.nu

Училишна работа и есеи од средно училиште
Барај училишен

Robinsonad - Fanstasiön

Време е околу седум часот наутро. Надвор на тротоарот одење или трчање, а Jönköpingbor истакна дека оди на работа, уморен
сопствениците на кучиња ги шетаат своите кучиња и пензионирани раните птици се надвор и нордиските одење. Кога овие Jönköpingbor пешачат минатото стан куќа
8A така да ги проверите чудно нагоре кон вториот кат, каде што живее 23-годишниот вработен Маја Bengtsson и 27-годишниот НА лекар
Ерик Sansdal.

"Но, она што, по ѓаволите, тие не се моја вина", извика Ерик.
"Но, запре, нели?" Маја писок хистерично.
"Не, јас не. Секогаш се земе сè толку сериозно, се тоа за што е тоа наместо тоа. "
"Но, тоа е лесно за вас и да каже дека само оди и да побара татко ти за пари!"
"Не, на Маја па ..." Тој одеше поблиску до неа да се обиде да го утеши, но тоа беше бескорисно.
"Мирен!" Таа се чувствува толку фрустрирани и тажна, дека тој никогаш не може да се разбере и да даде начин.
"Но, Маја ..."
"Тивко, никогаш не сакам да те видам!"
Избибитвам со клаксон, избибитвам со клаксон! Ерик брзо се погледне низ прозорецот. Тоа е Џон, кој дојде. Ерик грабање брзо јадеше куферот.
"Сега нема да ме има, јас ќе одам сега", вели тој студ, оставајќи ја целосно треперење со лутина стои во средината на
сала кат, слатка како шеќер, и влажни со солзи. Тој трча по скалите и преку оние големи круг порта.
"Еј! Треба ли да ви помогнам? "
"Па, не е во ред." Ерик се отпакува своите нешта и потоа седи во автомобилот. Џон почнува на автомобилот и се вози надвор. Тој е подеднакво
среќен како и обично, но со угризение на возбуда за тоа што тие имаа пред него.
Во текот на два месеци Ерик и Јохан можеле да патуваат низ целиот свет да планината искачување. Да нивниот сон ќе се оствари, па
доколку се дозволи да работат во текот на неколку часа. Ерик, кој има татко кој е извршен директор на Ericsson не рипувате толку тешко
како Џон, но тој беше работа колку што може, во секој случај. Момците беа колеги во Jönköping болница, тие знаеле
едни со други како додека тие би можеле да се запамети. Но, сега, конечно, тие би го направиле тоа што го сакаше најмногу, на аеродромот и на планините!
Тие отишле речиси два часа на тишина сега, и атмосферата не е во ред на врвот како што треба. Ерик са потпрена безбедносниот ремен
и се загледа низ прозорецот како што сторил тој во текот на возење автомобил досега, помисли на Маја. Џон погледна сега
мрачна но инаку среќни Ерик, а потоа тој рече: "Не, сега можеш да се земе и грабне те. Или можете да ми кажете што има
случило или ќе се всушност земање и се погледне до весели изразот на лицето. " Ерик одлучи да ги преземе втората опција, тој не беше толку
многу да зборуваат за своите чувства.
Тој се сврте на радиото и се исправи некои 80 канал. Директен почна да пее со Јохан и Ерик висеше на набргу потоа.
Некое време подоцна, тие пристигнаа на аеродромот и по еден час седеа на авион, подготвен да ги тргнеме. Ерик се чинеше дека тоа почна
притискање во ушите, тој почна интензивно да џвака потешко за џвакање што ја имал во неговата уста, kiddies викна погласно. Сега почна
стоп потпрена толку многу нагоре и Ерик Погледна во Џон и дишеше надвор. Кратко време по мирен се населиле започна
авион навалите надолу. Патниците погледна нервозно околу авионот, всушност, ќе седнам? Планетата потпираше повеќе и повеќе, луѓето мора да
остане во седиштата, така што нема да падне презглава, но по некое време тоа беше само силниот кој успеа да остане. Луѓе кои беа во
еден голем куп на дното на пилот врата, некои повредени, а остатокот сосема неспособни да се нагоре или направи нешто во врска со ситуацијата. Авион
побрзаа побрзо и побрзо надолу. Џон и Ерик биле поднесени против еден агол.
"Ако умрам ..." Јован почна, а потоа дојде на голема несреќа и целиот авион ја поништи. Оние кои се 'уште се живи биле
исполнет со страв и продолжиле да остане подолго време во авионот. Одеднаш, еден стар човек, а можеби и 60-годишниот Ерик падна.
Старецот отиде надолу низ народот и ги заземаа своите места на вратата, тој го отвори и излезе. Ерик и Јохан, како што смета ова
тим, а трезен одлучи да се откажам од старецот.
Земјата беше сува коска и сонцето се победи одредување. Тој беше полн со големи убави дрвја и шарени цвеќиња, птици црцореа слатка, морето
Молња се 'уште и убави светкаше како дијамант, тие биле на островот.
"Она што е убаво! "Извика Џон кои не забележав кога Ерик отиде кон планетата блескав за.
Поглед на erik пловел околу старецот, на крајот, тој го виде нозе и малку на две нозе држејќи се надвор од пред чипка на авионот.
Ерик се двоумеше, но потоа падна далеку од Јован во насока на авионот и старецот.
"Ах!" Старецот скокна кога Ерик дојде.
"О, извинете, тоа не е значи да те плашам," извини Ерик.
"Извинувањето е прифатено ... но сега сакам да ги преземе и да го слушнете ова", старецот укажа на авионот. Ерик стави увото против
топла плоча, и ги слушаше внимателно потоа тој се сврте кон старецот, гледајќи во очите.
"Kkkommer екс ... plodera мислите?" Распоредените Ерик напред
"Не знам, рече старецот неизвесна ... Но, ние треба да ги добие од другите."
Ерик и старецот беше само за да влезат низ вратата на авионот кога Џон извика во нив да одам таму. "Гледај што сум го нашол"
Јохан рече и одржа својата рака против Ерик и старецот. Во неговата рака беше мал желка.
"Како е тоа се во можност да дојдат тука, ние не може да биде толку многу далеку од аеродромот и таму каде што е тешко желки"
Ерик изјави прашално.
"Не, јас не знам, тоа е чудно", рече Јохан.
"Па можеме да филозофираме за тоа подоцна, сега имаме да излезе од другата планета", рече старецот со авторитетен глас.
"Зошто", праша Јохан
"Мирен!" Hissed старецот. Имаше мртва тишина освен за авионот кој hummad мистериозно малку, а потоа отиде во голема
експлозија. Три преживеани не можел да се донесе да се движи или се каже ништо. Во средината на нивните шок и тага падна како мали
желка на грб и даде толку слатко и чуден звук кој момците не може да се одржи назад малку смеа.
"Ние мора да одат во авионот и провери дали има некој жив", рече старецот свечено
"Никој не можеше да ја преживеаја експлозијата", изјави Јохан мрачните
"Не, но ние треба да се провери дали тоа", рече старецот.
"Океј, ајде да го направите ова, се оди во и чекови и другите двајца мора да биде надвор од подготвена да помогне." "Кој оди во?"
побара Ерик.
"Можам", одговорил старецот.
"Добро", вели Ерик и Џон во трчање.
Како што се очекуваше, никој не беше жив и три преживеани сега е поделен на задолженија. Светилник кој беше главната
не мислам на нив колку што авионот изгорени. Она што остана тогаш беше да се утврдат некои вид на засолништа за ноќта и
очигледно да се најде нешто за јадење. Храната беше број 1 како Јохан и Ерик отиде во богатите шуми да се погледне. Пред
отиде во шумата, тие наоѓаат голем куп некои чудни светло зелена Baota лисја. Тие беа толку големи како еден и пол А4.
Тие имаа брза иницијација дека тие би можеле да имаат голема корист од нив да се изгради засолниште. Имаше одлично место за да подветрената а
во близина на плажа, како тие ќе треба да камп. Лисјата, сепак, беше малку надвор на некои карпи и тоа беше прилично досадни да се добие
таму, па тоа ќе потрае некое време да ги преземете.
Додека Ерик и Јохан беа во потрага по храна, па Земени старецот толку многу лисја и гранки во засолништето што неговото тело ќе им овозможи.
Старецот не беше толку долго и тој имаше мала пиво стомак како и повеќето 60 години. Човек не може директно да се каже дека тој имаше најдобар
Фитнес но тој беше тврдоглав како стар коза.
"Ха, ха", се изнасмеал Ерик и Џон. Дека пронашле едно дрво полно со кокос.
"Асса VA е ова чудно место" "Прво желка и сега кокос" побара Ерик.
"Да, во право, а ние не може да биде толку многу далеку од аеродромот."
"Мислам дека треба да се истражуваат на островот малку утре. Островот е можеби доволно блиску до копното дека можеме да пливаат или изградба на сплав до
одат на брегот со. "
"Да, мислам дека треба, но дојде, па сега да се добијат некои копачка", вели Џон весело.
Момци полни раце со толку многу кокос што ќе одговара. Одеднаш имаше звук на некој движат во густа
темно кафеава грмушки неколку метри подалеку. Џон и Ерика скокна и ја кокос кој падна на хард-спакувани
шумско земјиште со потежок ударот. Дојде нов звук, тоа се чувствува повеќе заканувачки тоа време.
"Ahhh! Мајка помош! ", Извикуваа Ерик и Јохан најлошите деца магариња и почна да бега кон плажа како
лудаци.
"Зошто ви викам така, исто така?", Прашува старецот кога дојдоа на плажа.
"Тие нели нешто страшно животно во грмушките", објаснува Ерик
"Ѕверот извикав страшно и заканувачки, тоа не звучи човечки", исполнет со Јохан.
"Ха, ха, што мислам дека не ти е гајле за" chuckled старецот ... "ти си само се обидува да ме плашиш."
"Не, тоа е вистина", протестираа Џон
"Ние и ветуваме", вели Ерик
"Па, ти е секоја храна тогаш?"
"Не, ние изгубивме сите кокос бевме толку исплашени", рече Јохан.
"Па, тогаш ќе може и да одам да купам нив, тогаш," воздивна старецот.
"Не за вашиот живот! Дали сте луди! ", Извика Ерик и Јохан во една.
"Добро, тогаш јас ќе го направам тоа, каде што е тоа?"
"Околу ½ километар западно од тука, јас би помислил", вели Ерик.
"Добро, ќе видиме наскоро потоа", рече старецот и замина.
Старецот беше вистински Skogsmulle и брзо најде на кокос. Но сега имавме проблем, старецот не може да се добие со
доволно само со вашите раце, како ќе се реши овој сега тогаш. Па, начинот на кој тој беше, тој направи еден пакет со користење на бор гранките
тој бендови заедно со остри и долго трева ленти, тој мора да внимаваш па тој не се намали. Тоа беше еден многу мистериозен шума,
а тоа беше типичен Шведски шума па имаше огромен блоковите на палми со кокос и тропски дрвја со големи
заминува. Сонцето беше уште и земјата беше сува коска. Како и да е, старецот кокос во т.н. пакет и така тој почна
се врати на Ерик и Јохан. Во Омарнина на стариот човек стана уморни и застана под едно дрво во сенка да се одмори. Нешто црвено капеше по одеднаш на нозе на старецот, тој гледаше во палецот каде што имаше чир во минатото, но тоа беше целосно суви и убаво. Уште една капка крв дојде и уште еден еден, темпото помеѓу секоја капка зголеми. Старецот погледна нагоре, но можеше да се види ништо. Сега тој почна
се добие малку исплашена, можеби имаше ѕвер време. Не, тоа не може да се каже за себе, но тоа отфрлање не
долго за страшно moo човечка како звучи, но се уште не извикуваа од врвот дрво. Старецот брзо зграпчи одржи на кокос пакет и
почна да работи за својот живот против брегот. Тој беше толку исплашен дека тој не се осмели да се погледне назад, па дури и да го спречи да го фати мојот здив.
Кога старецот се вратил, тој рече дека сега им се верува за ѕверот и така јаделе нив кокос во тишина, така што тие
можеше да слушне дали има било. Нема звук беше слушната и никој не дојде, тоа почна да се темно и тие сега седеше во неговата новоизградена куќа.
"Мислат дека ќе ѕвер тука ...", вели Џон "... и да јаде ни" полни Џек-во.
"Мислам дека ние никогаш не ќе стигнам дома, тогаш никогаш нема да види Маја повторно, тоа беше последното нешто што го реков дека таа не гледа
Мене. Ох како би можел да биде толку глуп? "Извика Ерик очајно.
"Се разбира, ние се врати дома, ние мора, затоа што одбиваат да бидат оставени со кои ѕвер", рече старецот
"Па, утре градиме сплав или нешто па да добиеме дома", изјави Јохан
Следното утро тие почнаа да размислуваат. Тие мислеа и мислеше и мислеше. Околу 4 часа подоцна, тројца мажи пристигнаа во
совршен начин да се вратат дома. Па тука е план: Направете сплав со две џиновски долго јаже, така што Јохан и Ерик би можеле да издувам старецот
ако тоа беше криза. Брановите беа големи во овој момент и затоа што мислев дека тие не биле толку далеку од копното, па тие се потребни за да целосно
не може да се земе шанса на ослободување на сплав бесплатно. Пред старецот лево, дека пронашле голем полжав кои би можеле да свират навистина гласни звуци
во, така што во случај дека старецот го виде брод или нешто, тие се само за него да свират во кохлеата и се надевам дека некој слуша. А
старецот беше надвор на сплав така се користи Ерик и Јохан неговиот klätteregenskaper и се искачи на високи дрвја, и да постават сите можни
изненадувачки во дрвјата.
Јохан и Ерик седеше и гледаше на јажиња на сплав кога видоа голем брод, кој стоеше и hooted во водата. Тие биле пронајдени.
Јохан и Ерик се насмеа и ги бодреше, танцуваа и се прегрнуваа, Ерик беше дури и малку бакнеж на образот, но потоа
каде што малку непријатно и почнав да се однесуваат повторно. Но, тоа веројатно не е начин да избегаат сите нивните лица блескаше од радост
да се најде.
Кога стигнале во пристаништето па тоа беше здравствен работник со кризи и јасен, но тие не беа потребни момци беа целосно
во ред. Кога момци отиде со чамец стана нив нападнати од печатот, но Ерик, кој отиде со чамец конечно не се грижи за нив. Тоа
Сè што видел Маја. Тој стигнува до неа кои се фрлила во рацете и плачеше.
"Мислев дека си мртов, а јас бев толку глупав, Жал ми е, жал", липаше Маја.
"Шшш, јас сум тука сега и не грижете се за тоа, јас бев барем толку глупави како вас."
Ерик и Маја живееле засекогаш среќно. Јохан и старецот станал познати личности и мораше да оди на Галас и да живее живот прекрасна
дена.
Тие биле на островот за три дена. Ѕверот што не рече ѕиркаат за никого, тие не беа баш сигурен дали тоа беше
реалност или ако тие само се замисли и тие не сакаат да ризикуваат својот брак или личност.

based on 13 ratings Robinsonad - Fanstasiön, 2.7 надвор од 5 врз основа на 13 рејтингот
Стапка Robinsonad - Fanstasiön


Поврзани со училишните
Во продолжение се дадени училиште проекти кои се однесуваат Robinsonad - Fanstasiön или на било кој начин поврзани со Robinsonad - Fanstasiön.

Коментира Robinsonad - Fanstasiön

« | »