.com

Shkollës dhe ese nga shkolla e mesme
Kërko schoolwork

Schoolwork mbi Ushqimin

Ushqimi dhe Sporteve

Njerëzit janë shumë të kujdesshëm me shëndetin tuaj dhe se si trupi duket. Dhe në një kohë më vonë, shumica prej tyre të bëhet edhe më i kujdesshëm me atë që ata hanë. Ushqimi është gjithçka në sport, ju nuk hani si duhet, kështu që ju nuk mund të kryejnë me kapacitet të plotë kur vjen koha. Një muskujve nuk mund të jetë maksimale në qoftë se ajo nuk ka marrë dhënë ushqyesve, vitamina dhe minerale në sasinë e duhur të energjisë. Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

Ushqimi dhe Sporteve

Njerëzit janë shumë të kujdesshëm me shëndetin tuaj dhe se si trupi duket. Dhe në një
Kohët e fundit, shumica e tyre të bëhen edhe më të kujdesshëm me atë që ata hanë. Ushqimi është
A dhe O në sport, ju nuk hani si duhet, kështu që ju nuk mund të kryejnë
Kapaciteti i plotë kur të vijë koha. A muskujve nuk mund të jetë maksimumi nëse
mos merrni dhënë ushqyesve, vitamina dhe minerale në sasinë e duhur të energjisë.
Të tilla mund të bleni konservuar në qoftë se ju nuk merrni mjaft.

Shiko schoolwork »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

3-kurs

Tema: Ushqimi

Roll bukë Simons

Përbërësit: Përshkrimi i punës
1 drejtkëndëshe Flatbread Flatbread Vendi në stol. Yndyrat me përhapjen djathë. Pritini mollaqe dhe Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

Kultura Brazilit ushqim

Subjekti: Gjeografia, Ushqimit

Qeveria: Republic
Sipërfaqja: 8,511,965 km2
Capital: Brasilia (1.8 milion banorë në vitin 1996, duke përfshirë rrethinat)
Mali më i lartë: Pico da Neblina (3014 m mnd)
Lumenjtë më të rëndësishëm: lumin Amazon (640 mil me degë të tilla si Madeira dhe Rio Negro), São Francisco, Paraná Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

Gatim meksikan

Tema: Ushqimi

Kur spanjollët pushtuan Meksikën për më shumë se 400 vjet më parë, ata gjetën jo vetëm arin, por edhe misri, avocados, fasule, Chilli, domate, patate, etj, dhe një pasuri e frutave të reja dhe erëza, pineapple, kakao dhe vanilje. Ata zbuluan se gatim Aztec dhe Mayan ishte "fun" dhe emocionuese. Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

Bukë e bardhë me ev. mbushje

Tema: Ushqimi

2 bukë ose filxhan småbröd7 ujë të vakët
50 g maja
1.5 lugë kripë
Sheqer 1.5 tbsp
Vaj 1 filxhan (0.7 Hands) Shiko Shkolla punë »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

Ushqimi meksikan

Tema: Ushqimi

Një pjesë e rëndësishme e ushqimit meksikan është Tortillas, një nga shumë produkte misri që ju hani në Meksikë. Tortillas janë një shumëllojshmëri të bukës pjekur pa maja. Brumë është e ndarë në topa të vogla, pastaj palos në raundin "pancakes". Ata janë të pjekur në një tigan pa yndyrë. Dikush mund të bëjë tortillas në të dy misri dhe gruri (gruri është cheating suedeze). Ose ju hani tortillas direkt kur ata janë të nxehtë apo siç është ndezur nga kushte nerfryst (gjithashtu cheating perëndimore). Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

Salcice

Tema: Ushqimi

Në Suedi ka rreth 40 thertore dhe mbi 250 kompanitë që të prerë dhe të prodhojnë charkuterivaror.Konsumtionen i mishit është rritur shumë në qoftë se ju krahasojnë atë me konsumin ishte 100 vjet më parë. Edhe konsumi i qumështit, gjalpë dhe djathë janë rritur. Ex 100 vjet më parë suedezi mesatarisht 10.4 kg mish derri për person në vit. Por sot njerëzit hanë mish derri mbi 34 kg për person në vit. Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

Çokollatë

Tema: Ushqimi

Indians Mayan në Meksikë tashme ishte i çokollatë e parë, edhe pse vetëm si një pije. Kjo ishte një nektar të perëndive që kanë bërë një gjallë dhe shijuar mirë. Majat filluan të kultivojnë kakao në të dy pije dhe pagesën. Pije u përzier në ujë, miell misri, mjaltë, herbs, lule kuptohet edhe zotëria e tij. Shiko schoolwork »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

Ushqim alergji

Intolerancë gluten:

Intolerancës gluten do të thotë se ju jeni alergjik ndaj gluten.
Gluten është një proteine ​​që i jep miellin aftësinë e tij për pjekje, që i jep volum bukë, cilësi dhe qëndrueshmëri. Shiko punën e shkollës »

GD Star Rating
Duke u ngarkuar ...

«Older schoolwork - Newer schoolwork»