. Сега

Училишна работа и есеи од средно училиште
Пребарај за училишни проекти

Да остарам

Дали сте се плаши за добивање на стариот? Зошто се плашат од добивање на стариот? Што значи тоа да остарам за вас? Можеби добивање на стариот не е ништо дека сакате да се размислува за, бидејќи тоа е во многу луѓе очи нешто лошо. Но, можеби и не е толку лошо што многу луѓе мислат, можеби можеме да влијаеме на нашата сопствена иднина, ако ние само почнат да размислуваат за тоа. Во овој текст, сакам да се направи песимистички лице разбере некои добри делови од стареење и дека секој може да се направи нешто да се промени сопствената и можеби другите луѓе фјучерси. Во Пребарување Сакам да се направи на лицето рамнодушен почнат да размислуваат и да помогне да се промени заедница да добие подобро во future.Many луѓе не сакаат да размислуваат за тоа дека еден ден тие ќе остариш. Луѓето не зборуваат за тоа, тие можат да стори сé за да се скрие нивната возраст и не се размислува за тоа што тие можеби може да се направи нешто во врска со тоа, веќе денес, наместо на сокрие нивната возраст зад маската. Мислата дека се стари за некои луѓе е samething како мртов, се живи. Дека ќе лежат во празна соба на свој, зјапа во ѕидот и да чекаат за твојата смрт. Дека тие немаат ништо да се направи, се болни, имаат потреба од помош за бања и туш на луѓе кои едвај знаат и јадат лошо, одвратно храна причина Тие не можам да го сварам и сопствените.

Овој свет overpriced постои на луѓе кои долго време за добивање на стариот, луѓето кои тоа го гледаат како време за малку одмор, имаат време да се грижи за themeselves и уживаат својата хоби. Се разбира ова може да биде лоша работа, како и, на еден начин, затоа што некои луѓе работат многу напорно и можеби заштеда на сите нивните можни планови за патување на оваа возраст. Многу е важно со влегоа во рана возраст да се разбира. Но, луѓето може долго да ова време да можеби се добијат некои внуци да ги расипат со слатки и некои дополнителни љубов.

Ако сакате да се добие задоволство во вашето време како стар и стигни до еден добар период од вашиот живот, треба да почнат веќе денес. Па како може да влијае на вашата иднина? Започнуваме со психички партија, прв од сите, и можеби најважно, имаат добар однос кон неа. Види тоа во добри начини, сонот за тоа како сакате да биде. Што сакате да направите кога ќе остарам? Ќе имате слободно време да го користите. Вие само треба да одлучува за тоа што да направи во врска со тоа, почнувајќи Веќе денес, сите луѓе треба хоби секогаш. Ние се чувствуваат добро за тоа, имаат нешто да се направи што навистина ми се допаѓа. Ако веќе имате едно, пробајте да најдете некои повеќе, ако не, не брзајте да најдете нешто што ви се допаѓа. Важно е да никогаш не престануваат да живеат, никогаш да не "прифатена" дека животот е "завршена". Правете работи цело време, да научат работи цело време, никој не добива стариот да научат нешто.

Физички важно е да се биде здрав, тоа е, се разбира точка overpriced Тоа го прави да се чувствувате добро во секое време во вашиот живот и ако сеуште не се започнати, подобро да започне сега. Обука прави на вашето тело посилни и shaper сега и overpriced ќе влијае на вашето здравје во иднина. Да се ​​вежба, јадат право и да се избегне стресот, партиционираш од вас добивање на подобри имуниот систем и ќе биде разиграните веќе во вашиот живот. Никогаш не е премногу доцна да се започне здрав живот и се грижи за вашето тело, промена на лоши делови на добрите делови и да добијат подобро совест.

Стапка да остарам


Поврзани училишен
Следниве се училишни проекти кои се занимаваат Да се стари или на било кој начин се поврзани со да остариш.
  • Нема сродни теми

Коментар на остарам

« | »