.nu

Schoolwork dhe ese nga shkolla e mesme
Kërko schoolwork

Schoolwork mbi Shoqërinë

Martesa është një vepër e falsifikuar

Unë kam zgjedhur për të shkruar në lidhje me pse unë mendoj se ju nuk duhet të martohet sepse kjo është një mënyrë e mirë për mua për të mos pasur nevojë për të shpjeguar të gjithëve se pse unë refuzoj të martohen. Në këtë ese unë jam duke shkuar për të shkruar në lidhje me dështimet e shumë martesa.

Unë jam gjithmonë duke u thënë të gjithëve që unë nuk do të martohem Për shkak se ajo është një humbje kohe. Por kjo është më shumë për atë se kaq. Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
në ngarkim ...

MJEDISI

Unë jetoj në një apartament, dhe kjo është 118 (m²), ne kemi pesë dhoma, dy banjo, një ekran të sheshtë, dy kompjutera dhe një laptop, katër automobila, një pjatalarëse dhe ne ndajmë makinë larëse me neigbour tonë e cila është shumë e mirë për Mjedisin. Ne të blerë rroba çdo muaj, sidomos mua më pëlqen pazar. Ne kishim dy makina, por tani kemi vetëm një shkak baba im shiti makinën tjetër, ai mendon se ne kemi nevojë vetëm për një të tillë. Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
në ngarkim ...

Mjedisi!

nga Safa

Unë jetoj në një apartament, dhe kjo është 118 (m²), ne kemi pesë dhoma, dy banjo, një ekran të sheshtë, dy kompjutera dhe një laptop, katër automobila, një pjatalarëse dhe ne ndajmë makinë larëse me neigbour tonë e cila është shumë e mirë për Mjedisin. Ne të blerë rroba çdo muaj, sidomos mua më pëlqen pazar. Ne kishim dy makina, por tani kemi vetëm një shkak baba im shiti makinën tjetër, ai mendon se ne kemi nevojë vetëm për një të tillë. Nëna ime merr autobusin çdo ditë për të punuar. Ne përpiqemi për të blerë ushqime ekologjike sa më shumë që të jetë e mundur, por nganjëherë ne e gjejnë shumë të shtrenjta dhe nuk zgjedhin për të. Normalisht ne do të shkojmë në ato pushime ose dy herë në vit me aeroplan. Ne të braktis mbeturina në vendin e duhur, por ndonjëherë ajo merr në vendin e gabuar. Ne kemi vënë në composte në një qese të veçantë plastike, të cilat ne do të marrë nga pronari. Unë mendoj se ne jemi miqësore me mjedisin, por unë do të përpiqet të jetë më mirë në përdorimin e ujit. Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
në ngarkim ...

Angli

Subjekti: Gjeografia , Historia , Shoqëria

Flamuri Royal Stema
Capital:
Gjuhët zyrtare: Anglisht
Demonisms: British, Britton
Qeveria: monarki kushtetuese parlamentare
-Monarch: Queen Elizabeth II
Ministri -Prime Gordon Brown MP
Legjislatura: Parlamenti
-Upper House: Dhoma e Lordëve
-Lower House: Dhoma e Përfaqësuesve
Formacion
-Veprat I Unionit 1707: 1 Maj 1707
ACT Nga Bashkimi 1800: Jan 1, 1801
-Anglo-Irlandeze Traktati: 12 prill 1922
Pranimi në BE: Jan 1, 1973
Zonë
-Totali: 244,820 km2 (79) 94,526 mi sq
-Water (%) 1,34
Popullatë
-2007 Vlerësimet: 60.975.000 (22)
-2001 Regjistrimit: 58.789.194
-Density: 246 / km2 (48) 637 mi / sq
GDP (PPP): Vlerësimet 2007
-Totali: 2230000000000 $ (6)
-per banori: $ 36,570 (14)
GDP (nominale)
-Totali: 2780000000000 $ (5)
-per frymë: 45,681 $ (9)
Gini (2005): 34
IZHNJ (2006): ▼ 0942 (Lartë) (21)
Valuta: Pound Sterling (GBP)
Zona kohore: GMT (UTC + 0)
-Summer (DST): CET (UTC + 1)
Drives në: Majtas
TLD Internet: .uk
Kodi Thirrja: 44 Shiko schoolwork »

GD Star Rating
në ngarkim ...

Jeta dhe vdekja në fe

Judaizëm

Besimi hebre në jetën dhe vdekjen

Jeta: Çifutët besojnë se ekziston shpirti njerëzor para lindjes. Por në kohën kur fëmija është më shumë se gjysmë rrugë dolën * nga trupi i nënës, fillon jeta. Kur një fëmijë është i lindur ai është i lirë nga njëri-tjetri. Për të mbajtur atë, ju e rrethpritni Brit Milah fëmijën (në qoftë se kjo është një djalë) në ditën e tetë të jetës së fëmijës. Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
në ngarkim ...

Energji, Burimeve, Hetimi

Paraqitje

Kjo është një ese mbi një krahasim i dy burimeve të energjisë: energjisë së erës dhe të naftës. Unë do të analizojnë këto dy dhe të paraqitura fakte shkencore, por mbiçmuara mendimet e mia. Unë do të shkruaj në lidhje me historinë e dy burimeve, si ato janë përdorur, se si ata kanë prekur jetët tona etj Për më tepër, unë do të vlerësojë punën time në mënyrë që kritikon diskutuar se çfarë kam mësuar; Nëse unë kam dhënë një imazh të drejtë të tyre mërzit dhe shumë më tepër. Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
në ngarkim ...

Historia e "Lëvizjes Rastafarian"

Paraqitje

Unë zgjodha për të punuar me Rastafarianism Sepse unë mendova se ishte interesante dhe kam kërkuar për të mësuar më shumë në lidhje me të. Para se të kam bërë këtë projekt, nuk e kam as knowthat Rastafarianism ishte një fe. I pyetur disa nga miqtë e mi dhe mbiçmuara Ata mendonin se Rastafarianism ishte e gjitha për dreadlocks, marihuana, Xhamajka dhe ngjyrat: e kuqe, e gjelbër dhe të verdhë. Por duke punuar me këtë projekt më bëri të kuptojë se Rastafarianism është shumë më shumë ... Shiko schoolwork »

GD Star Rating
në ngarkim ...

Udhëtimi im për në Londër

Kjo është një histori në lidhje me udhëtimin tim në Londër. Vitin e kaluar, unë mendoj se ajo ishte rreth kohën e Krishtlindjeve, kam vendosur për të shkuar në një shtatë ditë udhëtim të gjatë në Londër. Unë kam qenë i ngacmuar me të vërtetë, dhe unë kishte planifikuar tërë trip.When arrita në aeroport, rreth 10:00, dielli ishte i ndritshëm dhe peizazhit rreth meje ishte e mbuluar me borë. Gjëja e parë që unë kam qenë duke shkuar për të bërë ishte për të marrë një autobus në hotelin tim. Disa javë para se unë shkova në udhëtimin tim, unë kam gjetur një Pass Londër në internet që të kushtojë rreth £ 42 £ për shtatë ditë. Shih schoolwork »

GD Star Rating
në ngarkim ...

Projekti Teknologji

Shtëpia ime në Suedi:

Shtëpia ime është e vendosur në veri të Suedisë pranë një lumi. Klima është kryesisht e ftohtë në dimër dhe në verë është e kthjellët. Shtëpia ime do të ketë një çati, një dhomë krevat, një dhomë të gjallë, një kuzhinë dhe një banjo. Unë jam duke shkuar për të bërë një model të shtëpisë sime me një seksion kryq midis çati dhe shtëpisë kështu që çdo gjë është e dukshme. Kulmi është në gjendje të heqë. Shtëpia ime do të jetë bërë nga tulla (tulla) dhe llaç (fino). Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
në ngarkim ...

Bota në sytë e mi

Çdo njerëz vetëm ditë në të gjithë botën janë duke folur për të gjitha problemet e botës ka sot dhe çfarë mund të bëjmë në lidhje me të. Shkencëtarët vijnë me ide dhe propozime që mund të vërtetë punojnë. Por ajo që bën mirë që të bëni nëse disa njerëz të fillojë të marrë biçikletë në punë, të marrë një vështrim të dytë, ku ushqimi ata blejnë vijnë nga dhe lloj garbages e tyre me kujdes? Ajo nuk ka bërë ndonjë të mirë në të gjitha nëse jo çdo një të vetme prej nesh bën Sami. Tani kjo tingëllon si unë mendoj se ne nuk jemi duke u përpjekur në të gjitha, edhe ne jemi. Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
në ngarkim ...

«Older schoolwork -