.com

Shkollës dhe ese nga shkolla e mesme
Kërko schoolwork

Schoolwork e Historisë

Britani e Madhe

Flamuri Royal pallto e armëve
Capital:
Gjuhët zyrtare: Anglisht
Demonisms: britanik, Britton
Qeveria: monarki kushtetuese parlamentare
-Monarch: Mbretëresha Elizabeth II
Thotë Kryeministri Gordon Brown MP
Legjislativi: Parlamenti
-Upper House: Dhoma e Lordëve
-Lower House: Dhoma e Përfaqësuesve
Formacion
-Veprat I Unionit 1707: 1 maj 1707
ACT i Unionit 1800: 1 janar 1801
-Anglo-Shqip Traktati: 12 prill 1922
Anëtarësimi në BE: Jan 1, 1973
Zonë
-Totali: 244.820 km2 (79) 94.526 sq mi
-Uji (%) 1,34
Popullsia
-2007 Vlerësimet: 60.975.000 (22)
-2001 Regjistrimit: 58789194
-Density: 246 / km2 (48th) 637 mi / sq
GDP (PPP): Vlerësimet 2007
-Total: 2230000000000 $ (6)
-per banor: $ 36,570 (14)
GDP (nominale)
-Total: 2780000000000 $ (5)
-per frymë: 45,681 $ (9)
Gini (2005): 34
IZHNJ (2006): ▼ 0942 (Lartë) (21)
Valuta: Pound sterling (GBP)
Zona kohore: GMT (UTC + 0)
-Summer (N): CET (UTC + 1)
Drives në: la
TLD Internet: .uk
Kodi Thirrja: 44 View punën e shkollës »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

Historia e "Lëvizjes Rastafarian"

Hyrje

Unë zgjodha për të punuar me Rastafarismi Sepse unë mendova se ishte interesante dhe kam kërkuar për të mësuar më shumë në lidhje me të. Para se të kam bërë këtë projekt, unë nuk kam as knowthat Rastafarismi ishte një fe. I pyetur disa nga miqtë e mi dhe mbiçmuara ata mendonin se ishte e gjitha në lidhje me Rastafarismi dreadlocks, marihuana, Xhamajka dhe ngjyrat: e kuqe, jeshile dhe të verdhë. Por duke punuar me këtë projekt bëri të kuptoj se Rastafarismi është shumë më shumë ... punë Shiko shkollë »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

Neil Armstrong

A keni menduar ndonjëherë për të qenë njeriu i parë në Hënë? Kam dhe një milion fëmijë rreth vitit në botë have.The ishte 1930
Një djalë që ishte gjashtë vjeç ëndërruar për të qenë një astronaut dhe ndoshta njeriu i parë në Hënë. Emri i tij ishte Neil Armstrong. Si një fëmijë ishte Neil Armstrong vërtet i hipnotizuar për aeroplanë, aeroplan dhe hapësirë. Pothuajse të gjithë miqtë e tij i pëlqente futboll, hokej, akull-gjimnastikore apo ndonjë sport tjetër, por jo Neil Armstrong. Ai urrente sportive. Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

Kursk

Unë jam duke shkuar për të folur në lidhje me nëndetëse ruse Kursk.

Emri Kursk është një emër i një qyteti në Rusi, por edhe një emër të një nëndetëse ruse. Nëndetëse u quajt K-njëqind e dyzet e një Kursk. Nëndetësja përkiste Detare Detit të Veriut dhe është ndërtuar në nëntë ndiqeshin dhe nëntëdhjetë dy. Pas rënies së ngarkesës Bashkimi Sovjetik Rusia shumë më shumë fuqinë e tokës dhe detit. Putin është presidenti i Rusisë dhe dëshiron pushtetin prapa dhe merr kontrollin e oqeanit me prodhimin nëndetëseve të mëdha me armë të lartë moderne. Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

Pearl Harbor

McCawely Rafe (Ben Affleck) dhe Danny Walke (lerosur Hartnett) janë piloti i ri dhe ata punojnë për weppon ajrore amerikane. Rafe dhe Danny është rritur së bashku kështu që ata janë si vëllezër. Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

Lufta e dytë botërore

HITLERI marrë POWER

Pas paqes në Versajë në 1919, Hitleri u bashkua me DAP, "Die Deutsche Arbeiter Partei". Në vitin 1920 ata
ndryshoi emrin në nazistët, National Sozialistische Deutsche Arbeiter Partei. Edhe në këtë kohë, Hitleri Shiko shkollë punë »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

Historia amerikane

Bota e Re u zbulua në fund të shekullit të 13-të dhe në fillim të vitit 1500 kolonizimi ka filluar. Historia amerikane fillon në korrik të vitit 1776, kur Kongresi në Filadelfia lëshoi ​​"Deklaratën e Pavarësisë" gjatë luftës kundër Brittish. Lufta ishte e gjatë deri në fund të 1783, Shtetet e Bashkuara të Ameica u themelua si një republikë dhe George Washington u bë kjo është presidenti i parë. Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

Revolucioni Francez dhe Napoleoni

Franca i shpall luftë.

Tani, kur situata në Francë ishte shumë konfuze. Pothuajse të gjithë donin paqe, por, natyrisht, në mënyrën e vet. Të emigrantët për shembull donte Austria dhe Prusia për të pushtuar Francën dhe rivendosjen e Louis XVI në pushtet të plotë. Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

Australi

Historia e Australian

Kolonët e parë europianë arritën në Australi në 1788th
1788 Australian ishin të banuara nga disa njerëz të quajtur aborigjenët, Ishin rreth 300 000 persona. View punën e shkollës »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

Historia amerikane

Bota e Re u zbulua në fund të shekullit të 13-të dhe në fillim të vitit 1500 kolonizimi ka filluar. Historia amerikane fillon në korrik të vitit 1776, kur Kongresi në Filadelfia lëshoi ​​"Deklaratën e Pavarësisë" gjatë luftës kundër Brittish. Lufta ishte e gjatë deri në fund të 1783, Shtetet e Bashkuara të Ameica u themelua si një republikë dhe George Washington u bë kjo është presidenti i parë. Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

«Older schoolwork -