. Tani

Punimet e shkollës dhe ese nga shkolla e mesme
Kërko schoolwork

Darkë

Topic: Ushqimi

Simons roll flatbread

Përbërësit: Job Përshkrimi
1 drejtkëndëshe flatbread Vendi flatbread në Mjedis pune. Lyhet me krem ​​djathi. Pritini mollaqe dhe
Djathë të butë, sasi e vogël mbi sipërfaqen bukë. Roll up bukë e hollë dhe të prerë bukën në 8 copë copë.
4 Hams tymosur Shto një kastravec në çdo pjesë dhe të rrinë një kruese dhëmbësh nëpër çdo pjesë.
8 feta kastravec Vendos copa në një pjatë dhe zbukuroni me frissésallad.
Frissésallad

Krustaceve dhe gratin cod me oriz dhe perime

Përshkrim Përbërësit Job
1.5 gota kafe oriz ngroh paraprakisht furrë në 225 º C. Vlim me ujë dhe shtoni kripë, pour në oriz.
2.5 gota uji Gjysma shkrij peshk dhe prerë në copa të barabarta.
½ lugë kripë Vendi peshku në një pjatë ovenproof dhe kripë dhe piper.
200 g fileto cod Mix salcë. Përhapur atë mënyrë të barabartë mbi fileto.
¼ lugë çaji kripë
½ lugë piper Cook në furrë për rreth 15 minuta
Brokoli
Bizele
Karotë

Salcë karavidhe

1 filxhan salcë kosi
½ lugë çaji kerri
1 lugë çaji mustardë frëngjisht
½ jar (180 g) karavidhe
bishtin në shëllirë

Panna Cotta

Përshkrim Përbërësit Job

½ bathë vanilje, hiqni fara nga pod vanilje dhe i vuri në një tigan. Gjithashtu shtoni xhelatinë në një
1 xhelatinë tas fletë me ujë. Mix në krem, sheqer pluhur. Le të vetëm të vlim.
2.5 filxhan krem ​​Mix xhelatinë dhe llokoçis dhe le të freskët
1/3 filxhan sheqer pluhur Hidh në syzet shërbyer dhe vendin në frigorifer për rreth 5 orë.

based on 3 ratings Darka, 5.0 nga 5 në bazë të 3 ratings
Darka Rate


Related schoolwork
Në vijim janë projekte shkollore që kanë të bëjnë Darka apo në asnjë mënyrë në lidhje me darkë.

Koment mbi Darka

« | »