.nu

Schoolwork dhe ese nga shkolla e mesme
Kërko schoolwork

Udhëtoni nëpër Europë

Itinerar

Unë dua të shkoj në këto vende:
1.Nederländerna
2.Österrike
3.Grekland

Pse duhet të vizitoni këto vende:

1.I duan të vizitojnë Hollandën sepse ata janë të njohur për kafenetë e tyre të bukura.
2. Unë do të vizitojë Austrinë, sepse ata kanë malet e mëdha të bukura të cilat unë do të ngasin në të.
3. Unë do të vizitojë Greqinë për klimën e saj të ngrohtë dhe det të bukur.

Lista paketim

Një qese të rënda dhe të mëdha
Rroba për klimat të ngrohtë dhe të ftohtë.
Pajisje zhytjeje
Të brendshme
3 palë këpucë
English dictionary
Swimwear
Money, Passport
Mobile, ngarkues
Artikuj për tualetin

Dita 1

Kam marrë një autobus në fillim të Oskarshamn dhe pastaj të marrë një autobus në Kalmar. Nga Kalmar ka një autobus në Amsterdam. Ne do të shkojmë nëpër Danimarka dhe Gjermania. Në Danimarkë Unë vetëm shikoni në masë të tokës të hapur dhe në Gjermani, ne të përzënë në autostradë.
Kur të vij, unë të marrë mua në hotelin tim dhe të kontrolloni në. Hoteli im është katër star hotel ndodhet në periferi të qytetit.

Dita 2

Kur zgjohem, unë e ha një mëngjes atëherë unë tërheqë off për të kërkuar për një punë kështu që unë mund të merrni disa para udhëtimit. Unë do të gjeni një kafe të bukur që ka nevojë për dikë që të punë shtesë në disa ditë. Bosi dëshiron që unë të fillojë këtë pasdite kështu që kam menduar që të shikoni Frank House Anne, e cila është në mesin e muzeut më të vizituara në Amsterdam. Ku mund të merrni një udhëzues që ju tregon pak. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, Holanda u sulmua nga Gjermania. Anne ishte 13 vjeç. Familja e saj kishte për të fshehur në, dhe gjatë katër viteve ata fshehën Anne shkroi një ditar. Shtëpia ata kanë jetuar në tani është një muze i quajtur Frank House Anne, dhe është origjinale e ditarit Anne-së. Kthehu në kafene, ku njerëzit pini shumë kafe dhe duhan se Amsterdam është i famshëm për të. Pas disa orë të punës, unë shkoj në shtëpi mbushur plotësisht nga tymi.

Dita 3

Unë zgjoheni dhe të kenë idenë se udhëtim barkë kanalit sot. Unë ha mëngjes pastaj do të shkoj atje. Është shumë e bukur për të shkuar barkë kanalit, sepse ajo është aq e nxehtë dhe të lagësht, e cila është ndër të motit më të zakonshme në Holandë. Gjatë canalboat fat ndjeva një erë dhe pa se Huh ujë shumë të pista që mund të jetë nga një pjesë e kanalizime. Unë pashë edhe lule të bukura dhe shtëpi bimore, shumica e tulips Netherlands janë të njohura dhe perimet që shitjet lot në Suedi. Pastaj unë nxitoj për në kafe për të punuar.

Dita 4

Kur u zgjova, unë shkova jashtë për të kontrolluar një histori të vjetër.
Romakët kishin kontroll mbi pothuajse të gjithë të Holandës para se të fillonte epoka e krishterë, kështu që nuk ka disa këngë. Ajo ishte vetëm zonat Frisian në veriperëndim që rezistoi romakët. Batavians të cilët pastaj kanë jetuar në Holandë, janë dyndur në 200s mënjanë nga frankët dhe Saksonët. Në shekujt në vijim Krishterimi bërë shkel kur një dioqezë u krijua në Maasricht qytet. Në kohën e sotme është i njohur Maasricht për një të ashtu-quajtur traktateve përfunduar këtu me vendet e BE-së. Pasi dëgjova këtë, unë shkova në kafe kthehet në punë.

Dita 5

Dita ime e fundit në Holandë, unë përtyp mëngjes atëherë unë tërheqë në një hapësirë ​​ku ata kanë çiklizmit shtëpie. Pas çiklizmit, unë të tërheqë deri në kafe dhe të fillojnë të punojnë. Para se të shkoj në shtëpi, unë të them lamtumirë të gjithëve në kafene dhe kam marrë rrogën time. Unë shkoj në një agjent udhëtimesh dhe shikoni kur trenat shkojnë në Austri.

Dita 6

Kam ngrënë një mëngjes të përzemërt para se të shkoni të shikoni. Pastaj shkoni në tren time se unë duhet të shkoj me të në Austri. Treni shkon së pari në Francë e pastaj përmes Zvicrës. Në Francë, kam lexuar që tërheq turistë në numër të madh në qytetet më të bukura të vjetra të Austrisë, ngjarje kulturore, fshatrat harlisur alpine dhe sportet e dimrit. Austria është gjithashtu një vend i rëndësishëm transit për transportin e mallrave. 1995 Austria u bë anëtare e BE-së. Në Zvicër, ajo ishte vetëm male kudo!
Kur arrita në Salzburg kështu që unë shkova dhe shikuar për një vend për të qëndruar, kam gjetur një hotel që ishte një dhomë në dispozicion në. Unë gjithashtu ishte në kërkim të një pune dhe gjeti një punë si pastruese në një hotel dashuroj, jo aq mirë paguar ende kështu që nuk është e mjaftueshme për udhëtimin e ardhshëm.
Pastaj unë shkova në shtëpi dhe fle.

Dita 7

Unë zgjoheni dhe nofullat mëngjes. Pastaj do të shkoj në punën time që fillon herët dhe mbaron në 12 kështu që unë kam kohë për gjëra të tjera. Pas punës, unë shkoj në një njeri i cili tregon pak për gjuhën, historinë dhe kulturën në Austri. Më shumë se 90% janë gjermanisht-folëse. Një shumicë e madhe i përkasin Kishës Katolike, vetëm në 5% janë protestantë. Austria është një vend i mrekullueshëm malor. Pika më e lartë është Grossglockner rrethuar nga akullnajat në Tauern Parkun Kombëtar Hohe. Gjatë mijëvjeçarit të para erës sonë ka filluar zhvillimin e një kulture të hershme Iron Age në tanishme Austri dhe një mbretëri Celtic u ngrit në Danub. Ajo u kap rreth 15 f. Kr. nga romakët dhe u bë një krahinë kufitare që pësuan sulmet e popujve të ndryshme gjermanike dhe Huns. Për 600s kolonizuar zonën e bajuvarer gjermanike, dhe nga 788 që ishte pjesë e mbretërisë franke. Quite një histori interesante, unë mendoj.
Pas të gjitha informatat, unë shkova jashtë dhe shikoi në çiklizmit.
Më vonë unë shkova në një bar ku ata pinë birrë dhe i zbukuruar shumë, por va a band jetojnë nga Suedia, ku unë vetëm kishte për të dëgjuar.

Dita 8

U zgjua me një dhimbje koke, hëngri mëngjes dhe pastaj unë shkova dhe punuar.
Pasi kam punuar, unë shkova në një vend ku ju mund të ngasin në malet e Austria është shumë i njohur për verë. Pastaj unë shkova në shtëpi për të fjetur, ishte me të vërtetë të lodhur nga çiklizmit.

Dita 9

U zgjua me lënduar muskujt në të gjithë trupin, por ende të luftuar mua kështu që unë mund të hani mëngjes dhe pastaj të shkojnë në punë.
Pas punës unë shkova në qytetin e Salzburgut për pazar.
Pastaj unë shkova në qendrën e udhëtimit të familjes, për të kontrolluar kur trenat shkoi në Bad Gastein të cilën unë do të shkoj në nesër për një grimë e ski para se të shkojnë në vend tjetër.

Dita 10

Në 10:00, trenin që unë duhet të shkojë me të. Kur kam arritur të gjej një hotel, Goethehof që është shumë e bukur. Pasi kam fiksuar disa nga dhomën time, unë shkoj dhe të aplikoni për një punë si një instruktor skive.
Nuk ishte një punë që ishte në dispozicion nesër se unë mund të punojë më për 2 ditë.
Unë blej një biletë dhe pastaj do të shkoj jashtë në një udhëtim të skive.
Në mbrëmje shkoj në një restorant i bukur dhe hani ushqim të vërtetë të mirë.

Dita 11

Unë zgjohem herët dhe pastaj të zbresin për të ngrënë mëngjes.
Pas mëngjes, shkoj në vendin që unë do të jetë instruktorët e skive.
Është kënaqësi që të jetë një mësues për fillim të vjeshtës të fëmijërisë argëtim.
Pas punës, të shkoj poshtë në cityt aktuale në Badgasstein dhe shikoni në një skidtävling.Sen I nxorrën në hotel.

Dita 12

Dita e fundit në Austri. Unë shkoj në tågcentrumet dhe kontrolloni herë tren.
Pastaj do të shkoj tek studentët e mi në shkollë të skive.
Në mbrëmje shkoj në një pijetore dhe të kontrolloni situatën. Kjo është një kurs Suedisht pub drejtuar nga suedezët. Është shumë e bukur, por mjaft të nxirë.

Dita 13

Nisja me tren në Greqi me diell. Kur të vij, unë të marrë në metro në port dhe pastaj të marrë një varkë për të Naksos. Udhëtimi për Naksos merr një kohë të gjatë, por është shumë e bukur për klimën e ngrohtë të cilën Greqia është i famshëm për të.
Kur kam arritur kështu që unë të marrë një hotel pastaj do të shkoj të shikoni në tempull Apollonit. Apollo Temple është i njohur edhe për colonic kolonën kuptimin. Besohet se ajo kishte 11 kolona në anët dhe 6 kolona në skajet.
Pasi I shikoni në Tempull I kokë në shtëpi përsëri.

Dita 14

Unë zgjoheni dhe të ketë mëngjes dhe pastaj të marrin autobusin për Plaka dhe lahet. Pastaj unë të marrë autobusin për të Agia Anna për të parë në plazh dhe të hani disa. Në plazh, unë të gjeni edhe një shkëmb që duket si një sy, Naxos Syri që mund Huh vlerë mijëra, dhe kjo është shumë e vështirë për të gjetur në Naksos.
Kur të shkoj në shtëpi unë jam lodhur dhe kanë djegur më mbi supet.

Dita 15

Kur zgjohem, unë jam duke shkuar në një tjetër ishullin e Paros, e cila është ngjitur me Naksos. I plaçkat gjërat e mia dhe të shkojnë deri në portet për të kontrolluar herë varkë. Unë kam qenë aq me fat që kam të ngasin me një anije të drejtpërdrejtë.
Kur kam ardhur për Paros kështu që unë të marrë një hotel. Pastaj unë me qira një skuter dhe shkoi në një kishë të quajtur Katapoliana Në Dilio e cila është një nga kishat më të vjetra në Greqi. Pasi që të ktheheni mbrapsh dhe të ecin shëtitore gjobë port.

Dita 16

Marr leckë dhe shkon në një luginë flutur për të kontrolluar në fluturat. Jashtë vënë re asgjë, dhe pasi të keni paguar biletën tuaj dhe hyri dukshme, as asgjë. Por, duket pak më afër në të gjitha murgrönor që ju mund ta imagjinoni fluturat. Kur ata ulen akoma, ata duken si merimangat zezë dhe të bardhë, por kur ata fluturojnë ata të shkëlqejnë në ndritura të kuqe dhe ju mendoni se është me të vërtetë e bukur. Pastaj shkoni në një plazh për not dhe sunbathing. Kur unë të kthehem në qytet kështu që unë shkoj dhe kontrolloni kur anijet shkojnë për mua për të shkuar në Athinë dhe pastaj të marrë një shtëpi flyggplan.

Dita 17

Dita e fundit në Greqi. Anije niset 10:00, duke arritur 14:00, dhe pastaj të marrë në metro në aeroport dhe pastaj të marrë një fluturim në shtëpi.
Kur të shkoj në shtëpi, unë përmbledhin udhëtim dhe mendoj se çdo të vërtetë zbavitëse dhe emocionuese!
Jesper Kolm

based on 6 ratings Udhëtim nëpër Evropë, 3.1 out of 5 në bazë të 6 ratings
Norma Udhëtoni nëpër Evropë


Lidhur me schoolwork
Vijim janë projekte shkollore që kanë të bëjnë me Udhëtim nëpër Evropë apo në ndonjë mënyrë lidhur me Udhëtoni nëpër Evropë.

Koment Udhëtim nëpër Evropë

« | »