.nu

Училишните книги и есеи од средно училиште
Барај училишните

Чудни соништа

Рускиот балет кој се случи да биде манијакално-депресивна, машки нилски коњи пееше на "Сега е назад", како што тие играа принтери со компулсивно јадат алигатор со забоболка. Кога еден го гледа како работи, тогаш не се здрави, стои во извештајот Arnes експерт лекар, откако тој изјави за овој вид за оние со длабоки сериозност во неговиот глас. Арне сега беше ослободен од лекарите и лежеше во креветот додека неговиот вошки вгнездени во левата забиваат во колената. Неговиот мозок е вибрира како риболовен стап во голема бура и неговиот замолчени рефлекс tickled повторно и повторно риба коска додека седеше во вратот во текот на раскошна вечера.
Неговата драга мајка влезе во собата и врзани него во кревет пред да му даде седатив. Наскоро би летале Sandman над очите и посеан магија спиење прав во нив и тој спиеше како дневник падне камион време на сообраќаен метеж.
Почувствува како Алиса во земјата на чудата, но без фустан и плетенки, тој падна во текот на бездната и ја заниша како човек поседува. Околу него лебдеа слон нервозни возачи на автобуси и psykdomnande калинки. Розова шарени кобра со жолти, заматен закрпи се качи над неговото тело и намотан околу вратот. Неговиот дух исчезнати, а воздухот беше успеваат надвор од него. Дно дупка се најде на нејзиниот крај и на левата скротумот fiends со гастритис и пневмонија пијан тој е чесен на океанското дно. Истакна и аголна кловн рибите валани минатото триаголен неблагодарна работа, додека верските африканските глиган со повреди на окото копчето самото е условено шумливи таблети со нане вкус. На целата околина беше осуетен и експлодира со мали маржи пред крајот на светот.
Нов тунел, започна и kvasimultionella hängbukssvin галопираа гордо претстави со некои изгорена коњ колбаси во случаите skinnbestykadde кожа. На развиорен песок околу своите глави и крцкаа галантен, речиси нечујно со малку психоделичен пируета на крајот. Пушка жонглирање маска шефови кои владееле со големи бизнис-империја и се продаваат конзервирана ладна пот со голем копнеж пред судниот ден галактички дивеење.
Скокање напред со вратот и грбот удар упатен малку грини влијание valväljarna храбро до педант голема жалост. Но, овие работи се чинеше смешно незначителни кога кралот Baraccuda урна неговиот нов тастатура со непослушен ѕид од тули на ниво на 12, fotvärmande sakletare ископа големите gropmynningar низ гигант катедрали на проѕирна фолија. Косата на грбот на кучето беше изгорена како путер во мравјалник и измет бубачки шмркна лепак со лебарки телохранители во машка соба. Бесен gigarettstumpar прста возбудени песок болви со беснило додека бедем лого кафе вируси strutted со нозете. Неколку прстени се појавија на сјајна површина и доби себе амбиент постоење испрашуван пред жири од синџир пушењето телефонски менувач со чешање. А завива звук навлезе подлабоко преку неговата свест и hondjävularnas претседател пиеше вино со премиерот на Англија. Сè што кулминираше и дојдоа до главата кога армијата на љубовен мршојадци врана влезе во реалноста кои не постојат и изострен клуновите на тигри заедно. Потоа почнаа naturist геномски стари Штрумфовите да лебдат додека пееја на албанската химна наназад без самогласки. И Казанова на звечарка е уживаат во евтин алкохол со кавијар докази како што спречиле целото постоење постоење во rökformad балон на фазер.
И тогаш се разбуди Арне до нов ден исполнет со обновена енергија од нивните целосно здрав сон.

based on 4 ratings Чудни соништа, 4.0 од 5 врз основа на рејтингот 4
Оцени чудни соништа


Поврзани училишните
Во продолжение се дадени училиште проекти кои се чудни соништа или на било кој начин поврзани со чудни соништа.

Коментар чудни соништа

« | »