. Tani

Punën e shkollës dhe ese nga shkolla e mesme
Kërko për projektet shkollore

Shkolla punon në anglisht

Australi

Subjekti: Anglisht , Gjeografia

Australia është kontinenti më i vogël në botë. Por ajo është ende vendi i gjashtë i pashoq. Në Australi ka jetuar 19.200.000 njerëz. Populli indigjene quhen aborigjenët, por ka shumë pak majtas. Dita Kombëtare e Australisë është 26 janar.

Kanberra

Canberra është i vetmi qytet në botë që është ndërtuar të jetë një kryeqyteti. Ato nuk mund të vendos nëse ajo duhet të jetë ose Sydney Melbourne kështu Ata ndërtuan një qytet të ri mes dy qytete të tjera. Canberra ka vetëm 320.000 banorë. schoolwork Shiko »

GD Star Rating
në ngarkim ...

Historia e "The Lëvizjes Rastafarian"

Subjekti: English , Historia , Shoqëria

Parathënie

Unë zgjodha për të punuar me Rastafarianism sepse kam menduar se ishte interesante dhe kam kërkuar për të mësuar më shumë rreth kësaj. Para se të kam bërë këtë projekt, unë nuk e kam edhe knowthat Rastafarianism ishte një fe. Pyeta disa nga miqtë e mi dhe ata mendonin se mbiçmuara Rastafarianism Kjo ishte e gjitha në lidhje me dreadlocks, marihuanë, Xhamajka dhe ngjyrat: e kuqe, jeshile dhe të verdhë. Por duke punuar me këtë projekt më bëri të kuptojë se Rastafarianism është aq shumë më shumë ... schoolwork Shiko »

GD Star Rating
në ngarkim ...

Udhëtimi im për në Londër

Subjekti: English , Shoqëria

Kjo është një histori në lidhje me udhëtimin tim në Londër. Vitin e kaluar, unë mendoj se ajo ishte rreth kohën e Krishtlindjeve, kam vendosur për të shkuar në një udhëtim shtatë ditë të gjatë në Londër. Unë u ngazëllyer me të vërtetë, dhe unë kishte planifikuar trip.When tërë arrita në aeroport, rreth 10 o'clock, dielli ishte i ndritshëm dhe peisazhit rreth meje ishte e mbuluar me dëborë. Gjëja e parë që unë kam qenë duke shkuar për të bërë ishte për të marrë një autobus në hotelin tim. Disa javë para se të shkoja në udhëtimin tim, unë kam gjetur një Pass Londër në internet që të kushtojë rreth £ 42 £ për shtatë ditë. schoolwork Shiko »

GD Star Rating
në ngarkim ...

Projekti Teknologji

Subjekti: English , Shoqëria

Shtëpia ime në Suedi:

Shtëpia ime është e vendosur në pjesën veriore të Suedisë pranë një lumi. Klima është kryesisht e ftohtë në dimër dhe në verë është kryesisht me diell. Shtëpia ime do të ketë një çati, një dhomë krevat, një dhomë të gjallë, një kuzhinë dhe një banjo. Unë jam duke shkuar për të bërë një model të shtëpisë sime me një seksion kryq midis çati dhe shtëpi kështu që çdo gjë është e dukshme. Kulmi është në gjendje ashensor. Shtëpia ime do të jetë bërë nga tulla (tulla) dhe llaç (fino). schoolwork Shiko »

GD Star Rating
në ngarkim ...

Personazhi kryesor Heathrow të natës së

Subjekti: English , Reviews

Kjo ese është një analizë në lidhje me Russell personazhi kryesor në "netët e Hithrou" libër. Ai është një djalë adoleshent me një mendje të trazuar. Përgjatë gjithë librit ai diskuton në lidhje me jetën e tij, mendimet dhe aspekte të tjera që lidhen me jetën e tij që pengon karakterin him.The kryesor në Heathrow netë Jagger akull Russell një djalë adoleshent i cili është rreth 15 vjeç dhe jeton me Sarës, nënës së tij dhe njerkun e tij Christopher Hag . Russell nuk e pëlqen njerk e tij, jo për shkak se ai është-thotë në asnjë mënyrë -. Russell nuk e pëlqen atë sepse ai u martua në mënyrë të shpejtë me nënën e tij schoolwork Shiko »

GD Star Rating
në ngarkim ...

Cloing

Tema: Biologji , Anglisht

Njeriut dhe të kafshëve duke përfshirë edhe klonimi qelizave burimore hulumtim
Qelizat janë blloqe të vogla të ndërtimit të jetës. Çdo organizëm i gjallë mbi këtë tokë që të përmbushë të gjitha kushtet e "Znj Dega / Nerg" janë patjetër nxori nga qelizat. schoolwork Shiko »

GD Star Rating
në ngarkim ...

Bota në sytë e mi

Subjekti: English , Shoqëria

Çdo ditë të vetme njerëz në të gjithë botën janë duke folur për të gjitha problemet bota ka sot dhe çfarë mund të bëjmë në lidhje me të. Shkencëtarët vijnë me ide dhe propozime që me të vërtetë mund të punojnë. Por çfarë e mirë e bën atë të bëjë nëse disa njerëz fillojnë marrjen e biçikletë për të punuar, të marrë një vështrim të dytë, ku ushqimi Ata blejnë vijnë nga dhe garbages lloj kujdesin e tyre në mënyrë paqësore? Ajo nuk ka bërë ndonjë të mirë në të gjitha nëse jo çdo një të vetme prej nesh e bën të njëjtën gjë. Tani kjo tingëllon si unë mendoj se ne nuk jemi duke u përpjekur në të gjitha, edhe ne jemi. schoolwork Shiko »

GD Star Rating
në ngarkim ...

, Touch shija dhe aroma

Tema: Biologji , Anglisht

Parathënie

Shije dhe erë janë shqisat kimike. Ata janë bërë vetëm për të na dhënë informacion në lidhje me atë që ndodh rreth nesh. Shije është një ndjenjë të menjëhershme vetëm për të dhënë një shenjë e qartë se ushqimi mund të shkojnë poshtë në trupin tonë, ndërsa era është më shumë një ndjenjë të largët allo krahut nesh për të zbuluar përqëndrimet të vogla të substancave ajrore. Aktualisht erë dhe shije të ishin të ndara Kur kafshët shkoi deri në vend. Në ujë Ato nuk mund erë gjërat dhe kjo është arsyeja pse ata nuk kanë nevojë për atë. schoolwork Shiko »

GD Star Rating
në ngarkim ...

Virginia Wolf

Subjekti: Biografitë , anglisht

Virginia Woolf ishte një shkrimtar, psikopat dhe një dashnor familjare.
Ajo ishte një novelisti anglez dhe një feminist krenar, dhe një i shkolluar moderne trendsetting dhe teoricienët gjatë jetës së saj. schoolwork Shiko »

GD Star Rating
në ngarkim ...

Book rewiev

Subjekti: English , Reviews

(Un) organizohet martesë - raport libër

Nuk është një familje Punjabi se djali i tyre do të jetë si një djalë të vërtetë Punjabi dhe më pak si një djalë i bardhë. Ata e urrejnë faktin se ai shkon në shkollë, shokët e tij dhe everythingthat ai e bën. Ai bën shumë gjëra prapa prindërit e tij prapa, pi, skips klasa, ka një mik të zezë dhe e fundit por jo më pak, ai ka një të dashurën i cili është nga Anglia. schoolwork Shiko »

GD Star Rating
në ngarkim ...

«Older schoolwork - projekte shkollore Newer »