по четврти пат дека тоа е храна, која тој ја напишал да се јаде сега, но јас ќе подоцна.

Кога тој беше јаде, тој дошол на што тој дури и не знаат нејзиното име или каде што живееше, тој беше по сите само мораше да поставуваат прашања подоцна. Тој почна да се прашувам малку секој Скреч беше, тој не го видел мачка целиот ден
Татко си ја видел нула?
Не, јас помислив дека е тој во тебе, не сум го видел, бидејќи ова утро
Ме ни, и тоа е она што ме загрижува, тој е секогаш напред кога мириса на храна
Ние ќе се погледне за него кога ние се јаде
Да, тоа го правиме, Агнета ќе ни помогне тогаш?
Со што?
Изгледа за Скреч разбира
Тој веројатно само бега или нешто
Не се каже дека, така да ви помогне тогаш?
Тато ја ебе
О, да ме ебеш имам попаметна работа, како што се сонцето капење.

Во седум започнува Џон и неговиот татко да се погледне за гребење, Јоханес бара внатре и Ролф надвор. По еден час пребарување, ги пронаоѓа уште нема трага од него. Кога часовникот удари 20:17, ќе престанат да и се погледне, изненаден да се најде ништо, дури ни трага од него. Џон и неговиот татко одлучи да почека до следниот ден со пребарувањето.

Џон се враќа назад во неговата соба и седнува на неговиот компјутер стол и зјапаше директно во скрин сејверот, кој е комбиниран износ на слики од нула. По околу пет минути тој повраќа присебноста кога тој размислувал за она што всушност се случило во текот на денот, изгубени велосипед, повредени зајакот и изгубени мачка. Сигурни дека тој загрижени малку дека нешто ќе се случи на малку црна и бела мачка како што некогаш имале во овој 2 години.
Тој стана и го отворив прозорецот за да добие некои воздух да го исчистите мозокот, тој се врти и си оди повторно на стол и седнува. Ја фаќа глувчето и најавите на MSN да се види дали таа е внатре, неговата нова интернет фрла.
Таа беше во право, тој само ќе напише здраво, но таа го направи пред и така беше на разговорот оди
Добро
Здраво
Што правиш?
Слушање музика, С.Ј. тогаш?
Nae ништо, се прашувам од каде мачката ја нема ...
Во ред?
Да не сме се виделе од вчера
Тоа сигурно не е нешто се случи, yes'm сигурни дека тој се враќа утре
BRB ... ќе добиете мека
Ред ...

Џон излегува од неговата соба и нагоре по скалите, ќе кујната поминува во дневната соба и да добијат одвратно пред очите на неговиот татко со Агнета лага и интимни милување на каучот, тој се тресе на непријатност. Тој потоа отиде во кујната, го отвори голем сребрен фрижидер, извади 33cl може на кола, а потоа се сврте назад кон својата студена соба.
Тој седна повторно на столот и пишав да ја
Назад сега
Во ред ^ ^
Va пиете тогаш?
Газирани пијалаци : P ... Nee но Кока-Кола
Добро .. тие се најдобри
Да. Но да никогаш не знаеш нели вашето име пред!?!
Не ... истото за мене
Може да се каже прв
Океј ... Аманда ... вие?
Ветување да не се смееш кога ... ќе мислат дека сте навистина грди
О, не ... се каже сега
Океј ... Џон
Тоа е адекватна бизнис
Благодарение или нешто ...
Но да имаш да спијам сега на часовникот е тип речиси
Вие не право, таму горе за толку долго: P
Ха, ха .. ох да ми VA другар утре само, ние треба да одиме рано во град
Океј, да само да знаете една работа за
Добро возење тешко
Каде живееш некаде?
Во Кируна
Па 
Hahahahaha ... Не, тоа не го прави тоа ... да да живеат во Frölunda
Океј ... ќе одиш во Северна Место утре тогаш или?
Да, но како да тие знаат ... сте биле тука некаде тип или?
Да речеме дека јас живеам во Hisingen
Nehe ... сте шегуваш
Претежно да не ... па јас јавуваа ако не го умот па можеби може да се сретнеме некаде тогаш утре или?
Но мојот пријател би требало да ме
Да, вие никогаш не треба да се сретнат со еден странец сам ;)
Очигледно е: P ... ние ќе видиме тогаш .. најавите на MSN тип во 8:15 утре потоа
Океј тогаш, ние се каже така ... добра ноќ
Слатки сништа, се бакнуваат
Гушнавте

Тој ја фати на глувчето и кликна знакот во горниот десен агол на прозорецот, а потоа тој мисли за тоа што, по ѓаволите, се случува да се носат на следниот ден. Ништо не е премногу фенси, ништо валкани, хм неговата опуштена стари половина се носи фармерки и џемпер лизгачката со модели во бела и беж натаму.
Тој проверува неговата Hotmail да се види дали некој ви испрати нешто, тој имаше 27 нови пораки и само еден стоеше надвор тоа беше од little_pretty_girl, Аманда. Овој случај беше "заборавил нешто" по пошта пишуваше "заборавил да ти го дадам ова ..." и така таа пишуваше нејзиниот мобилен телефон број. Тој дури дигна мобилен телефон и копчето условени во двете имиња и броеви, и брзо отиде таму за сега, тој беше и возбудени и нервозни, што треба да направам, она што тој би го направил. Тој одлучи да испратите текстуална порака до неа, па таа доби неговиот број, исто така, во текстуална порака, пишува тој, "еј, можам да се добие слика од вас утре наутро?", 2 мин после кога тој само помисли дека таа не би одговори тој доби одговор "Секако бонбонче" назад.
Тој отиде во и затвори прозорецот што претходно го отвори, а потоа седна на креветот и ја погледна право во светло зелена позадина со малку потемна ткаеше граница која помина низ собата. Тој соблече кошула и панталони и легна да спие и тој спиеше како карпа.

Следното утро кога се разбуди алармот на мобилен телефон, тоа беше 08:00, тој седна, ги протри очите и трепна, потоа неколку пати за да се добијат идеи за тоа каде е тој. Тој седеше таму за околу 2 минути за да заживее, и да постават за да го вклучите на компјутер. Во меѓувреме, компјутерот почна како тој го отвори плакарот и се повлече на еден бар мека панталони и црни резервоарот врвот. Времето беше 08:16 кога тој најавени врз MSN и таму таа беше, тие беа поздравени и таа рече дека тие може да се види во градот на 12:00 надвор од италијански ресторан на Отело малку бум и така беше одлучено тие рекоа збогум и одјавени. Тој веднаш ја промени и во облеката тој бере надвор за денес додека веб-сајтот да се västtrafik обвинет, кога тој се вклучен, па тој седеше бела компјутер да се провери автобус пати. Таа сега беше 08:38 и следниот автобус е 09:24 па тој одлучи да ја преземе, тоа значи дека тој мора да си оди дома околу четвртина минатото. Тој оди нагоре и кон надвор кон кујната, сфати на житни кутија со Коко истрели, а брашно пакет жолт сад и една лажица со сини plasthantag, тој седна и јаделе, кога неговиот татко одеднаш дојде во собата.
Тој одржа на ковертот со оценки и рече,
Овој поправки следната година, не мислам дека за тоа, патем, дали некаде?
Што сакаш да кажеш тогаш?
Вие сте толку рано и фустан како вашиот стар само
Одам во градот
Ред со кого?
Мене, не се сеќаваш, нема пријатели
Но некој ...
Не, јас немам пријатели, но би можел да добие еден денес

Џон објаснува на татко ми, кој изгледа изненаден, но среќен, само Ролф вели дека е "чекај". Неговиот татко си оди, и Џон продолжува да јаде, само во времето за тој јаде, па ќе неговиот татко назад, овде и да одите, вели тој, и му дава 500 белешка и ние ќе ти се јавам ако има нешто, Џон би сакал да се заблагодарам, а потоа стигам во неговата соба да се добие мобилен, автобусот помине и паричник. Тој работи повторно зема на неговите чевли и брзо по својот пат, неговиот татко викање збогум и тој тоа го прави назад.

Агнета Ролф прашува што тоа беше со Џон и Ролф објасни истото дека тој само е кажано од страна на неговиот син, единствениот Агнета рече дека е "толку патетично".

Сега, во 11:55, а тој само сфатив дека тој не го видел било која слика од неа, па како тој би знаеле она што таа изгледаше како, или уште полошо, што ако таа му измамени. Тој крена телефонот и го испрати на текстуални пораки на Аманда, пишува тој, "Здраво, јас стојам тука сега, но како да знаеме кој е кој?" Кажа тој "тоа покажува". Кога часовникот беше 12:02, па тоа се случи два слатки девојки да го сретнат и тоа испадна да биде нив. Amanda имаше долга малку брановидна кафена црна коса и други именувани Јулија имаше црвени целосно мртви права коса.
Тој беше среќен со она што тие беа за видови, во кој случај, тоа изгледаше како него. Тие се стави на малку повеќе рок, можеби малку Глам, исто така, па тие ги слушаат доволно, на пример, шарен Crue помисли. Тој знаеше дека тој е пристоен човек познавач, тој беше кажано за многу години.
Откако тие се поздравуваа и воведе себеси како тоа беше засрамувачки тишина која траеше цела вечност, ја најдов Џон во секој случај. Бидејќи тој не мора ништо да се каже, тој застана и погледна надолу на валкани тротоарот тие застанаа. Најмногу од сè, тој сакаше само да се кандидира во најблиската автобус дома и се фрламе на неа, но не, тој беше љубопитен за она што ќе се случи следно.
Времето беше 12:17 и само што ја проверува надвор од велејќи дека ништо, кога тој одговори дека тоа беше полициски автомобил по полициски автомобил во нивната насока, сите три застана збунет и ја погледна едни со други. По некое време дојде дури брза помош и piketbil. Тие побрзаа кон Отело, еден по еден, а потоа дојде на неколку кои опколи областа, па тие мораа да се повлече неколку метри додека тие би го постави бариера лента. Потоа дојде два брза помош брзаат носилки во ресторан пред околу 50 луѓе седеа и јадеа ручек.
По околу пет минути тие излезе со еден човек на носилка, Јоханес чинеше да го препознаеш, но не сосема место кој е или каде што тој го видел. Тогаш Јулија извикав одеднаш "Тоа е Фредрик Рајнфелд, премиерот", а потоа почна да дури и повеќе луѓе се појавиш.
Кога амбуланта конечно отиде беше луѓе кои трчаа по него и ја фрли работи и извикав.
Кога го наталожено дојде на местото на злосторството за испитувачите и други полициски луѓе, кога тој одлучи да направи уште еден обид да се каже нешто.
Ова беше малку чудно почеток на еден познаник (Јован)
Да, може да се каже (Аманда)
Треба да се извлечат некаде или ќе одиш да се умилкувам на телото на целиот ден? (Јулија)
Што? Ти си веројатно само љубоморни (Аманда)
Јас не сум на сето тоа, јас, јас одлучив дека морам да шутнат Ерик (Јулија)
Но вие по сите ќе бидеме заедно следната недела во секој случај! (Аманда)
Nehe (Јулија)
Joho (Аманда)
Nehe, Nehe (Јулија)
Да, да, да (Аманда)
Ајде девојки, ние ќе одиме некаде или не? (Јован)
Јадеме во Бургер Кинг, мислам, сите возбуда ме направи гладни (Јулија)
Вашиот малку gluttons, јас не разбирам како можете да бидете толку тесни,
но сакам да јадат во Мекдоналдс (Аманда)
Но, тогаш одиме на добро наместо Бургер Кинг и Мекдоналдс имаат заедно, кога (Јован)
Одлична идеја, но можеме само оди и купи бонбони првиот? (Јулија)
Океј, сигурни дека тоа е во ред за вас Џон? (Аманда)
Нели? Или, мислам, да, се разбира (Јован)

Тие одат прво да се Hemköp да купат слатки, а потоа тие одат и да јадат.
Џон едноставно не може да го запре да размислувам за Аманда, таа е слатка, смешни и апсолутно прекрасни и така таа сака најмногу за Мекдоналдс исто како него, тоа би можело да биде подобро е само прашање тој се прашува.
Времето се приближува четири и сите три се уморни по цел ден на шопинг и трчање.
Тие се раздвоиле и да си одат во различни правци кон куќи.

Еднаш дома да летаат својот татко во него како змија и ја прашува сите видови на прашања за тоа како таа отиде и ако тоа беше смешно и така натаму. Единственото нешто што Џон не можеше да стори беше mm или ох да, затоа што тој не можеше да ја пуштат надвор од резервоарот.
Тој ги соблече чевлите и слезе во својата соба кога ќе ги чуе Агнета викне нешто со него и тој извикува назад
Што велите вие?
Беше ли некој пари оставени?
Зошто? Вие не треба да ги за секој случај
Што велите вие

Таа дојде поблиску, тоа беше слушната во нејзиниот глас и на сцената и таа не изгледаат среќно, само Јован енергија да сторам беше да одат надолу во неговата соба брзо и заклучете ја зад, така што тој нема да има ништо за некое време. Надвор, тој го слуша неговиот татко рекол: "Не бидете како тоа, им даде на момчето шанса", кога таа оди суров дух од таму и татко оди после.
Тој најавува на MSN да се види дали таа е внатре и таа е таа, тие се зборува малку за денот воопшто, и двете се согласуваат дека тоа беше забавно и тие треба да го направат тоа повторно некаде, но само околу две.
Кога времето е 02:30 одат во кревет, тоа трае околу 15 минути за Џон да одам да спијам, но на крајот сето тоа оди.

Следниот ден тој се буди околу единаесет и повлекува на некои алишта и оди нагоре да јаде, тој забележува на неговата задоволство дека Скреч е назад кон него нула зад увото.
Тогаш тој го слуша нејзиниот татко повикувајќи се на него дека тоа беше во OT да Фредрик Рајнфелд почина на Отело ресторан вчера и го прашале дали видов ништо, и Јован им одговори: "Јас бев таму надвор, кога се случило тоа."
Тој го отвори фрижидерот и забележав дека тој бил на неговиот изненадување, се чувствувал болно при помислата на јадење нешто, па тој се врати во својата соба повторно.

5 недели подоцна
13 Јули 2007

Јован е сега со неговата девојка Аманда и тие се случува да се добие по пошта. Невообичаено за преземање на Џон GT и прочитани од една едноставна причина, затоа што на насловната страница наслов "Убиство на Рајнфелд истрага." Во написот вели дека тој починал од труење со храна, на германски човек по име Ханс Früder се врзани готвачот во замрзнувач соба и подготвени Рајнфелд храна со сулфурна киселина што предизвика стомакот киселина излезе од крв, кои тој потоа починал во амбулантното возило на пат да Sahlgrenska болница. Подоцна во статијата се вели дека еден од најблиските машки Рајнфелд, Nils Alfredsson беше уапсен заедно со неговиот за убиство на Рајнфелд. Нилс Alfredsson призна дека тој ангажирал Ханс да премавне со Рајнфелд во надева на добивање успее Рајнфелд.

Кога Џон заврши читање и се спушти на весникот и изјави Аманда "Секако, тоа беше некој чуден начин да се сретне."

Тереза ​​Samuelsson

based on 2 ratings Мистицизам во летото топлина, 1,5 од 5 врз основа на 2 рејтингот
Стапка мистицизам во летната жега


Поврзани училишен
Во продолжение се дадени училишни проекти кои се занимаваат со Мистиците во летото топлина или на било кој начин поврзани со Мистиците во летото топлина.

Коментира мистицизам во летната жега

« | »