Marian Keyes

Tema: Biografitë

Unë kam zgjedhur për të shkruar për Marian Keyes sepse kam lexuar shumë libra e saj dhe mua më pëlqen shumë shumë e saj. Gjithashtu unë kam lexuar një pjesë të librit të saj të quajtur 'Sipas Kjo duvet' është një libër i shkruar si Ditari i një pjesë të jetës së saj. Unë mendoj se ajo duket të jetë një person i jashtëzakonshëm.

PERSONI

Marian ka lindur në 10 shtator Limerick në 1963 dhe ka Prandaj ajo është 44 vjeç. Nëna e saj e lindjes dha asaj një prapambetura muaj në mënyrë që ajo është dashur të jetë një vend të një Luani Virgjëresha Cila eshte sot. Ajo thotë në një intervistë që ajo të penguar të penguar peng wondered what-she'd të jetë si në qoftë se ajo ka lindur në kohë dhe ka qenë një dinamike, Leo diell Në vend të një Virgjëresha perfectionist.

ëndrra e saj ishte për të shkuar në shkollën e gazetarisë, por ajo nuk u pranua në mënyrë që ajo shkoi në Shkollën e Ligjit vend. Ajo mori një diplomë në drejtësi në Universitetin e Dublinit, por nuk ajo nuk i përdor atë shkak se ajo u shpërngul në Londër për të punuar si kameriere. Këtë herë në jetën e Marian e ajo kishte filluar të problemeve të zhvillimit të alkoolit. Ajo jetoi në Londër në të njëzetat e saj dhe partied shumë dhe llum në këtë periudhë të jetës së saj.

Problemet pijshëm Developed pas vite e vite të nderoj shumë të ulëta vetë dhe e vetmja kohë kur ajo u ndje mirë për veten ishte Kur Ajo ishte mbytja. Në të tridhjetat e saj pas një tentim vetëvrasje njerëzit rreth saj 'më në fund ka reaguar dhe ka ndihmuar të saj për të hyrë Rehab. Ajo ka qenë i matur dhe i lumtur për se qyshkur.

Sot Marian dhe burri Live Toni e saj së bashku në Dun Laoghaire pas duke kthyer nga Londra 1997 Ajo jeton fat të mirë me të dhe Ai është i pari që lë peng Kjo Ajo iu lut një marrëdhënie të shëndetshëm me.

Personalitetin e Marian

Nga ajo që kam lexuar rreth saj dhe rrugën e saj për t'iu përgjigjur pyetjeve në intervista ajo Duket si një person shumë humoristic. Ajo është një lloj i perfectionist sipas veten dhe ajo pëlqen të bëjë gjëra rrugën e saj. Kur ajo shkruan ajo e Pothuajse gjithmonë në shtratin e saj në shtëpi me laptop e saj. Shtator burrat e saj e sheh karamele e saj dhe inkurajon të saj kur ajo është ndjenjë poshtë.

Disa thonë se mund Kjo Ajo jeton një joshës Seksi "dhe Jeta qytetit sepse ata mendojnë se Ajo jeton si vajzat në librat e saj Por, siç thashë më parë edhe ajo" begged pjesa e saj e kohë të vështira dhe probleme. Kjo është një deklaratë mjaft i njohur nga Marian Cili Shumat deri personalitetin e saj mjaft të mirë unë mendoj se: "Për të përmbledhur, unë nuk mund të gatuaj dhe unë jam addicted me këpucë, çanta dore dhe çokollatë në të gjitha formën e saj të mrekullueshme. Të gjitha shumë normale, me të vërtetë. "

Author

Ajo filloi të punojë në një zyrë llogaritë Kur Ajo e parë filloi për të shkruar histori të shkurtër, ajo kurrë nuk e menduar për të shkruar romane (ajo do të marrë një kohë të gjatë), ajo ishte shumë dembel dhe menduam se do të marrë të gjatë. Ajo kohët e fundit dorëshkrim e saj për një botues dhe tha se kjo ishte një pjesë e një roman ajo ishte duke punuar në (të cilën ajo nuk ishte). Botues I pyetur për të parë romanin e saj. Ajo iu lut kurrë nuk menduan e të shkruarit të romaneve Por ajo ka shkruar kapitullin katër të "Shalqi" në një javë dhe në fund në të. Botuesit e donte atë dhe ajo mori një kontratë për tre romane. Kjo është se si "Shalqi" (1995) ka lindur dhe karrierën Marian si një romancier filloi. Që Kjo lë peng Ajo bëhet një tubim i vogël fenomeneve dhe 7 romaneve të saj peng Soldier milionë kopje dhe janë përkthyer të ketë qenë në 32 gjuhë së. Ajo lë peng kurrë nuk menduan për veten si një shkrimtar dhe ajo kurrë nuk iu lut peng Çdo dëshirat për të bërë një. Por mendimi im është se kur ju jeni duke rënë në Hard Times, mund të ndihen mirë për të vetëm të shkruar atë dhe ikni nga realiteti një Përderisa.

Ndërsa shkrimin e librave të saj ajo e kuptoi se ajo ishte një alkoolike. Ajo tani Shërimi. Por, si grua e fortë ajo është ajo e hedhur mposhtur Në suksesin e saj dhe eksperiencën e saj si te perdorura një alkoolike, njohuritë e saj rreth Divorcet, drogës varësisë dhe kur humbin të afërmit në librat e saj.

Marian Keyes peng shkruar 11 libra, romane dhe koleksionet kronikë dhe ajo peng "po ashtu ka kontribuar në një antologji të dashuruar.

Të gjitha të Marian Keyes romaneve janë në dispozicion në gjuhën suedeze dhe ajo peng fitoi çmimin "Gold Xhepi" për titullin e huaj më të mirë të shitur.

Marian është konsideruar të jetë një nga progenitors origjinale të "" zogth lit. Chick Lit është funny, letërsia romantike për Gratë e vetme në të tridhjetat e tyre.

Reader

Unë mendoj se thats lexuesin tipik i librave të saj janë të Grave në të njëzetat e tyre dhe në fund të tridhjetave Kush Jemi të vetëm dhe të gëzuar jetën. Femrat njohin vetvetes në librat e saj sepse ajo shkruan shumë të sinqertë dhe nuk është i frikësuar për të shkruar për gjëra që mund të turpshme për disa njerëz. Lexuesi tipik i librave është një person që është si Marian dhe Marian është si shumë gra sot.

LIBRA

zbulim i madh i saj erdhi me librin "Shalqi". Bëhet fjalë për Claire i cili është lënë nga burri i saj Kur Ajo iu lut mua fëmijën e tij. Claire thotë se ajo është një gjë e Lënia e saj f Por ai thjesht e majta e saj për të mos kishte fqinjin e tyre i mërzitshëm. Ajo lëviz në me prindërit e saj për një kohë dhe kaluar kohën e saj të ndjerë keq për veten. Kur burri i saj një ditë Thirrjet e saj dhe kërkon atë prapa, ajo iu lut hadith më lë peng kohë të mjaftueshme për të planifikuar një hakmarrje.

Shumica e librave të saj të ndjekë një temë dhe janë në lidhje me një nga motrat Walsh. Nuk është një libër që tregon historinë e EACH motra. Në një mënyrë librat e saj janë shumë të ngjashme "me eachothers, Ju mund të njohin përdorimin e gjuhës, por arrijnë Libri ka një histori krejtësisht të ndryshme për të tregoni. Motrat janë shumë të ndryshme, Maggie Sidomos në librat engjëjt. Ajo është motra shembullore Pa probleme që janë të dukshme nga një person në kërkim nga jashtë. Ajo mund të duket si vajzë me jetë të përsosur, punë të përsosur dhe burri i përsosur. Por ajo Ashtu si ndihet ajo nuk e ka jetuar jetën e saj në mënyrë që ajo shkon për në LA në libra të tjerë rreth Motrat Ju merrni ato të ndjekin lug Problem me por, drogës varësisë, tentativat e vrasjes dhe shumë netë e Piknik çmendur.

Në librin e saj të fundit në dispozicion në gjuhën suedeze që e quajti "Çdokush Nga Ka?" Ne kemi marrë për të ndjekur Anna Walsh, një karakter që është i kënaqur me jetën e saj dhe shijuar atë të plotë. Një ditë ajo zgjon në shtëpinë e prindërve të saj me Scars dhe bruises të gjitha mbi vete dhe ajo nuk mund të kujtohet se si ajo mori atje. Pas pak ditësh ajo fillon të mbaj Çfarë ndodhi. Ajo është në një aksident me makinë me burrin e saj dhe ai nuk u mbijetojnë. Jeta e saj Bëhuni një sy për frymë të bashkëshortit të saj për të marrë një lamtumirë peshë nga qielli.

puna e saj ka ardhur në vëmendje të Hollivudit. "Rachel's Holiday" do të filmuar më vonë këtë vit. "Lucy Sullivan është duke u martuar" ka qenë tërhoqi Gjashtëmbëdhjetë të Partisë në një seri televizive, Shalqi ishte bërë për film televiziv në 2003, dhe "shansin e fundit Veturë 'ishte filmuar në Francë.

VN: P [1.8.1_1037]
Rating: 0.0 / 5 (0 vota)
Marian Keyes Rate

detyrave të shtëpisë të ngjashme:
Në vijim është detyrat e shtëpisë që është në lidhje me Marian Keyes apo në ndonjë mënyrë në lidhje me Marian Keyes.

Koment mbi Marian Keyes

« | »


Çorape

i veshin fëmijët

Shkolla punon me një vlerësim maksimal

Shumica e detyrave të shtëpisë Lexo