.nu

Училишните книги и есеи од средно училиште
Барај училишен

Лук

Ботанички име Allium sativum = Allium sativum sativa = Arbium
Англиски име Лук, чешне лук, заеднички лук, allium, меласа лош
Другите имиња на Skorodon (грчки), allium, alium (латински), ail (Франција), Knoblauch (германски), hvidløg (Данска), hvitløk (Норвешка), Valkosipuli (Финска), aglio (италијански) AJO com'un (шпански ), Ninniku (јапонски), Suan, dasuan (кинески), lehsun, Lassan (хинди), господине (персиски)
Други видови • Allium CEPA = Кромид; формирање на поголеми светилки
• Allium longicuspis - Централна Азија; најблискиот роднина
• Allium tuberosum = Allium odorum = Höstlök, еден од неколку азиски видови што мириса на лук, но не се формира светилки
• Allium ursinum инж. диви лук, дрво лук
---------------------------
Лук својства се најактивни кога е свежа, но се уште има некои ефекти кога готви или пржени, особено како blodtrycksreglerare. На лукот е ефикасен против бактерии, габи, паразити и вируси. Се чини како супер медицина и тоа е токму она што е.

Бори против инфекција - понекогаш е подобро од пеницилин

Се бори вируси - кој пеницилинот не може

Крв разредувачи - спречува згрутчување на крвта

Го намалува крвниот притисок - добро за садови на срцето и крвните

Го намалува холестеролот - добро за крвните садови и срцето

Ублажува бронхитис и expectorant во респираторниот

Стимулира билијарна секреција во дуоденумот

Дела против никотин. Лук може да се користи како противотров на никотинско труење и симптомите на хронична пушачи

################################################## #########
Лук супа: 4 порции.

o 3 кромидот o 6 чешниња лук
o 2 лажици путер o 5 чаши вода
o 1 зеленчук коцка o 2 1/2 лажици брашно
o 5 ml крем
o 1 куп chives o сол и црн пипер

Ситно исецка на кромидот и лукот.
СРЈ кромид мека во путер.
Се става во вода и да се урнат коцка на.
Ајде да се готви за неколку минути.
Измешајте го брашното во малку на крем и размахване во супа.
Истурете во остатокот од кремот. Нека супа врие за 5-10 мин.
Отсекување на chives. Тоа се промешува во супата.
Сезона со сол и бибер.
Служат со пр gratinated шунка или лук леб.

################################################## ################## 3

Или мислите дека на лук или не. Силни емоции веројатно може да се донесе во сите на еден или друг начин - но повеќето се допаѓа. Лукот е еден од најстарите култивирани растенија и зачинети нашата храна и нас исцели од болести, за многу, многу години.

Го одбрав лук само затоа што мислам дека тоа е многу добра сезона и јас сакав да дознаете и нејзината историја и потекло и, исто така, фактите во врска со кромид како медицински растенија.
.

Лук - засади
Лукот потекнува од Централна Азија, каде што расте диви, и поради тоа што е толку популарна, се одгледува во топла клима во целиот свет. На лукот е две или повеќе години и кромид има антибактериски својства. Таа му припаѓа на семејството Liliaceae и е поврзана со вообичаените matlöken и украсни растенија како лале, зумбул и крин на долината. Ботанички име обработливата варијанта е Allium sativum.

Кромид развива само под површината на земјата се состои од 8-20 каранфилче, и секој чешне е затворен во хартија тенки, малку свилен кожата. Школка обично е бела, но исто така може да бидат pinkish или пурпурна светлина. Сите делови на растението мириса силно, но кромид мириса силно. Раст може да биде 30-90 см високи. Таа има право багажникот и неразгранети неколку исправена долга и посочи лисја. Листовите можат да се сецкани и се користи во салати. Вкусот на листовите се малку поблаги од кромид и добар спектар на chives. Лук цути во крајот на летото и цвеќе седат цврсто спакувани во пакувања. На мали цвеќиња се обично бела боја со промена на зелена или виолетова. А карактеристика на лукот е дека цвет стебленца имаат многу мали светилки, groddknoppar, наместо на семе. Лук се одгледува главно во потоплите земји, во Шведска може да overwinter во јужните провинции. Кромид се случи лесно за штетници и болести, вклучувајќи жица мрежа, бела мувла и други вирусни заболувања.

Популарна име за лук
Allium е латинското име на löksläktet и тоа ќе најверојатно од грчкиот aglis, основни лук. Фолк или локално име за лукот е селаните teriak, букет, häxgift, сиромав човек камфор и љубов храна ѓаволот. На француски јазик наречен лук ail, на англиски јазик лук во германскиот Knoblauch, шпански AJO и на италијански aglio.

Историја лук
Лук се одгледува во Исток со векови, и уште во 2000 година п.н.е. Кинески најде дека тоа е од непроценливо значење во готвење и медицина. Лук во најстарите пишани извори во Кина и Индија. Старите Египќани имале толку високо мислење за лук дека кога тие се заколнаа го молел како божество и му се поклонуваа преку. Тоа беше толку свето дека свештениците не им е дозволено да го јадат. Робовите кои ги граделе на Големата пирамида доби секој ден да се јаде лук за да се зачува неговата сила.

Египќаните го напуштиле белите глина модели на лук во заеднички гробници, и шест вистински лук пронајдена во гробницата на Избибитвам со клаксон-Anch-Амон е. Веројатно тие беа таму, како придонеси, и да се задржи зли духови во заливот. Во Персискиот кралските куќи во Суза беше година 25 килограми лук дневно. Грците и Римјаните, исто така, се допадна лук. Нивните војници изџвака големи количини да ги предизвика гнев против непријателите и да ги задржат својата сила. Грчките спортисти се изџвака традиционално по себе чешне лук пред тие да учествува на Олимписките игри, за нив тоа беше синоним за здравје, енергија и долг живот.

Лукот е една од четирите стотини лековити растенија собрани од страна на таткото на медицината, Хипократ. Во 400 п.н.е. тој открил своите лековити и лековити својства. Римјаните се шири на кромид во Западна Европа, и Шпанците се шири во Америка. Лук јаде во Шведска во текот на ерата на Викинг. Според традицијата, ќе Викинзите конзумирање на значителни количини на лук, пред да излезе на рациите, да ги задржи на сила до.

Во Европа, лук симбол на пролетерската храна култура и се користи многу ретко во класичен француската кујна. Па се до нашите сопствени век тоа беше пред се во Источна Европа - и САД меѓу имигранти од таму - и сосема посебно во еврејската кујна што тие ценат лук. Во Шведска, лук е значително зголемување на популарноста по Втората светска војна преку контакти со странски храна култура.

Лук мирис се прогонувани низ историјата, и од памтивек тоа е предмет на груба шега - и не без причина. Алфонсо, кралот на Casti Лиен во текот на 1300 година, не можеше да издржи сите мирисот на лукот. Тој креиран со Орден на витештвото на витези што изел лук не му било дозволено да дојдат во близина на него за "најмалку еден месец". Лукот има дури и се појави во некои правни контексти вклучувајќи во Англија. По спор меѓу Господ и resturant сопственик кој загуби на Господ дојде судската одлука со која тоа не е кривично дело да се готви лук јадења. Сепак Resturang сопственик доби ветување да се задржи на вратата на ресторанот е затворен.

Нашите предци лук изгледаше како allmogemat, однос, кој има фундаментално се промени во модерните времиња. Во САД, на лук толку популарна што тоа доведе до кампањи гигант. Фестивалот годишниот лук, кој се одржува во Gilroy, Калифорнија, привлекува десетици илјади посетители. Фестивалот вклучува "Лук-прегратка-штала танц", "Љубовта на лук" - тениски турнир, "Големиот лук галоп" и "Здивот Велосипеди раса". Врвната кралица лук и Мис лук парада. Многу храна тезги се натпреваруваат за "Најдобар лук рецепт" и каде што смрди на повеќе од 150 килограми лук. "Лук тајмс", која е објавена во Калифорнија ја содржи само вести во врска со лук. Нишалото се сврте, денес е на лук на повеќето шопинг листи, а пред триесетина години, мораше да се погледне долго и празни патување да се најде лук. Зачин како што е кинеската навистина направи употреба на пред 2.000 години ја поврати заслуженото место во нашите животи.

Како да се јаде лук и се уште мириса добро

На специјални светилки знаците доаѓаат од етерични масла кои содржат сулфур со dialylsulfid како мирис превозници. Постои билка и зачин кој има посебен афинитет со лук: Билката е магдонос и зачин е сол. И двете го изнесам најдобрите на лук. Магдонос е, исто така, во спротивно вреден билка за љубителите на лук. Џвакање на persiljekvist па здивот не мириса на лук. Друг трик е да се џвака листовите. Секако дека постојат многу други трикови кои се исто така добро да се обиде. Тоа е тажно дека оние кои сакаат лук треба да се грижи за такви нешта како лош здив - што ако секој наместо јаделе лук. Тогаш никој не би помислил да биде лошо!

Фолклорот на лук

"Кога Сатана излезе надвор од Едемската градина, по падот, таму израснал лук, што беше утврдено левата нога и кромид каде десната нога го допре земјата." Поговорката е еден од најраните примери на лук во фолклорот и од тогаш многу митови и легенди, приказни и суеверија појавија на лук. Еве некои примери:

Лук магична моќ обезбедува заштита од магии. На Блискиот Исток и бар на Далечниот Исток на лук како амајлија. Во кинеската митологија, лук трик против уроци. Соништата на лук ќе се најде скриени богатства и тајни, и тоа ќе доведе до раздор во домот. Тоа значи среќа да сонуваат дека еден има лук во домот.

Ако сакате да се де-црв куче ќе стави нелупено чешне лук во неговата храна. Даде човек бенд куче лук на Нова Година, каснување од неговиот во наредната година да биде особено остри и болни. Огрлица со лук држи вампири, werewolves и вештерки далеку.

Во средниот век, лук високо ценет по својата способност да се задржи вампири прачка. Ако имате чешне лук во раката како се станува излечи од забоболка. Тие се користат за да се стави лук во детски чорапи како лек за кашлица. Дишењето гасови од nykrossad лукче е ефикасен лек за хистерија.

Бришење corns со мелени лук, или да додадете парче на лук на пченка и се покрива со завој. Промени секој ден за 8-10 дена додека пченка падне. Ова е само мал дел од сите примери кои се занимаваат со митови и легенди, приказни и суеверија.

Здравствените, медицинските и други намени
Naturopaths се пропишани лук на своите пациенти со векови, а во денешниот медицински науки интерес е во пораст повеќе и повеќе за својата исцелителна моќ. Алицин е во сијалицата, тоа има антисептички својства, се чини дека antispasmodic и expectorant. Лук масло, кое е нанесуваат во кожата е добар инсекти отвратителен ако може да го издржи како парфем. Во ветеринарната медицина се користи лук масло за отстранување на крлежи и тоа е исто така на располагање во подготовка против лигавка и шап.

Многу луѓе мислат дека лук штити од настинка, болки во грлото, амебна дизентерија и други заразни болести, благодарение на својот бактерицидно способност. Затоа Лук е expectorant а со тоа и добра во третманот на астма и бронхитис. Истражување е во тек на можноста за користење на лук во превенција и третман на срцеви заболувања и рак. Историја лукот е на сите полни со медицински достигнувања.

Изненадувачки, лук одличен samplanteringsväxt. Моркови напредува кога тие се сее во близина на лук. Ако засади лук во близина на рози исчезнуваат црна болест место на рози. Се вели дека лукот, всушност, го подобрува мирис на роза, бидејќи розата станува гневен од смрдлива неговата компанија и лачат уште мирис. На лук може да се добие ефикасно пестициди против кромид мува, која го напаѓа јагоди и грозје. Во денешниот кујна има лук разноврсна употреба како Леќата се во кујна и во салати, сосови и marinades.

based on 13 ratings Лук, 3,7 од 5 врз основа на 13 рејтингот
Стапка лук


Поврзани со училишни проекти
Во продолжение се дадени училишни проекти кои се занимаваат со лук или на било кој начин поврзани со лук.

Коментар лук

" | »