.com

Shkollës dhe ese nga shkolla e mesme
Kërko schoolwork

Ngarkuar për Futboll të vogël

Topic: Sports

Futboll të vogël kërkon shumë energji. Sepse ne lojtarët shpesh janë të vendosura pranë normës tonë maksimale të zemrës gjatë lojës, ne të merrni më të madhe të energjisë përmes tretje të karbohidrateve të ruajtura në muskuj. Kjo është arsyeja pse ajo është e rëndësishme të aksioneve deri në karbohidratet për të mbajtur një nivel të lartë gjatë gjithë ndeshjes / trajnimit. Por edhe uji është i rëndësishëm sepse loja është luajtur në ambiente të mbyllura në një omgivning.När ngrohtë ju praktikë ju duhet për të mbushur me energji për të zëvendësuar energjinë që kaloi viti dhe për të ngarkuar për trajnimin e ardhshëm. Kjo është e nevojshme në qoftë se dikush dëshiron të ndërtojë muskujve të reja. Ajo në mënyrë ideale duhet të merrni mëngjes, drekë, darkë, ushqim mbrëmje dhe madje edhe snacks në orarin e tyre të përditshme.

Siç kam shkruar më parë për të qenë lojtarët hokej zgjedhin ushqime karbohidrate. Kjo është për shkak se karbohidratet janë të ushqyesve që trupi juaj më lehtë mund të konvertohet në energji. Por kjo nuk është vetëm ushqim që është e rëndësishme për stuhi të kryer mirë, por edhe të lëngshme. Nëse ju harroni se thahet trupin jashtë, sepse ju djerse gjatë ndeshjeve dhe sesioneve trajnuese. As vetëm mund të pini ujë gjatë sesioneve trajnuese, por kjo duhet të bëhet gjatë gjithë ditës.

Planifikojnë ushqimet pas trajnimit herë në mënyrë që ajo punon në mënyrën më të mirë të mundshme. Ju gjithmonë duhet të kombinohen trajnimit, ushqim dhe pushim në mënyrë që të ndërtuar në vend të thyer.

Këshilla dhe këshilla

• Gjithmonë hani 2-4 orë para një stërvitje dhe sa më shpejt të jetë e mundur pas trajnimit për shërim të jetë efektive.
• Të marrë në konsideratë përhapjen e ngrënies. Ju mundësisht duhet të hani tre gola të mëdha gjatë ditës dhe në mes meze të lehtë të vogël për të marrë energji të mjaftueshme për të përballuar me aktivitetet e ditës.
• Shto ushqimin për modelin atletët pjatë, kur ju merrni se atleti sasi të drejtën e të gjithë ushqyesve energjike: karbohidratet, proteina dhe yndyrna. Pini dhe hani gjithmonë bukë me vakt tuaj dhe të përfundojë me fruta.

Një ditë para ndeshjes,

Një ditë më parë një ndeshje, është e rëndësishme të ngarkesës deri me rritjen e servings e makarona, oriz dhe bukë. Nuk duhet të harrojmë mbrëmje vakt që mund të përfshijë muesli, qumësht, bukë dhe fruta. Një ditë më parë, si pothuajse çdo ditë, është e rëndësishme për të mbushur me lëng si ajo do të humbasë shumë gjatë lojës.

Dita ndeshje

Zgjidhni një vakt të lartë karbohidrate të tilla si makarona. Me këtë, ju mund të hani peshk ose pulë. Hani edhe bukë e bardhë dhe perime. Ky vakt duhet të hahet 3-4 orë para ndeshjes. Midis qëllimit atëherë mund të hani 1-2 orë para për të rritur nivelet e sheqerit në gjak. Por në qoftë se ndeshja luhet në mes të ditës do të jetë më mirë në qoftë se ju hani dy breakfasts në vend të një drekë. Një duhet të shmangin sidomos yndyrore dhe të lartë-fibër ushqime gjatë ditës, sepse ajo mund të shqetësuar në lidhje me stomakun tuaj.

Ndeshje Koha

Gjatë ndeshjes, duhet të mendoj vetëm për të pirë. Pije juaj duhet mundësisht të jetë e ngrohtë dhe për të pirë atë në sasi të vogla në një kohë.

Pas ndeshjes

Pas ndeshjes, trupi është drenazhuar nga karbohidratet dhe të lëngshme ka reduktuar. Tani ne kemi nevojë për ushqim, pije dhe pjesa tjetër për trupin të shërohet. Për shërim të jetë e mirë, ju mund të hani një sanduiç ose banane në zhveshtore menjëherë pas dhe pastaj kur ju vijnë në shtëpi për të ngrënë një vakt të duhur.

based on 14 ratings Ngarkuar për Futboll të vogël, 2.6 out of 5 bazë të 14 ratings
Shkalla Ngarkesa për Futboll të vogël


Projektet e ngjashme shkollore
Në vijim janë projekte shkollore që kanë të bëjnë Charge për Futboll të vogël ose në ndonjë mënyrë në lidhje me Ngarkimi për Futboll të vogël.

Një përgjigje të "Ngarkesa për Futboll të vogël"

  1. Johan më 8 dhjetor, 2008 në 3:07 pm #

    Hej, i shkruar bukur, por ajo është, megjithatë, kopjuar në mënyrë të arsyeshme. Kjo është më tepër një përmbledhje e "përgjegjës për Futboll të vogël"

Koment Shkarkim për Futboll të vogël

|