. Сега

Училиште дела и есеи од средно училиште на
Барај училишен

Тупак Шакур

СМРТТА Тупак е ... За да дознаете приказната дека повеќето луѓе слушнале и верувам, така ќе и оваа. Па ова не е како тоа се случило за вистински, но кои се вели дека е "нормална" приказна ... Петок, 13. 2 Pac и етикета шеф на смртна казна, Suge Knight, е надвор забавите. 2 Pac кои инаку секогаш носеше пиштол одредување полнети во жадувам ... и оклоп, го зеде оваа вечер не со неа. Кога неговата сопруга Kidada Џонс (21 години) во нивните луксузен хотел сопствена развиена заштитен елек, смеејќи се само 2 Pac и вели: "Овде, во Лас Вегас како дури и Crips мене!" И го стави настрана. 2 Pac и издавачка куќа шеф Suge Knight сразен од ходниците на хотелот, Kidada (неговата сопруга) останува во хотелот. Таа не сака да се види бокс. Затоа што тоа е токму она што играта Pac и Suge да се направи. Pac и Suge ќе според податоците седел Управување со нивните две локации се пипнат. Мајк Тајсон нивните омилени ќе кутија против Брус Seldon. Натпревар пат само трае 109 секунди додека не стане нокаутирам. Мајк Тајсон е големиот победник на вечерта! Среќен возбудени вреска и оди Pac и Suge надвор од бокс арена, од вовлечени БМВ. На патот, тие го гледаат како човек дружење во ходниците на хотелот и да разговараат во неговиот мобилен телефон. 2 Pac веднаш скока врз него, која беше "Орландо Андерсон". Suge, исто така, им помага со тепањето. Хотели камера снима се '. Орландо не прави никаква жалба против 2 Pac, но само оди од таму. Во меѓувреме, играта Pac и Suge на пат кон вовлечени луксузна вила каде што партијата треба да се одржи за да Pac бидејќи тој штотуку беше пуштен од затвор. Како што возев по Исток Фламинго патот одеднаш ќе бел кадилак возење на рамо до рамо и оган Treton (13) снимки. Pac погодена од четири, во градите и "стомакот". Suge извикува на својот пријател ", ќе треба во болница!" Тој прави ненадеен пресврт во стресни состојба на шок. Но Suge е премногу шокирани и исплашени дека тој не стигне до болница. По некое време полицијата откако на сликата. Пресудата сигнал до Suge запирање. Со рацете зад главата Suge излегува, и вели дека неговиот другар е крварење во колата. По 15 минути игра, амбуланта и вади Пак. Последниот збор Pac рече пред да почине беше кога тој лас во брза помош. "Помош јас сум на умирање!" Крвава ниска Тупак во брза помош. - Каде војната меѓу Истокот и Западот, а исто така на неговиот живот ...
Значи чита "вистинскиот" приказната за неговата смрт. Приказната дека повеќето луѓе веруваат во ... Но, вистината е дека оваа приказна не е точно, тоа не е како тоа се случи ... Тупак никогаш не беше крвава во автомобилот, тој никогаш не рече: "ми помогне да умре!" ... За тоа не беше Тупак седи автомобилот со Suge, тоа беше само лажен ... Тупак не е мртов, тој е жив и откри дека во нивниот "последниот" интервју ... Но, никој не сфати, дури и сега ... Ексклузивно во "книга" (теорија книга 2)
откри вистинската приказна за тоа како играта Pac фалшифицирани неговата смрт. Сите кажана вистина со сопствени зборови Pac е. Па ајде да се стави сложувалката парчиња во вистинското место. Тука е вистинска приказна, како тоа igentigen отиде!
Вистинската приказна ...

Постојат два различни делови на вистината. Една од различни индиции најдоа потоа и еден од Тупак сопствената индиции и докази што тој го даде за нас во сите негови песни и филмови. Да почнеме со индиции и докази најдовме.
Тупак не беше само рапер и филмска ѕвезда, но исто така многу талентиран поет и песна принтери. Во една од своите песни "Две живот во една" (два живота во еден), тој пишува: "Јас живеам еден и во реалниот живот, но колку тоа ќе биде да живеат две живот? Можеби и јас ќе го пробате! "Тоа е само една од стотиците знаци дека планира да се лажни неговата смрт. Еве 30 парчиња карактери сите укажуваат на тоа дека играта Pac е жив и мртов:
1. 2 Pac почина во петокот на 13-ти ...
2.Read Вегас е град со многу поткуп, тоа значи дека секој може да имаат изневерени 2pac; доктори, адвокати, новинари, и повеќе ...
3.The бела Кадилак со самоубијци не беа пронајдени. Како тоа може да се случи кога Вегас е во средината на пустината?
4.There е мала црнечката заедница на северната страна на Вегас, оваа мала заедница е само 8 блокови долго, бомбардери беа Црното, каде заминале? Каде што ја криеле?
5.The бела Кадилак со самоубијци донесе придружба момчиња 2Pac, многу од нив телохранители, никој не ги зема потрагата по нив и не постојат сведоци ... Имаше исто така, нема сведоци на улица, како што може да биде? Зошто да не, особено по тешка категорија борба во бокс?
6.Namnet 2pac вклучен пред последниот албум беше Makaveli .. Makaveli бил италијански војна стратег кој беше поборник за faking својата смрт да ги измамат непријателот ... 2pac беше многу заинтригиран од Makaveli и неколку пати се чита неговите книги, тој можеби ја Makavelis совет?
7.Makaveli напишал две книги пред тој "умре" ... Погледнете што 2pac се јавите на ЦД-а во двоен CD прави сите Eyez On Me ........ само тоа ... Книга 1 и Книга 2
8.På случај на најновиот албум 2Pac, на 7 ден теорија, е 2pac прикажува Исус на крстот ... сите точка кон играта Pac планира воскресение!
9.Las Вегас е во право во пустината, зошто не земе хеликоптерската до потрагата по напаѓачите? Ако казино бил ограбен додека ограбувачите се брзо стекнато хеликоптери зад неа .. Зошто тоа не се случи инцидент со пукање 2pac е? 10.2pac кремиран ден по убиството. Тогаш кога ќе стане кремиран ден по убиството?
11.Som ќе прочитате погоре се 2Pac кремиран, тоа значи никој не може да побара неговиот гроб да се отвори како што направија со Елвис и Абрахам Линколн.
12.Las Вегас е релативно голема мера град мафија, никој не добива застрелан во стрип. Мора да практично да имаат дозвола за вакво нешто ќе се случи ... Кој беше тоа даде наредбата ова време?
13:12 снимки пукаше во автомобил 2pac е, Suge не беше погодена од ништо, додека 2pac добив многу куршуми во него. Suge беше само snuddad од куршум.
14.Suge рече тој возеше 2Pac во болница и тие имале разговор. Како сериозен хит беше 2pac? Плус дека постојат разлики во мислењето на тврдењето дека Квинси Jones'dotter беше на задното седиште, додека таа беше таму, но тогаш не ... Како беше навистина за тоа?
15. 2 Pac имаше 2 филмови и 3 ЛП, кои беа неиздадена кога бил застрелан. Со толку многу луѓе се вознемири за смртта на 2Pac е, буквално ништо поврзано со него, вклучува големи суми на пари ...
16. Видео 2pac за песната "Јас не е луд На Ча" предвиде својата смрт ....
17. 2pac секогаш носеше блиндиран елек, од некоја чудна причина тој не би го направил тоа, таа вечер .... Зошто да не?
18. Панихида која беше отворена за јавноста беа откажани во двете Лос Анџелес и Атланта ...
19. Во песна 2pac е "Животот продолжува" од албумот "Сите Eyez On Me" пееше 2pac дека сака "секој рапер" ќе рап на неговиот погреб .... зошто претпоставени не Death Row тоа?
20. Во едно интервју со Тупак во 1994 година, тој рече дека пред да оди во затвор дека ако тој некогаш го добив беше во затвор, тој ќе се влоши кога излезе отколку што беше порано. Таму тој стана. Тој исто така рече дека кога тој излезе тоа ќе биде како да се прероди, тоа беше буквално? Тој веќе "почина", а кога тој излезе од затвор, тој беше полошо отколку порано. На кои можете да додадам дека тој го промени своето име од рап 2Pac да Makaveli, кои би можеле да се смета како преродба, сите што недостасува е физички преродба. Досега, тој потоа заврши повеќе од половина од ова пророштво.
21.Suge Коњ и 2Pac се единствените две лица во музичката индустрија кои имаат пластични доволно храброст да се обиде да изврши операција од овој вид.
22. За албумот 2pac, која е издаден под името Makaveli, албум 7day Теорија вели дека едноставно "Симон", како продуцент. Тоа беше апостол кој помогна Исус го носи крстот и еден од првите луѓе да бидат сведоци воскресението на Исус. Тоа би можело да биде дека Suge е Симон?
23.Texter да Makaveli албум релевантни теми од смрт и воскресение. На пример, на вистинскиот пат 5, "хула", вели тој, "Еј биле застрелани и се врати återuppstådda". Пример за песната 9 "белиот човек светот", вели тој, "Мојот живот тука беше само совршен, дали мислите дека сум умрел?"
24. Народот што стои смртна казна се затвори шпекулира дека инцидент ќе биде изведена.
25. Зошто да не има една компанија толку голема и моќна како Death Row Records понудени сума на пари на лице кое се наоѓа на убијци?
26. Други интересни факти се вклучени на последниот диск. Албумот е наречен "Дон Killuminati: На 7day Теорија", која се уште е мистерија што го застапува. (** Мојата теорија е тоа што има со Nummerologin во став 28 кои го прават **.) На внатрешноста на случај се вели: "Егзит: 2pac Внесете: Makaveli" Исто како што ако 2pac почина и Makaveli е роден
27. Зошто Suge Knight и остатокот од персоналот биле толку сакаат да соработуваат со полицијата во обидите за решавање на убиство?
28. Постојат многу броеви нелогично случајности: - Тупак бил застрелан точно седум месеци по сите Eyez On Me беше ослободен. Бројот седум постојано доаѓа: - Тој бил застрелан на 7 септември. - Тој го преживеа 7, 8, 9, 10, 11, 12, и умрел на тринаесеттиот. Ова може да се објасни "Теорија 7day." - Неговата возраст (25) добива заедно 7 (02:05). - Тој беше прогласен за мртов во. 04:03, што ќе 4 0 3? Дека е во право ... Тоа ќе биде 7! - Во својот видео за "Не е лута Ча", тој оди во неговата хотелска соба. Бројот на вратата е број 7 ... Будилникот во видео покажува исто време како и кога тој изјави "мртов" 04:03! - Во спотот за "животот продолжува" дави Pac огледало со безбол дрво, што се случува ако ве здроби огледало? Право 7 (!) Години на лоша среќа!
- Во неговиот филм Gridlock'd посета Pac и полицијата колега, бар, одеднаш почнува Pac и човекот зад шанкот смеење. За време на снимањето на камерата мени табла, а потоа Тупак ... како да сака да покаже што е тоа што се смее на. И гледам на менито одбор, така што сите Л превртена, па тие стануваат 7 е ...! - Во песната "Радувај се Марија" може да се слушне црковните ѕвона штрајк, и се разбира, е 7 секунди помеѓу секој удар! - На дел од песната што може да се слушне дури Тупак пее "Godbye смртна казна (издавачка куќа тој беше на) Godbye на сите вас Хо се со мене, почекајте и ќе ме види ... Седум години ..." Ајде, тоа се подразбира себе! - Пак пее во неколку од неговите песни кои тој умира и се враќа во 2003 година. Од годината кога тој беше "истрел" (1996) до 2003 година, тоа е точно 7 години, освен! Тоа исто така објаснува зошто тој пее седум години насекаде. - Пак имаше 7 различни накит кога тој беше "истрел"!
29. 2 Pac најдобар пријател рапер Снуп Дог изјави дека во 2004 година тој ќе има голем концерт во САД и тој треба да ме однесе самиот нешто што ќе шокираат целиот свет ... Може да биде 2 Pac?
30. На новата "коска силеџии" (коска силеџии е RnB хип хоп и соул бенд кој пее со Снуп и порано дури Pac) еден од нив вели: "3 Pac минус 1 Pac (2 Pac) ќе се вратат во da 2 Двоен o додадете 3 fo така! "Ајде, исто така, вели дека таа се! 2 Pac ќе се врати во 2003 година! Таму ги имате сите
30 различни карактери кои имаат многу голем доказ дека кралот на хип-хоп 2pac навистина жив. Но таму се оние кои слушнале сето ова и многу повеќе, но сепак воопшто не верувам дека тој е жив. "Она што ќе го направи мене почне да мисли дека тој лажно неговата смрт и дека тој е жив, тоа е само Pac што може да ме убеди. Јас мора да се слушне докази од него себеси! "Така рече една девојка кога МТВ направивме анкета на град во САД. И верувале или не, Тупак ни кажа вистината, тоа е само дека ние станавме свесни за тоа потоа.

Тупак ја кажува вистината ...

Сега е време. Време за најексклузивните и тешко повеќето достапни цитати и текстови со своите карактери! Ајде да започнете: Во една од песните Pac пееме-зборува тој гласи: "Јас сум сертифициран луд, толку болни светот ме направи. Сега Biggie умре. Секој Јавам тоа е за причините. Тешко да се убие црнец оти јас се враќам како Исус "Ова е веројатно најпознатите неверојатни песна што сум го слушнал. Тоа е нокти јасно на сите дека тој вели дека Biggie умре. (Biggie е уште еден рапер од Bad Boy рекорди, Ист Сајд, кој исто така бил застрелан откако Тупак бил "истрел."). Но Biggie почина во 1997 година откако Тупак е "смртта". Тој исто така вели дека тој ќе се врати како Исус ... Како тоа да не беа доволно, тука ќе добие малку повеќе за да го добиете вниманието на: ". Тоа е 1997 и јас сум уште gettin 'платени" Тој "умре" во 1996 година како може тој велат дека ова во 1997 година? "Исплата на блок, избегне полицајци причина знам тие доаѓаат за мене. Сум бил спремна да се појавува, бил надвор со години, сега сум назад, ми противници намалена до солзи, прашање моите методи? "Тоа е само начинот на кој таа е во право сега, тој е нема за неколку години, но ќе се врати на два дела. Но овие линии од една од неговите песни, вели оток сето тоа: "Јас сум makin" пари, се движи задолжително, крајот на дискусијата, моето минато евиденција раскаже приказната, слика niggas се rushin ... "пее бла дека тој им служи на маса пари во тоа, неговите песни и стихови раскаже приказната. Се што ќе прочитате на оваа страница и следниот, а потоа! Во една од песните на играта Pac ви го најдовме е ги следниве линии: "додека луѓето се прашувам кој ме застрела, се вчита до, да ги задржи злоба, shootin 'slugs како Mummar Khadafi" Тој знаеше дека луѓето ќе се прашуваат кој го застрела, но дека не треба да се грижите ни тој е жив ...!
Ова е прилично интересна работа е дека повеќе од 550 луѓе се вели дека се гледа Pac во Јамајка. Тоа беше на радио емисија, заѕвони над 550 луѓе, и сите тие се убедливо гледа Тупак на островот. И 550 луѓе едноставно не може да се види во ред, нели? Без оглед на мисли се толку точно дека ако ги слушаш една од песните Pac "Бела МЕНС светот": "bustin 'капи на Џеј-Зи, а сепак avoidin" зграпчат. Додека yall фатени во занесот Сепак, по мене, јас сум во Јамајка sippin "Dakarey, без сомнение" Ако не веќе се разбере она што тој значи од овие зборови, можам да кажам дека тој пее за тоа ... а ние се прашувам каде што се и се многу загрижени за него, тој е во Јамајка, каде што никој не може да го најде! Чувајте се согласуваат дека тоа е токму она што се случило, тој е исчезнат ("мртов"), но се прашуваме каде што igentligen е, додека се открива дека повеќе од 550 луѓе го виделе на, ќе го претпоставам, Јамајка! Сега започнува мозаик парчиња конечно падне во место, иако постојат неколку парчиња остави ... "Вклучување на полицијата сусам Тие ме фати, а мојата цел е да се шири повеќе насмевки тогаш солзи." Кога Pac пее дека ќе се шири повеќе насмевки од солзи, тој смета дека неговиот фалшифицирани смрт фрли многу солзи, но дека кога тој се враќа шири повеќе насмевки. Како кога дожд се менува за да сонце ... Тупак ни даде цело време куп знаци дека планира да се лажни својата смрт, но тоа не е се додека подоцна откривме сите овие стотици карактери. А многу јасен показател дека ни даде во една песна е "разгледаме и ќе видиме. Го гледам. Јас сум жив! "Зборува тој уште еднаш ни кажуваат дека тој е жив! Или можеби ви е јасно ова малку подобро ... "Значи, ако умрам го стори истото за мене, барака нема солзи. Хеми, мафијаш Livin 'во оваа игра со години. Зошто се грижите? "Тупак веќе" умре "во Лас Вегас, но тој не сака ни да плачам, бидејќи тој ќе се врати. Тој ќе биде во овој бизнис со години, па не се грижи. Можеби и јас сега тебе дека не на сите веруваат во тоа што Тој живее убеди, се надевам дека така ... "Fuck em 'сите, ајде em' се разбере мојата заговор да се добие побогат, многу повеќе од 6 бројки ..." - Јас сум со многу обиди Пак. Ова линии се од "гето војна", а за оние кои не веруваат дека тој е жив. Тој знаеше дека тој треба да ни даде многу знаци дека тој е жив. Бидејќи знаеше дека таму ќе бидат оние кои не веруваат дека тој е жив (исто како што е сега), дека е потребно повеќе од "шест фигури за политичка партија." Тоа не би отишле со него жив, но сега со него " смрт ", тој луѓето кои инаку не би ги купите неговиот албум да го стори тоа. Мо пари, Мо пари, Мо пари! Да, тоа е токму она што играта Pac сакан, љубов музика и пари. Pac имаше многу идеи да заработат повеќе пари (тој исто така донираше пари за црни сиромашни семејства), ова беше еден од нив. "Кажи ми, ќе ми непријатели побегне кога ќе ме видат." Ако сте биле Пафи (Puff Daddy) Што би направиле ако Тупак врати? "Niggas, тие не сакаат да ме видат зголеми, деведесет и седум, види ме сече Овие muthafuckas сведува на големината." Што непријател почина во 1997 година? Дека е во право, Biggie smalls. Сега најголемиот Bad Boy рекорди ѕвезда далеку. Тупак бил голем лидер во хип хоп (и сеуште е). Секој сакал дел од него, како млади луѓе. Тој, исто така служел како како семејство и за оние кои имале ниту еден. Кога Хип хоп магазинот Vibe разговарале со него 96, рече тој, меѓу другото: ". Види слабата ќе ја наследат земјата и силната ќе доведе" е Makaveli (Тупак) на силен лидер кој ќе ја води и помогне на слаб во 2003? Тој исто така рече дека ќе умре пред неговите непријатели имаат време да го убие. И тоа е токму она што го правеше тоа, тој "умре" пред тој да го пипвам, интересни право!? Како да hellst, Тупак ни даде уште повеќе знаци и одговори на она што навистина се случило, тоа е само дека ние треба да веруваме во неа. Верата е клучот на сè ...

Аутопсија BLUFF ...

Како што може да прочитате погоре "r слика од обдукцијата голема измама. Сликата има неколку грешки на доказите дека бла е точно Pac лежи на сликата и дека само измама. Тука се и некои од нив: Човекот на сликата не е Тупак, но изгледа како. Прво, тоа беше објавено дека ѓердан Тупак е тој има на аутопсијата слика била украдена ден пред тој беше "истрел", што тој не може да го имаат и самите ненадејно. Второ, потребно е секогаш патолог мотори се отстранат сите накит и прстени, бидејќи тоа е само во начинот на кој. Тупак тетоважа (види претходната страница) со текстот "Makaveli" не се видливи на сликата. Каде што би можеле да се качил! Тетоважи на горниот дел од раката? Па постојат многу вешти Холивуд шминка танчери кои лесно може да се наслика точната тетоважи. Сликата е црно и бело и тој лежи со главата на страна, така што навистина не може да се види дали тоа е навистина Пак. Си ја видел истата слика, но со боја? Постои логично објаснување ... - Постои пресуда на интернет дека да се стави на бои на слика, така што треба да се погледне повеќе веројатна надвор. Тие имаат розова сочинуваат голем дел од вратот надолу да градите. Прво, тоа не е првото нешто што еден гледа Белите коски, дури и коските извалкан со крв. Ако се погледне повнимателно во сликата до главата, ќе видите дека тоа не е намален една капка крв на обдукцијата табела. За време на аутопсијата, избришете не крвта од мртвите, бидејќи тоа треба да се испита од страна на разни тестови. Тупак имал во времето многу брада, како што можете да видите не постои брада на аутопсијата слика ... Неговото тело беше кремиран истиот ден тој "умре", а потоа кога ги кремираат едно тело во ист ден тој или таа умира? Персонал во болницата излезе со навивачите и новинарите не би можеле да добијат и посета Pac бидејќи тој беше во кома. Истиот ден, се вели во болницата дека играта Pac е буден и плашејќи се за својот живот ... како може да лежи буден и плашејќи се за својот живот кога тој е во кома! Тоа, рече кремиран "неговиот" тело, па затоа никој не може да побара неговиот гроб, кој поради тоа не треба да се отвори и да се докаже дека неговото тело лежи таму, а потоа да се види дека тој е навистина мртов. И покрај тоа што е паметен бараат Pac да издржам сите траги, па нема riktigit може да се докаже дека тој е мртов.

ЕГЗИТ Тупак ENTER мажот Вели ...

"Егзит: 2pac Внесете: Makaveli" Исто како што се вели во брошурата од 2pacs ЦД-то "Makaveli" "Дон Killuminati:. Теорија 7day" Исто како што ако 2pac почина и Makaveli беше роден. И тоа е веројатно точно што се случило, Makaveli сега роден. Името е изменета на 2pac Makaveli пред последниот албум. Таму е неверојатно откривање на албумот. Постојат толку малку што излезе од неа, дека тоа е практично непознатото. Но сега јас се открие големата тајна: Тоа е Makaveli албум голема тајна е. Албумот се вика: "Makaveli" "Дон Killuminati На 7day теорија". Сега за неверојатна тајна ..: Ако го промените малку меѓу буквите ќе ви покаже нешто сосема друго. Нешто што навистина се докаже дека тој е жив. Ќе ја добиеш тоа: "Добро за одгледувам 7 u мислам дека сум мртов уште сум навистина жив." 7. е 7 дена, откако тој беше "убиен", тој прогласен за мртов, но тој навистина е доста жив! Сосема неверојатна, нели? Проверете сами, ако имате албумот да се каже. Но, тоа не е само тајната на Makaveli "нешто". 1997 издаден албумот "Дали U уште исклучите? [Запомни ме]. " Под името на 2pac назад (не Makaveli албум пред тоа беше наречен). Значеше дека 2pac назад? Потоа, тука е името на диск кој, исто така, привлече некои внимание. Албумот ќе се вика Како што реков, "Дали U уште исклучите? [Запомни ме]. И хип хоп збор се у надолу значи "дали сте со мене, си копаат мене?".
Има Pac објави албум со цел да се знае дали се уште се копа и се сеќавам и него? Албумот, исто така има песна наречена "Ја заборави лозинката?" Каде пее, "Тие велат IM мртов, но се U уште сеќаваш на мене? Некои луѓе не може да се види вистината, Im навистина жив! "Тоа Признај сега! Тоа оди се издува многу нели? Во песната "Јас не е луд На Ча", тој пее "Тие ме праша дали јас се уште мртов, и тие ме праша дали јас се уште надолу, тоа е сигурно јас никогаш не ќе ве изневерам! Но, зошто сето ова срање во прашања ако im уште мртви, u знаат вистината! "Тој практично дека живее пее, и тој не се разбере сите овие прашања, ако тој е мртов, за тоа не е тој! Назад кон албум, издаден под името Makaveli повторно ... На албумот, тоа само "Симон", како продуцент, Симон беше апостол кој помогна Исус го носи крстот и еден од првите луѓе да бидат сведоци воскресението на Исус. Е Suge Knight (2pacs пријатели и рекорд компанија шеф и продуцент), кој е "Симон"? На неговиот албум "Сите Eyez на мене" се уште е прилично голем знак ... Во песната "Heartz на мажи" (песна 8 за CD 1) можете да го слушнете како пее (точно 3 минути и 12 секунди во песната) "Јас загинаа, а се врати! "Тоа, исто така, вели дека тие се, ова е неверојатно!

Соодветна мажот Вели ...
Сега сте веројатно се прашувате кој што Makaveli е? Nicolò Макијавели нарекува "вистинската" "Makaveli". Тупак бил многу inspererad на Макијавели, па по некое време почна Pac покрај 2pac дури и се нарекуваат себеси "Makaveli". Напишано: Makaveli. Вистинската Makaveli напишани: Макијавели. Но кој е тој и покрај тоа? Nicolò Макијавели, раѓање 3 мај 1469 година Смртта 22 јуни 1527. Тој беше еден италијански политичар и писател. Тој е роден во Фиренца, беше рана секретар на дипломатска служба во градот, доби неколку дипломатски мисии, со што дојде во контакт со иднината политичкиот живот и мора да знаат неговите водечки личности, вклучувајќи ги и Чезаре Борџија. Во 1512 тој беше принуден да ја напушти политиката, а потоа тестови на крајот ја презеде власта во Фиренца. Во 1513 тој напиша неговото најпознато дело, Il Principe (принцот, објавен првиот во 1532), каде што тој стави причините на државните барања пред морални заповеди за водење на постапки за принцот. Само принц кој безмилосно ја презеде власта и остварува тоа во сопствената и интерес на владата би можеле да спроведат италијанското обединување и ослободување. Книгата инспириран многу на ренесансата владетели, вклучувајќи Кристијан друг, и Ерик XIV, и е инструментална во политички науки. Други значајни дела на Медитации Макијавели на Ливиј првата деценија (1513-1519), каде што тој се развива неговиот поглед на кнезот воопшто. Уметноста на војната (1520) тој се залага за регрутација армија. Тој, исто така напишани чисто историски и литературни дела, вклучувајќи го и уште играно комедијата Ла Mandragola (околу 1515). Machiavellismen, доктрината дека принц или диктатор во интерес на државата може и треба да ги искористи сите средства, вклучувајќи измама, итрина и насилство, без оглед на поединци тековната морални стандарди. Она што беше Makaveli рекорди? Makaveli records var det skivbolag som Tupac grundade och planerade att göra stort när hans kontrakt med Death Row Records var fullföljt Vad händer nu med Makaveli Records? Detta är endast antaganden, men förmodligen så tillföll bolaget hans dödsbo hellre än Death Row, så hans dödsbo har kontroll över det. Tupac´s kontrakt med Death Row var fullföljt så de har numera inte kontroll över någonting rörande Tupac inklusive detta skivbolag. Eftersom Outlaw Immortalz inte är på Death Row och skulle släppa skiva på Makaveli Records så kommer förmodligen deras nya album att vara på Makaveli precis som det var tänkt. Det kommande albumet “One Nation” kommer förmodligen också att släppas på Makaveli Records Villka är Outlaw Immortalz? De var Tupac´s crew och grupp. De var med på All Eyez On Me och Makaveli albumet. Gruppen gick under namnen av världsdiktatorer. De var: Hussein Fatal-(Duane Hitchings) Castro Napoleon Mussolini-(Big Syke) Khomeini Kadafi-(Yafeu Fula) EDI Mean-(Malcolm Greenridge) Young Noble Kadafi var den Immortal som mördades i New Jersey i November. Han var den enda personen som gick med på att identifiera Tupac´s “mördare.”

Tupac Shakur , 2.7 out of 5 based on 52 ratings
Betygsätt Tupac Shakur


Поврзани училишен
Nedanstående är skolarbeten som handlar om Tupac Shakur eller som på något sätt är relaterade med Tupac Shakur .

10 Responses to “Tupac Shakur”

 1. tobias on 21 Jun 2008 at 1:37 em #

  först trodde ja tupac va död men när ja läste de här tror ja att han lever!

 2. kb on 08 Feb 2009 at 5:37 fm #

  2003 var bra länge sen och han har inte dykt upp än

 3. Hrvat on 16 Jul 2009 at 4:13 em #

  Ööö lixom, han e DÖD! INSE! Först är det att han har halsband på obduktionsbordet, och de får man inte ha. Man får även inte tvätta bort blod står de. Klart som fan man får! Det är fan deras yrke, dom duschar av kropparna och samlar upp ev. kemikalier etc som ligger på kroppen.

  Врати се на ѓердан, ако се погледне на "на фалшифицирани слики", така тој се уште нема ѓердан.
  Што е проблемот? ЈО, е некој småunge страдаат од недостаток на внимание и пишува нешто, како што тогаш се шири понатаму и самата на други деца .. Ураганот брои до 7 итн во сите песни? Vemfan се грижи навистина?

  "Тоа е 1997 и јас сум уште gettin 'плати." Тој "умре" во 1996 година како тој може да се каже ова во 1997 година?

  Јасно една очекува да се види во живо долго ако се млади. Тоа е само една година подоцна, тој пее за.
  Ние треба да се споредуваат екс Металика пеење за Шведска да се земе ЕМ злато итн, тоа се случува, во реалноста, никогаш. Тој пее за иднината како 2Pac. Секако, Металика не е толку голем како 2 Pac беше. Но мислам дека човекот може да пее за иднината.

  Тој рече дека "1997" во 1996 година, тој не играат во него во еден ден, песната, најверојатно, ќе оди на продажба ELR дадени во 97.

  Сега Dehar глупости доволно! Може да дојде со пеколот на многу повеќе!
  Не велејќи дека неговата музика е лошо или ништо, како и самата музика навистина многу, и тоа е срам дека тој е мртов.

  Вие и збогум благодарам! -. - "

 4. џез на 4 септември, 2009 година во 02:42 #

  многу од текстовите се од кога бил застрелан прв пат и го направи тоа, тогаш тоа може да окса биде дека се чувствува таму беше голем ризик да бидат застрелани повторно и да умре, бидејќи тој постојано може да се стави знак за нас да седнат и се шпекулира повеќе од 10 години подоцна, тој успеа. плус како знаменита личност не може да остане настрана без да се гледа толку далеку ..
  но тие јасно надевајќи се дека тој ќе се врати hahah!

 5. Тупак на 1 декември 2009 во 08:01 #

  hahahahha што се случило со него да се врати во 2003 година?

 6. rtusu на 11 јануари 2010 во 20:16 #

  се соочат со фактите, тој сеуште е жив. е доволно докази во YouTube, но јас не верувам дека можеме да знаеме кога тој kmr назад. Мислам дека ова има нешто да се illuminatin и сатанистите да се направи (ако не знаете што е тоа, тогаш проверете на YouTube)
  тоа е целата објаснување, не како Елвис, Боб Марли, МЈ и тие беа мртви. сатанистите се разбира дека принудени познати личности да се приклучат, asläskigt.
  Тупак во зградата!

 7. Тупак Шакур на 29 ноември 2010 во 03:49 #

  Тупак црниот дроб

 8. 2pac уште "жив на 19 април 2011 во 10:53 #

  За оние од вас кои не сте забележале ништо, но тоа дојде мистериозна рапер потпишан Епитаф рекорди пред 2 години, тој немал име, а тој не пее концерти, тој рекорд музика, и неговите песни се продаваат само за црната светот ", неговата луѓе "

  во текст во една од песните што овој мистериозен човек пее

  "Im tryin 'да добиете дека" храна o свет, јас сум comin назад за ма' niggas,
  Тоа е тешко да го верувам, но јас сум назад по тринаесет години, тоа е како пиреј случува да пости само gettin 'високо Знам дека лажел, но ма пријатели завршија во затвор, па јас сум tryin да gettin ниска, овде во земјата на црнците, ох ох Добредојдовте ма кучка, Im биде груб, само за да ве натера да knowthat Im назад, да јас сум број 2, О, и јас сум comin назад за вас Ма 'niggas, јас ќе бидам долу
  Im како Исус на крстот, умрев сега сум жив
  но што и да е како играње Pac Man, тоа е истиот, стар срање, исто како мене Hou Тоа niggas! "

  тоа не е целата ... бидејќи остатокот е скриено од страна Епитаф рекорди зошто јас не знам?

  и извор каде што текстот ја нема, но јас спаси текстот, бидејќи тогаш да се користи како доказ дека тој е жив

  се вели во текстот, О Светиот "сигурно Исус или Бог", "Јас сум comin назад за ма niggas"
  тој сега безбедно направи, бидејќи текстот порака беше преку црната дел од Епитаф кој сега е mörkad.

  "Но, јас сум назад по тринаесет години, тоа е како пиреј случува да пости само gettin 'високо Знам дека лажел"

  Го зеде шест години да се врати, зошто? jo 2003 3 = 2006 3 = 2009 гледате разликата?
  Тоа е 2003 3 = 2006 2006 3 = 2009 година, тој се чека долго време за ова и ова е секако порака во било кој начин, не можам да се дешифрира 3 раце и 6an. но ако некој им пречи да се погледне во својот стар текст, па гледам нагоре 6 и 3 украсни белешка 7 и 3 се и непарни броеви и 7 7 = 14 и 3 3 = 6 6 6 = 12 и 12 + 2Pac = 14, тогаш Тука имаме уште една тајна код за да дознаете ..

  Јас работам на оваа тема кога имам време, на располагање на xnipet26@gmail.com
  ако ви треба помош.

 9. Jossan на 25 јули, 2011 година во 07:01 #

  Јас всушност мислам дека тој е жив, или јас не сум баш сигурен. Јас навистина сакаат да веруваат дека тој е жив, и се надевам дека има навистина ебено добро што тој сега е. и овие тајни diplsays на располагање на YouTube, од еден од неговите песни, кога тие го имаше наназад и тој вели: "Да, јас сум жив ми да ви недостасува" или нешто слично, тоа навистина ве тера да мислите. Не знам во што да верувам.

 10. lol на 3 април 2012 година во 02:26 #

  2003 година беше пред 8 години, осум години е премногу доцна во тој случај, она што го имам да кажам во врска со тоа?
  Убиството се случи за толку многу многу години, да му верувате на она што луѓето кои беа таму се само неразумно. Рап е за емоциите и бескрајни, без скриени порака, можете да ги најдете 1000 различни работи кои се однесуваат на неговиот живот, кои имаат цифрен 7 да се направи, исто како и што можете да направите со број 1, нема разлика, вие само изберете да го игнорираат и туркање на другите.

  Се караше дека луѓето не го прифати дека тој е мртов, сите на текстот се навраќа на верувајќи дека тој е жив, тој ќе мора на својот концерт во 2003 година. Не сум ја видел било концерт? Некој да го одговорам со? И некои погоре го напишав, мислев дека е мртов порано, но сега мислам дека е жив? луѓето се толку лековерни, и нелогично во денешно време дека тие може да го промени толку голем мислењето на текст за skolarbete.nu на некој во средно училиште кои би можеле да имаат неговите тинејџерски рап wannabe период и мора да го убеди светот дека 2 Pac животи со возење напред СОПСТВЕН ликови кои се врти околу неговиот живот. Вредно да се лажни својата смрт, ако тој никогаш "воскреснат". Плус, бидејќи кога тоа е необично да се кремираат неговото тело денот откако ќе умре?

  Значат апсолутно ништо лошо да се лицето кое го напишал текстот, апсолутно не, но јас само ќе ги презентираат мое мислење исто како тебе и мислам дека луѓето треба да се види од различни перспективи пред тие да донесуваат одлуки.

Коментар на Тупак Шакур

« | »