. Tani

Punimet e shkollës dhe ese nga shkolla e mesme
Kërko schoolwork

Rezidencë e pyllit Elwode

Njëherë e një kohë ka pasur kjo vajzë, ajo ishte 11 vjeç.
Prindërit e saj, ku mjaft të pasur, ajo ishte një bijë e një akuzë të njohur dhe konteshë.
Vajza me emrin Emily nuk kishte ndonjë vëllezërit e motrat ose miqtë. Ajo është penguar në kopshtin e tyre të mëdha dhe të luajtur me veten me kukulla e saj të bukur. Për shkak të kësaj Emily pothuajse gjithmonë është i vetëm që ajo të dalë me një pretendues-mik i cili ishte një djalë i quajtur Liam. Emily dhe Liam pëlqente për të kandiduar në kopsht dhe shkojnë poshtë në lumë dhe të kërkoni në peshq të tyre të artë. Çdo ditë e ngrohtë dhe me diell, paradite dhe pasdite Emily pasur disa çaj në tendë me shërbëtorit të shtëpisë. Emily shumë liked çaj luleshtrydhet me bukë e thekur dhe djathë në të.

Brenda në shtëpinë e madhe Emily kishte dhomën më të madh dhe më të bukur një vajzë e vogël mund të ketë, ajo kishte çdo gjë që një fëmijë mund të ëndërrojë. Ajo e donte ngjyra, të veçantë purple, portokalli dhe të gjelbër. Glitter Emily mbiçmuara të dashur, ajo e ka atë në rrobat e saj mur, lodra dhe krevat, kudo.
Ajo ishte prishur tërësisht, të paktën në sytë e të gjithë të tjerët. Emily vetë saj urrente shumicën e gjërave, ajo nuk ka të vërtetë duan të kenë ata, por ajo i kanë ato Gjithsesi. Prind e saj e bleu dashurinë e Emily-së, me gjëra, sepse nuk kanë gjithmonë të mjaftueshme të kohës për të.

Numërimin dhe penguar konteshë ishte jashtë qytetit për të vizituar njerëz të rëndësishëm, mirë se ishte ajo që ata thanë Emily anyway. Në fakt ajo nuk e dinte atë që ata vepruan, sepse edhe në qoftë se ata ku në shtëpi ajo nuk dukej si ai, kështu që ajo jo vetëm nuk kanë energji për t'u kujdesur.
Nuk ishte këtë herë një prind Emily kishte blerë asaj një qenush të vogël të bukur, ajo ishte një zagar artë, aq e bukur dhe ata nuk mendoj edhe për se ajo ishte alergjik ndaj lesh, nëse ata madje knowed apo kishte të vini re se. Ata kishin të kthehen kone një ditë pas.

Një natë Kur Emily nuk mund të fle ajo vendosi që të zgjoheni një shërbëtori të lart për të ndjekur e saj jashtë në kopsht sepse ajo e bëri udhëheqësit për të shkuar atje me veten gjatë natës. Ajo ishte pak i frikësuar nga errësira.
Emily dhe shërbëtori emrin Gus shkoi për një shëtitje dhe kur ata erdhën në shkurre të trasha dhe i gjatë dikush i mbuluar gojën dhe hundët e tyre me diçka që ka marrë ato për të fjetur.

Kur Emily zgjohet në atë që ajo mendon se është dita see tjetër ndihet e ftohtë dhe e tenderit në pothuajse tërë trupin e saj, ajo ndjehet si ajo ishte zvarritur nëpër një pyll me shumë rrënjë të dukshme. Ajo përpiqet për të bërë sytë e saj plotësisht të hapur, por drita është aq e ndritshme që ajo vetëm dhemb shumë, Emily vendos për hapjen e tyre ngadalë dhe pas një kohë ajo mund të shohim qartë. Ajo duket të gjithë-rreth saj dhe të përpiqet të kuptoj se ku ajo është apo se si ajo erdhi aty, papritmas ajo fillon për të kujtuar disa pjesë të një natë më parë. Ajo Mos harroni se ajo dhe një nga Gus Tyre shërbëtori doli për një shëtitje, dhe ... prit një minutë, ku është Gus! Frikësuar ajo duket përreth dhe bërtas "Gus Gus,, ku jeni ju, jeni ju atje" përsëri dhe përsëri, ajo heq dorë në minutën e 10 të ulëritës dhe pa përgjigje.
Ajo kujton mbiçmuara Kjo ishte diçka ose dikush në shkurre dhe para se çdo gjë vetëm erret dikush, dikush tha se "më në fund kemi marrë atë, me një bonus". Ata musthave destinuara Gus, ai duhet të havebeen bonus dhe ajo duhej të jetë objektiv, "pse mua?" Tha të parë vetë se "pse mua?".
Pas disa orë një njeri erdhi me ushqim për të, por ai nuk tha asnjë fjalë të vetme, ajo e pyeti atë rreth Gus dhe ku ajo ishte, por ai nuk u dha përgjigje. Ajo mendonte se ajo mund të jetë në një ruajtje të vjetër, në një kafaz apo diçka, ai dukej më shumë si një burg.
Emily ka qenë atje në më shumë se një javë tani dhe kjo ishte e njëjta gjë çdo ditë në të njëjtën kohë dhe pothuajse të njëjtën ushqim çdo ditë, ditë pas dite.

Në shtëpi të dy prindërit ishin të shqetësuar me vdekje dhe ata të vjen keq se kishin qenë aq të zënë me çdo gjë përveç saj, vajza e tyre vetanake.
Ata e kanë quajtur policinë, detectives, dhe shikuar nga themeselves kudo dhe askush nuk e gjeti atë apo Gus.
Ata vetëm e gjeti byzylyk preferuar artë e Emily-së dhe Gus shami pista blu.
Numërimin dhe konteshë gjithashtu kanë vendosur nga fotot e Emily. Ajo ka flokë të gjatë të lehta flokëverdhë, ajo është mjaft e hollë dhe kur ajo u zhduk ajo weared një pizhame purple me mban mbi të.

Rreth tre muaj më vonë ata ende nuk kanë gjetur asgjë në lidhje me rastin, kur papritmas unazat e telefonit. Përgjigjet konteshë dhe në anën tjetër të linjës një burrë thotë "Do të marr vajzën tuaj, Emily" dhe konteshë me emrin Bernard pothuajse të fikët, por së shpejti merr vetëdijen e tij përsëri dhe thotë se "çfarë? Unë do të thotë atë që mund të bëni për të marrë mbrapa saj? "Dhe Njeriu në telefon thotë se" Unë dua 500 000 paund në mëngjes dhe unë t'ju kthehet "dhe pastaj ajo vetëm shkoi * click * në telefon.
Bernard i thotë gruas së tij Patrice çfarë ka ndodhur vetëm dhe ajo vetëm bërtita e lumturisë dhe pastaj ajo tha "sigurisht ai do të japë atij 500 000 £, ajo është vajza jonë."
Disa orë më vonë ai njeri misterioze thërret përsëri dhe thotë se "takohet me mua dhe partnerin tim në monument të madh në mes të Castle Park nesër në mesditë 12:00, ka policët e lejuar.

Herët në mëngjes, Bernard dhe Patrice zgjohet që të ketë një mëngjes dhe më pas ata largohen për qytetin, ata do të merrni paratë nga banka dhe për të blerë pak ushqim të veçantë dhe snacks për mbrëmje me Emily. Kjo është vetëm një orë deri sa ata të kenë takim me rrëmbyesit kështu Ata Vendos të shkoj atje pak më parë që të jetë i sigurt se ata janë në kohë. E pra nuk është vetëm njëzet minuta mbetur dhe koha duket për të lëvizur shumë ngadalë.
Pas njëzet minutash Ata mund të ndajë dy burra të maskuar dhe vajzën e tyre të turmës dhe Patrice pothuajse fillon të qajë. Tani katër rriturit qëndrojnë sy-me-sy me eachother dhe Bernard dorë mbi çantë me një nga burrat në sametime Se ai grabs bijat e tij krah dhe të tërheqë atë atij. Emily bërtet me zë të lartë dhe përqafime të dy prindërit e saj në sametime, Bernard duket deri dhe të dy burrat është zhdukur, ata ku shkuar në një flash si ata ku ghost-së.

Familja ose dikush tjetër më të reja pa Gus shërbëtori kurrë përsëri, ai vetëm u zhduk menjëherë.

Disa thonë që shërbëtori ishte një fantazmë i cili kishte shërbyer portierin vjetër të rezidencë e pyllit Elwode dhe për një kohë shumë të gjatë ka ecur rreth kopshtit gjatë natës, por që nga viti Kjo ka ndodhur me vajzën ai u zhduk.

based on 2 ratings Rezidencë e pyllit Elwode, 1.8 nga 5 në bazë të 2 ratings
Norma feudali e pyllit Elwode


Related schoolwork
Në vijim janë projekte shkollore që kanë të bëjnë feudali e pyllit Elwode ose në ndonjë mënyrë në lidhje me feudali e Elwode Pyjeve.

Koment feudali e pyllit Elwode

« | »