.nu

Училишна работа и есеи од средно училиште
Барај училишен

The Hives

Коприва се еден од најдобрите бендови во светот. Тие доаѓаат од Fagersta и
формирана во 1993 година, кога непознати и мистериозни Ренди Fitzsimmons собраа
момци и предложи тие се стави заедно бендот. Тоа е оној кој
пишува песни и да даде совети за тоа како тие треба да звучи. Никој не знае кој е
Ова Ренди Fitzsimmons е, името е направен и тој е вистинско име
ништо annat.Rockgruppen се состои од пејачот Хаулин Pelle Алмквист, гитаристи
Одмазднички Carlstroem и Nicholaus Arson кои навистина наречен Фокс и
Nicke, Крис опасни или Krille дека неговото вистинско име на тапани и
Д-р Мет уништување, кои во обичниот живот се нарекува мат и игра бас
и гитара.

Нивните песни се мешавина на класичен рок и панк рок. Панк нив има
добиени од неговиот роден град Fagersta каде што можете играно хокеј или
започна панк бенд. Кога тие беа на Bergslagsgatan палто, рок-фестивалот, и
видов бендови како засолниште и Green Day ги направи свесни за карпата. Мислеа
тоа беше ладно и тешка со камен. И тоа не беше така заеднички да се
Американците со кул тетоважи дојде до малиот град на Fagersta. Но, тоа
првиот бенд кој навистина ги инспирира беше Нови бомба Турците. Тие играа
комплетно глупав музика, но музиката се уште паметни во исто време. Глупави и паметни
музика е најдобар според нив.

Бендот има околу 150 настапи годишно, и успеа многу повеќе
странски тури. На доделувањето на Греми наградите, тие беа номинирани за четири категории и
добив цена во сите. Тоа беше за албум на годината, уметник на годината, производителот Година
и годината рок бенд.
Бендот има издадено четири албуми од нивниот етикета срце што гори, првиот
дојде во 1997 година и тоа беше објавен минатата година и се нарекува "прв совршен во светот
Албумот ".

Членовите на бендот имаат речиси секогаш иста облека, најчесто одела со
мува да, еден пар на чевли и стилски парче на масти во вашата коса. Некој рекол
тие се обидуваат да изгледаат како Greaves да одиме на нерви на нејзината стара панк публика.
Бендот има многу опера и уверени став и кога тие се присутни
самите себе, тие велат дека се најдобар бенд.
Во текстовите ги фрли се добро формиран "панк повраќање." Музиката од
Fagersta отсекогаш била груба и тешка

based on 7 ratings Коприва, 2.3 надвор од 5 врз основа на рејтингот 7
Стапката на Hives


Поврзани со училишните
Во продолжение се дадени училиште проекти кои се однесуваат The Hives или на било кој начин поврзани со коприва.

Коментира The Hives

« | »