.com

Shkollës dhe ese nga shkolla e mesme
Kërko schoolwork

Zhvillimi Automjeteve

-Nga Hand ndërtuar në seri ndërtuar në folkbilar-

Vetëlëvizës Makina e parë kuaj ishte prodhuar në vitin 1769, dhe ishte një traktor artilerie. Ajo është projektuar me një motor 2-cilindër me avull, dhe ju dyshuan nëse karakteristikat rimorkio vërtetë ishin ekipe superiore kalë. Makina e parë me një motor me djegie u ndërtua në vitin 1865, menjëherë pas 1885 Gottlieb Daimler prodhojë makinën e parë, pastaj filloi prodhimi i makinave që njerëzit në atë kohë mund të blejnë. Megjithatë, ai ishte makina shumë të pazakontë në atë kohë.

Makinat në fillim të shekullit

Në kapërcyell të shekullit filloi të makinave luksoze, makina sportive dhe automjeteve publike të jetë prodhuar. Dikush mund të shohin qartë se si makina ndryshuar nga kërkuar pak a shumë si një karrocë kalë për të marrë një dizajn më funksionale, por ajo ende kishte një rrugë të gjatë për të shkuar. Motori kishte qenë tërësisht e hapur mekanizmi valvula, prandaj ishte shumë e zhurmshme dhe shpesh kishte rubbed me dorë. Pistons u hodhën në hekur dhe shpejtësi të kufizuara shumë, motori ishte pra fleksibilitet shumë i varfër.

Carburetor dhe ndezjen e sistemit

Ata filluan të eksperimentojnë me dy carburetor dhe sistemit të ndezjes. Në kohë çështjet andvände vekförgasare dhe ytförgasare tillë. Me ta, ju mund vetëm të ndryshojë shpejtësinë deri motori shkoi mirë, rregullimi shpejtësi kishte për të rregulluar me gearbox. Por, Wilhelm Maybach projektuar një karburator relativisht efikas noton me nozzles dhe diffusers. Ajo i dha një raport më të mirë përzierjen në mes të ajrit dhe karburantit brenda një gamë të gjerë të arsyeshme e ngarkesës dhe shpejtësia.

Sistemi ndezjen ishte fillimi i të ashtuquajturit glödrörstyp i cili ka punuar në mënyrë të tillë që ata kishin një vidë nga platini ose të tjera metali ngrohjes reziston fërkimit në cilindër, pas së cilës njeriu në pjesën e jashtme të nxehtit cilindër në vidë në mënyrë që karburanti brenda mund të jetë ndezur. Ajo filloi zhvillimin elektrike shkëndijë tensionit të lartë me një spirale ndezjen me switch që mbajti tensionin dramatik që ishte disa mijëra volt. Por shkëndija që ka ekzistuar rreth ana ishte asgjë, por e besueshme.

"
Makina luksoze

Ata mund të quhet makina luksoze, sepse makina ishte ende një ekskluzivitet i një pakice. Shumica e pronarët e makinave kishte rrogë private të cilët ishin trajnuar për të drejtuar dhe për të operuar makinën për kënaqësinë e konsumatorit. Prodhuesit kryesore e automjeteve luksoze ishin Daimler gjermane, Mercedes Benz, dhe i Rolls Royce britanik, Napier dhe britanike Daimler dhe SHBA Panhard, Pierce Arrow, Mercer dhe Stutz.
Makina ishte një simbol i makinave në botë luksoze Rolls Royce "Silver Ghost" erdhi në vitin 1906. Por edhe në se kishte për të vënë përpjekje në duke u përpjekur për të marrë një operacion të qetë dhe besueshmërinë.

Makina sportive

Prodhuesit kryesor nga makinat e garave ishin Peugeot, FIAT, Nëna, Renault dhe Mercedes.
Ata filluan të ul receptorin e telefonit në motorët më të mëdha, për shembull, 13.7 litra (tipi Panhards 70), të cilat zhvillohen 70 hp, shpejtësia maksimale është thënë se kanë qenë rreth 145 km / h. Ajo filloi prodhimin organe efektshëm dhe të tilla si nëna që kishte një trup që i ngjante një barkë me kokë-poshtë. Kjo ishte gjatë kësaj periudhe që motorët e zhvilluar më, ajo filloi të ngrejë compression dhe për të marrë më shumë pushtet nga motorët më të vogla të tilla si Sizare NAUDIN i cili kishte një motor me një cilindër prej 2 litra e cila i dha 42 hp me një shpejtësi maksimale prej 106 km / h.

Makina private

Makinë Njerëzit e parë seritillverkade ishte krijimi Henry Ford "Ford Model T" në vitin 1908, i quajtur T Ford Model. Ajo është prodhuar në 15 milionë kopje para se ajo u mbyll në vitin 1927.
Fillimisht shumë e thjeshtë Model T Ford u rrit gjithnjë e më të rehatshme, por ajo mbahet shasi e saj shumë të fuqishme dhe motorin e saj të provuar të ulët me shpejtësi. Edhe në flotën mbretërore janë përfshirë. Duke Rolls Royce të përdorë të kontrollit të madhe dhe të saktë material kishte reduktuar rreziqet e aksidenteve nga të metat materiale, të cilat ishin shumë të zakonshme në fëmijëri e makines.
Cadillac që ne shok me luks, makina të mëdha fillimisht kishte një karakter krejtësisht të ndryshme. Megjithatë, ata ishin në atë kohë saktësi shumë të mirë për ta. Dhe ndryshe nga Henry Ford nuk mbërthyer në Volkswagen e tij të parë të suksesshëm, por e bëri makina multi-cilindër, madje edhe me motorët V8.

Zhvillimi i makines gjatë Luftës së Dytë Botërore

Zhvillimi ndalur pothuajse plotësisht, ai ishte i interesuar në llojin më të fuqishme të motorët e makinave. Njeriu i bërë makinat e blinduara nga makinat që ishin mjaft të fortë dhe të qëndrueshme për të kryer trupat rënda të blinduara, të tilla si Rolls Royce "Silver Ghost" (shih foto).
Edhe pse zhvillimi i makinës është ende në këmbë si ishte prodhuesit më të aftë të masë të prodhuar seri të mëdha, të shpejtë dhe më të mirë.
Në Angli, ka zhvilluar një tank të madh, të rëndë dhe të ngadalshëm që iu dha emri "tank". Një risi e tankeve të Anglisë ishte se ata kishin projektuar posaçërisht për motorët Thor Crofts pasur një karburant dhe vajosje sistemet e projektuar kryesisht për të përballuar me anim të madh dhe kënde të plumbit.

Zhvillimi i makines gjatë 1920

Tani që lufta zgjati 1914-1918 dinte më shumë për motorët, si gjatë luftës prodhuar motorët e aeroplanëve, fuqi të lartë-litër, dhe dizajn të dhomës së djegies, me mekanizma të përmirësuar të valvulave, materialet më të mira, bluarje më të mirë dhe forcim, etj Pra, nuk ka pasur kushte më të mira për të prodhuar motorët e makinave të shumë me cilësi të lartë teknike.
Ajo gjithashtu filloi të mbuluar trupin me një fletë. Por në fillim tronditi dyert dhe orendi poshtë për trupin ulur direkt në shasi. Një zgjidhje radikale erdhi nga i ashtuquajturi Weymann-trup, e cila kishte një kornizë prej druri, të cilat ishin fleksibël dhe la trupin lirinë për të lag goditjeve nga shasi.
Tani gjithashtu mori Henry Ford heqë dorë T-modelin e tij dhe të futur Model A kishte një trup më të rehatshme, "të vërtetë" veshje dhe një komandë dhe kontroll konvencionale sistemeve. Ashtu si paraardhësit e tij, ai u bë shumë këmbëngulës dhe shumë i suksesshëm.
Tani gjithashtu paraqiti motorino elektrike si një natyrore accessory, dhe ata filluan të kuptojnë se frenat madje deri nevojshme tani që ajo shkoi të shpejtë.

based on 35 ratings Zhvillimi i makines, 2.4 out of 5 bazë të 35 ratings
Zhvillimi Shkalla e Automjeteve


Projektet e ngjashme shkollore
Në vijim janë projekte shkollore që kanë të bëjnë me zhvillimin e makines apo në asnjë mënyrë në lidhje me zhvillimin e automjeteve.

3 Përgjigjet për të "zhvillimin e makines"

  1. Klasa 5 më 30 maj, 2008 në 10:17 AM #

    Ne mendojmë se ishte një vend shumë i mirë për të gjetur faktet mbi !!

  2. Matilda iby më 29 shtator, 2009 at 10:37 AM #

    Hej, unë mendoj se pala juaj është vetëm, por kjo do të jetë pak më histori dhe fakte në lidhje me makinë dhe si zhvillimi është bërë gjatë viteve. Unë jam duke bërë një projekt të shkollës dhe do të shkruani në lidhje me zhvillimin e makines dhe historinë.

  3. J8 më 13 maj, 2011 në 7:23 pm #

    A nuk "Performanca e makines gjatë VK parë" në vend të zhvillimit makines gjatë WK 2 "?

Zhvillimi koment Automjeteve

|