. Tani

Punën e shkollës dhe ese nga shkolla e mesme
Kërko për projektet shkollore

MJEDISI

Subjekti: English , Shoqëria

Unë jetoj në një apartament, dhe kjo është 118 (ft), ne kemi pesë dhoma, dy banjo, një ekran të sheshtë, dy kompjutera dhe një llaptopi, katër celularët, një pjatalarëse dhe ne ndajmë makinë larëse me neigbour jonë e cila është shumë e mirë per te mjedisit. Ne të blerë rroba për çdo muaj, sidomos mua unë si pazar. Ne kishim dy makina, por tani ne kemi vetëm një, sepse baba im shiti makinën tjetër, ai mendon se ne duhet vetëm një. My mom merr autobus çdo ditë për të punuar. Ne përpiqemi për të blerë ushqime ekologjike sa më shumë të jetë e mundur, por nganjëherë gjejmë atë shumë të shtrenjta dhe nuk zgjedhin për të. Normalisht ne do të shkojmë në ato pushime apo dy herë në vit me aeroplan. Ne braktis plehrave në vendin e duhur, por ndonjëherë ajo merr në vendin e gabuar. Ne kemi vënë composte në një qese plastike të veçantë, të cilat ne do të merrni nga pronari. Unë mendoj se ne jemi miqësore me mjedisin, por unë do të përpiqet të jetë më mirë në përdorimin e ujit.

-Çfarë është ajo që unë bëj, që ndikon në ambient dhe si ndikon ai në ambient?

Më pëlqen për të ngrënë crisps dhe makarona Itali, dhe unë mund të hani atë shpesh, por unë do të duhet të mendojnë për pasojat ndonjëherë, sepse ajo duhet të transportohen për Sweden.This lloj të transportit është varesi në karburante. Hamë më shumë nga këto mallra, më shumë ne të paguajnë për të ndotin atmosferën me dioksid karboni transportion lëshon. Unë dush çdo ditë për 30 minuta. Kam larë, të lahen dhëmbët e mi, turret tualet me ujë unneccssary. Ajo është vetëm e keqe për mjedis, Për shkak se ajo kërkon shumë energji dhe ujë. Gjëja më e keqe

akull që shumë ujë të pastër është përdorur në dush dhe në toilets.There janë vende si summerlands turmave dhe të tjerët që keni nevojë për një makinë për të marrë për të. Ne përdorim benzinë

në makinën tonë, dhe kjo është shumë e keqe, për shkak se burimet e naftës në botë janë shteruar. Unë nuk mund të jetojnë pa celular tim dhe mp3 im dhe unë nuk mendoj se ajo ndikon në ambient aq sa për makina shembull. Por sigurisht ajo merr një shumë Prodhimi Sasia për shkak mjedis celular është nga metali dhe ajo makinë Smith. Rrobat Prekur ambient, sepse kjo është kryer nga një tjetër vende. Është një pjesë shumë e madhe e industrisë së botës është rroba të prodhimit.

-Çfarë mund të bëj unë se përmirësimi në ambient?

Unë do të të vërtetë të ndihmojë në ambient qoftë se unë vetëm blerë ushqim suedisht dhe më pak mish lope. Nëse unë përdorni varfër dush me ujë Forexample dhe vinç, kështu që duhet të ulet përdorimin e ujit me 40%. Është shumë i shëndetshëm për të ecur dhe për të marrë ciklin. Që unë mund të përmirësojë kjo është për të mbledhur tins Coke në shtëpi dhe pastaj të merrni paratë mbrapa për t'u kthyer bottels. Ne Duhet pasur nevojë për ngrohtësi pak, nëse ne kishte dritare dhe muret e izoluar. Ne mund të blejnë makinë ekonomizimit të energjisë elektrike apo electronies pak. It'sa zgjidhje e mirë për energji dhe përdorimin e energjisë elektrike.

-Pse është më mirë për mjedis?

Dyqane shesin atë që njerëzit do të kenë. Më shumë kemi blerë Forexample mollë, se më shumë blej dyqan mollë. Nëse unë vetëm blerë ushqime suedeze do të jetë i sëmurë që kanë nevojë për të hahet zakonet e huaja. Nëse të gjithë do të bëjë që, dyqanet blerë zakone të hahet më pak të huaj, dhe kjo do të decrase mallrave, dhe kjo decrase dioksidit të karbonit me disa shkarkesë Switch për qind. Off llambat kur kam lënë në dhomë, unë do të jetë më mirë për të kaluar të makinës. Një aluminiumtin mund të rimarrë në 100%. Është çdo herë meansthat kthimi bottels kallaj, kallaj ajo të jetë një e re. Pa këtë fabrikë ka nevojë për të përfunduar një matrial të re.

Sot, njerëzit janë dembel, sepse ata duhet të përdorin makina si kompjutera dhe makina. Pavarësisht Se një manypeople dëshiron për përmirësim çështjen inverometal.

Unë mendoj se ajo duhet të jetë më shumë njerëz që punon me rikuperimit dhe përzgjedhjes. Kjo është dhënë si punon për njerëzit dhe të mirë për cosequence Mjedisit.

based on 2 ratings MJEDISI, 3.0 out of 5 në bazë të 2 ratings
Vlerësoni MJEDISI


Schoolwork Related
Vijim janë projekte shkollore që kanë të bëjnë mjedisin apo në ndonjë mënyrë në lidhje me mjedisin.

Koment MJEDIS

« | »