.nu

Schoolwork dhe ese nga shkolla e mesme
Kërko schoolwork

Hakan Hellström

1. InledningJag kanë zgjedhur të shkruani në lidhje me Hakan Hellstöm sepse ajo është një nga interpretuesit absolute mia më të mira. Mendoj se ai është tepër i mirë. Për ata prej jush që nuk e di çdo gjë, lexoni këtë dhe ju mund të shpejt Hakan të dy pa dhe para. Këtu janë gjëra që ju nuk kishin çelës, por edhe gjëra që të gjithë e di. Dëshironi të dëgjoni një artist që gjendet në 90% të zemrës së popullit suedez, i cili ka tekst kënge që i bëjnë njerëzit të përlotur me sy, dhe që i bën njerëzit të qaj e lumturisë sa më shpejt që ata të shohin atë?
2. Fakte rreth Hakan
Bas Ai ka shkruar këngë në gjithë jetën e tij, ai ka luajtur në Broder Danielit dhe mjaltit është e ftohtë, ai luajti bateri, ai është një djalë i cili ka shkuar nga askund drejt e në zemrat tona. Emri i tij është Håkan Hellström. Askush nuk donte të humbasë atë dhe askush nuk mund të humbasë atë.
Ai është djalë i cili guxoi të qëndrojë në këmbët e veta dhe tregoi se asgjë nuk është e pamundur. Kjo nuk ishte deri sa ai guxoi të qëndrojë në këmbët e veta dhe të tregojë atë që ai me të vërtetë shkoi për karrierën e tij erdhi për të vërtetë.

Me disk derdhni Lotët për mua Gothenburg, çdo gjë ndryshoi. Karriera e Hakan-së mori një boot të madh, njerëzit bërtiti me gëzim sapo kënga hyri në radio, njerëzit hapën zemrën e tyre që të le ky djalë fenomenal të marrë vendin e tij në zemrën tonë.

Pas albumit debutues Feel asnjë vuajtje për mua Göteborg doli në 2000 ka asgjë qenë e njëjtë. Në verën e 2001 turne Hakan Skandinavi rreth me grupin e tij. Tani ajo nuk ishte larg vetëm Suedi i cili e donte Hakan, së shpejti filloi Skandinavi britmën për këngët e tij. Në lidhje me Skandinavi turne erdhi jetojnë ajrit këngë në hapin tim.

Pasi ajo mori mjekër me banda dhe shkoi në Rio de Janeiro. Ishte netë çmendur dhe një shumë të muzikës poshtë në të ngrohtë Amerikën e Jugut.
Kjo është se si unë them se ishte disk që erdhi në
pas shumë kujtime të mëdha nga Rio de Janeiro.
Album, i cili u bë disk më e respektuar e viti të vendosur më shumë
lakër në shkëlqim të karrierës Håkan.

Fall, Një mik me një makinë,
Tani ju merrni mua aq lehtë, Eja Lena!,
Kujtimet e qiellit prill
- Këngët janë një përzierje mes fantazisë dhe realitetit.

Håkan kurrë nuk investojnë në kartë të sigurt, kur ai shkruan këngët e tij, nuk ka dyshim në të gjitha, çdo gjë që është shkruar drejt vjen nga zemra. Ndoshta është ato që e bëjnë këngët e tij aq unik. Ndoshta kjo sepse ai gjithmonë guxojnë të ndjekin emocionet e tyre dhe të detyruar veten në kur ai shkruan këngët e tij që e bëjnë atë një nga muzikantët më të rëndësishme bashkëkohore.

Por përpjekje ka pasur çmimi i saj, 2001, ai mori çmimin për Meshkuj Artist më të mirë, dhe çmimin për disk vjeçare. Në të njëjtin vit, Håkan është nominuar për gjashtë çmime Grammy por ishte, megjithatë, të caktuar vetëm për një prej tyre; Lyricist i këtij viti.
"Nga asgjëja për çdo gjë", ju ndoshta do të jetë në gjendje për të përshkruar karrierën e Hakan-it me fjalë të thjeshta.

3. shirit

Band Håkans përbëhet nga;
Lars-Erik Grimelund (i quajtur gjithashtu Labbe) në bateri, me triko e gjelbër në foto.
Oscar Wallblom në bas, ai ishte me xhaketë gri.
Gjej Björnmulfsson në congas me këmishë pled.
John Engelbert në kitarë, ai ishte me këmishë blu.
Stafan Sporsén goditje, ai i ndotur këmishën.
Daniel Gilbert në kitarë, ai me triko të zezë
dhe e fundit por jo më pak e Hakan ulur poshtë në imazhin dhe vetëm këndon në banda.
4. Albumet Këngët &

Suksesi marrë më të mëdha dhe këngët vetëm u bë gjithnjë e më shumë.
Albume derdhni Lotët për mua Gothenburg, Është kështu po thonë atë dhe rrëfimet e një fëmijë colicky-së janë të gjitha më i madh Hakan krijuar ndonjëherë. 3 albume, 5 teke dhe 34 këngë absolutisht të mrekullueshme është ajo Hakan arritur gjatë pesë viteve të tij si një artist solo.

Nuk derdh Lotët për mua Gothenburg përmban këngë
Nuk derdh Lotët për mua Gothenburg
Një mik me një makinë
Larguara
Tani ju mund të merrni mua aq lehtë
Ne Dy, 17 Vite
Uppsnärjd i det bla
Unë thjesht nuk ishte Made për këto Dar
Magjike, por tragjike
Bomb Atomike
Ata Ditët mjegullt
Kjo është se si unë them ajo përfshin këngë
My Gullberg Kaj Paradis
Shpresat & Rainbows
Më të shëmtuar Girl Në Botërore
Ejani On Lena!
Këtu Vjen Lumturia Për Dogs si ne
Rock roll, Blue Eyes - Përsëri
Shtëpia Sparrow kur ajo këndon
Kujtimet e qiejve prill
Mississippi Mund Prisni
Kjo është se si unë them atë
ETT kolikbarns bekännelser përmban këngët
Unë kam qenë në të gjitha Qytetet
Brännö Serenade
Dream Një mes i verës Night-së
Ata do të hap mbi ju përsëri
Vetëm budallenjtë nxitojnë në
Uragani Gilbert
Gårdakvarnar och skeç
Magasingatan
Lullaby Për arratisjes prirur
Këngët e tjera që Hakan bërë:

Shiko Livadhe
Më në fund në rrugë
Zënkë
Unë ju jap mëngjes tim
Qielli blu, qielli blu

5. Fjalët që më përket

Nuk është një ditë pa dëgjuar muzikë të tij, ai nuk do të shkojë një minutë pa që unë mendoj për atë se si tepër të madh në muzikën e tij bën mua. Lyrics tij gjithmonë godet vetëm e drejtë!
Unë kurrë nuk e kishte filluar dëgjuar Hakan për rreth 3 vjet më parë unë nuk do të ishte që unë jam sot, muzika e tij ka ndryshuar mua krejtësisht.

Për këngët Hakan-së shkojnë drejt e në zemrat e njerëzve, nuk ka dyshim aspak. Unë e di shumë njerëz të thonë "Ugh, Håkan Hellström, ai nuk mund të këndoj", por që mund të vijnë dhe të thonë "Okejdå, lyrics're e tij të vërtetë të mirë!" Unë mendoj se është goxha funny. Së pari, ata thonë se ai nuk mund të këndojnë atëherë ata thonë se ai ka tekst kënge të mira. Unë nuk mund të mos pajtohen. Ai shkroi rreth, të gjithë!

based on 17 ratings Håkan Hellström, 1.9 nga 5 bazuar në 17 vlerësime
Rate Hakan Hellström


Related schoolwork
Vijim janë projekte shkollore që kanë të bëjnë me Hakan Hellström apo në asnjë mënyrë në lidhje me Håkan Hellström.

3 Përgjigjet për të "Håkan Hellström"

 1. Nicolina më 4 prill 2008 në 08:33 #

  Hakan, ju bëni një të lumtur kur ju jeni të trishtuar. ju jeni artist më i mirë unë Nansing dëgjuar. I dua të gjithë ju dhe zëri juaj. Ju merrni sord tim në trup, të vendosur në një farë mënyre. Nëse unë një ditë mund të them Huh, unë vërtet ju ka pëlqyer. Unë do të bëj, muzikë juaj është vendpushim ime prapanicë kur unë jam i trishtuar, zemra ime i takon mjaft të ju Hakan Hellström. ju falënderoj për ndarjen zërin tuaj dhe muzikën tuaj për mua dhe të gjithë tifozët e tjerë. ne jemi shumë mirënjohës për të, unë dua që ju aq i sëmurë shumë. Ju nuk e dini se sa muzika juaj do të thotë për mua, por unë e di se. faleminderit edhe një herë

 2. Anonymous më 5 maj 2008 në 07:06 #

  "Lexoni këtë dhe ju do të shpejt Hakan të dy pa dhe para."

  A do të jetë më interesante se ju do të shkruaj pak më shumë për biografinë e tij, kjo është vetëm një bandë e llap se si e mrekullueshme ju mendoj se ai është -__-

 3. Matilda më 20 shkurt, 2009 at 6:31 #

  Ai e ka ndryshuar jetën time me këngët e tij. Unë guxoj më shumë dhe unë nuk do të heqë dorë.
  Ai ka një zë të mrekullueshëm! Babai këngët drejt e në zemër të një.
  Ju nuk mund të përshkruaj me fjalë se si amazingly mirë është ai.
  Këngët më të mira që ai ka bërë që unë mendoj se është më e mirë është
  Në dashuri me një engjëll, unë urrej se te dua aq ycket unë urrej veten time
  dhe Sky Blue Sky Blue

  kështu disa

Koment Hakan Hellström

« | »