.nu

Schoolwork dhe ese nga shkolla e mesme
Kërko schoolwork

Vëlla Dashuria

Subjekti: Suedisht

Vëlla Dashuria

Ndërsa unë mbushën rreth në dhomën time të madhe salcë dëgjova Andrew qëndrojë dhe ngrit në qiell në lidhje me mënyrën se si i panevojshëm është në të vërtetë duke shkuar mbi të Robin për darkë në një natë e premte, kur ne mund të qëndrojnë në shtëpi dhe komod deri në një film të mirë, sidomos kur ajo ishte një natë më parë ai ishte për të lënë në konferencën e saj. I mbështjellë sytë e mi për veten dhe të zgjedhur nga thembrat e mia të mira para se unë nxituan jashtë në banjo. Unë më mirë përbëjnë dhe pa Andrew këmbë dhe studiuar veten në pasqyrë me një shikim sarkastik.
- Ju keni qenë në shtëpinë e tij dje, nuk është ajo? Ai tha se pa ndryshuar shprehjen e fytyrës së tij. Ai gjithashtu shtoi se nuk kishte asnjë darkë Nobell Ne do.
Unë u kthye shpejt dhe pothuajse bërtiti atij se ne ishim aty dhe nuk kishte asgjë që mund të ndryshojë atë. Unë psherëtiu për veten time, ndonjëherë ai mund të jetë aq mizor kokëfortë. Por të gjitha thënë dhe bërë, unë kam rrugën time, njëzet minuta më vonë kemi qëndruar jashtë Robins dorë apartament në dorë. Kur ai hapi derën, ai më përqafoi menjëherë dhe e puthi fytyrën time, unë me të vërtetë dua vëllain tim, mendova me vete, ndërsa djemtë e ngurtë mori dorën njëri-tjetrit. Ata kurrë nuk kishte qenë veçanërisht i mirë së bashku, Robin dhe Andrea. Kjo ishte padyshim nuk faji Robin, por vetëm Andrew. Ai ishte aq tepër xheloz, i dashuri im. Pavarësisht nga tre vjet e gjysmë së bashku, ai ishte ende xheloz për ndonjë gjë nga seksit mashkullor që u zhvendos në lagjen time, kjo është lehtësuar Nuk është se kam studiuar për t'u bërë një oficer i policisë me Tridhjetë e nëntë djemtë të trajnuar mirë në klasën time.

Ushqimi ishte tashmë gati dhe ne u ul në tryezë. Unë komentoi për Robin se sa mirë ai kishte bërë dhe pashë sytë e Andreas kthehet i zi, ndërsa kokën e tij nodded në marrëveshje.
- Ai është që ju kam mësuar nga i dashur, tha ai, dhe u takua me shikimin tim. Për personin sjellshme Robin ishte në fakt ai vuri mjeshtërisht deri ushqim të Andreas. Ajo ishte një nga gjellë të preferuar Andrew dhe unë nuk mund të ndihmojnë, por të bëhen të buzëqeshje kur pashë ai ishte pak turp që ai nuk e kishte kërkuar për të shkuar këtu.
Ne kishim kommigt mezi për të pushuar, kur papritmas doorbell ranë. Robin kërkoi falje, u ngrit dhe kërcenin jashtë në sallë. Kam dëgjuar me vëmendje, ndërsa dera u hap, por dëgjohet vetëm takë grevë korridor parket dhe Robin pyet si mysafir ndihet. Pesë minuta më vonë një primmadonna cute pak në kuzhinë Robins dhe buzëqeshi pa faj në mua dhe Andreas. Unë nuk mund të ndihmojnë por ia ngul sytë në dy gota e saj nën mjekër dhe unë supozuar se ajo do të kishte qenë e vështirë për Andreas shumë. Unë ndjeva unë u vluar me zemërim, jo ​​mbi sytë e partnerit tim në gota bjonde të dyfishtë, por në bjonde, i cili me një dorezë të lirshme prezantuar veten si Sofia. Unë i thashë emrin tim dhe buzëqeshi në sekonda e saj para se unë i dha Robin sytë famëkeq vrasës. Unë ndjeva se kjo ishte shumë për mua, por unë nuk mund të kuptoj se pse. Ajo u ënjtje plotësisht e natyrshme që edhe Robin do të gjeni partnerin e tyre të jetës në një pikë në jetën e. Edhe kështu, unë nuk mund të ndihmojnë por të lëvizë karrige tim më afër tij dhe të vënë disa komente mashtrues në Sofje gjatë darkës.

Kur ne mbaruan së ngrëni, ajo ishte koha për ëmbëlsirë kur Robin filloi pastrimin e tavolina. I ofroi kurs për të ndihmuar atë të drejtpërdrejtë, dhe "aksidentalisht" nxjerr disa salcë mbi kulmin e Sofjes. I buzëqeshi thellë në tabelë si ajo u ul atje dhe ojade mbi pjesë të tij të kuq të vogël e leckë që mezi mbuluar gjysmën e bustit. Kur dola nga kuzhina ishte Robin atje dhe të përgatitur ëmbëlsirë do të përbëhet nga luleshtrydhe akullore me lëng frutash me krem ​​në. I vënë enët në pjatalarëse dhe u përplas me një zhurmë, qëndroi me armë palosur dhe glared në Robin cilët vetëm qëndroi atje. Ai ishte aq i bukur dhe i ujdisur mirë si zakonisht, ishte shumë e vështirë për mua që të jetë i çmendur në të, por ajo dhemb mua. Ai të paktën mund të ketë më tha në lidhje me Sofje, mendova.
Kur ai mbaroi, ai buzëqeshi në mua dhe ai tregoi se ai kishte vënë re zemërimin tim duke i pyetur se si ajo ishte se unë isha aq i tronditur. Unë e goditi lehtë në krah dhe tha se Sofja nuk ishte e mirë për të. Ai shikoi ton plot nënkuptim në mua, hapi krahët dhe u tërhoq më të ngushtë. Ai presion më të vështirë kundër trupin e tij muskuloz.
- Por, Honey, a jeni xheloz? Ju keni Andrew, çfarë të bëj, kur ju nuk keni sa më shumë kohë për mua më? Robin tha me një zë të butë dhe të dukej më thellë në sy. Unë mërmëriti diçka në formën e Andreas ankohet se kam shumë kohë për Robin, por ai ishte kthyer me ëmbëlsirë dhe ishte shumë i zënë për të dëgjuar se çfarë kam thënë. Pastaj ai u kthye nga unë dhe tha se vetëm për shkak se ai ofron të dashurën, kjo do të thotë sigurisht jo se kontakti në mes ai dhe mua ishin të ftohtë. Ai dukej aq bindëse, që më bëri të qetë.
- Premtimi mua atë? I përqafoi atë dhe pas një kohë ndjeva se Robin le të shkojë dhe të marrë një hap prapa. Kam shikuar cuditerisht në atë dhe u kthye dhe pa Andreas qëndruar tek dera e kuzhinës me një sy zhgënjyer. Robin kollit dhe justifikuar veten dhe shkoi në dhomën e ngrënies me ëmbëlsirë. I buzëqeshi në Andreas dhe eci drejt tij, e puthi dhe e mbajti atë, ai ishte shumë i ngurtë.
- Çfarë është ajo tani? Unë i thashë irritably. I kam lodhur e më shumë se ai do të jetë gjithmonë kështu nojjig. Sigurisht unë e kuptoj atë, ai ishte xheloz për Robin dukej shumë i mirë, por kjo është vëllai im, kështu Andrew kishte absolutisht asnjë arsye për të qenë xheloz. As ai dhe as dikush tjetër e dinte mendimet e mia mbi Robin, kështu që nuk ka problem mund të lindin.
Pjesa tjetër e mbrëmjes ishte arsyeshme këndshme, pavarësisht rrethanave, unë u përpoq që të jetë e bukur për Sofje dhe unë pashë se Robin vlerësuar atë.

Në makinë në rrugën shtëpi ajo filloi, unë e dija se Andrew do të fillojë bitching. Ai me sa duket kishte vënë re se unë isha një të ftohtë pak në drejtim të Sofjes dhe kështu kishte padyshim përqafim midis meje dhe Robin bëri atë të zhytur në mendime. Unë psherëtiu vetëm ngrënë dashurin tim dhe i tha atij se ai ishte i ngarkuar që edhe shtrire poshtë energji në duke argumentuar në lidhje me këtë.
- Por ju e dini se si të reagoja, dhe unë nuk e kujdesit në qoftë se ju jeni hugging dhe të tregojnë dashurinë tuaj motër. Por pse të vlerësojmë jo ju se e kishte gjetur dikë ai mund të pëlqen? Andreas shikuar drejt përpara. I kontrolluar jashtë dhe fillonin t'u merrej goja se unë kam qenë vetëm frikë nga Robin dhe dëshiron të mirë të tij. Andrew psherëtiu dhe kam shikuar nëpër rrugë dhe vënë re se sa shpejt ai u zhvillua. Pas humbjes së një mik në një aksident me makinë tre vjet më parë, unë kam qenë gjithmonë skeptik për shpejtimin kështu që e pyeta për të ngadalësuar dhe ai më dëgjoi.
Iritim i tij nuk ishte e gjatë, kur kemi marrë në shtëpi menjëherë. Pasi ka caktuar rendin e mua unë e lë në shtratin tonë të madh dhe shkroi disa rreshta në ditarin tim. Andrew nuk erdhi në dhomën tonë atë natë.
Mëngjes atje në kuptova batanije e tij jashtë në shtrat i varur në ballkon dhe mendoi se ishte vendi ku ai kaloi natën. Një shqyer nga pjesë e një gazete vë në tryezën e kuzhinës; "Në shtëpi nesër. Kiss ". Unë psherëtiu me vete, shënimet e tij pak nuk do të drejtpërdrejt të përmbajnë ndonjë tekste thirrje, por kam menduar jo më shumë për këtë, por shpresonte se ai do të vijë në shtëpi nesër lumtur.
Pasi kam pasur mëngjesin dhe pak të pastra në banesën tonë unë vë në shtrat dhe u kthye në TV tonë të re, por nuk kishte asnjë program që mund të argëtojë mua, kështu që në vend që unë kap telefonin dhe dialed numrin me Robin. Ai u përgjigj si zakonisht "Hello baby" pas tre unaza dhe unë buzëqeshi për veten time. Unë i thashë vëllait tim për tim dhe Andrew Barney dhe Robin ofruar për të ardhur me ushqim kinez dhe të ketë një shtëpi Myskväll me ne. Mendova se dukej vetëm gjobë, unë mund të ketë. Ne vendosëm se ai do të vijë në orën e shtatë si gjithmonë ai qëndroi jashtë derës, jo një minutë vonë me duart e tij të plotë e ushqimit kinez. Mendova se ai kishte fiksuar në pak më shumë në drejtim të asaj që ai zakonisht e bën në këmishën e tij blu, por unë tronditi drejtpërdrejtë menduar dhe e puthi fytyrën e tij dhe mori të gjitha ushqimet. I kishte vënë jashtë bukur në tryezë dhomë të gjallë dhe pothuajse therje në barkun tim, kur Robin më dha një kompliment për të. Ne u ul dhe vishej me ne, ndërsa ne pamë një komedi në Channel Pesë se dy giggled për tani dhe pastaj.
- Faleminderit për zemrën darkë, ajo ishte e shijshme si gjithmonë, thashë dhe i dha Robin puthje të lehta në faqe. Ai dukej pothuajse pak i zënë ngushtë dhe më preku në faqe. Që kam kaluar në një goditje e lehtë më parë gjatë ditës, unë do të marrë një dush të shpejtë para se të ulur në film se Robin kishte punësuar.

Kur unë u zhveshur dhe u ndal në para pasqyrës përfundoi në një peshqir trëndafili të ndritshme mëndafsh, unë nuk mund të trajtojë gjendjen, mendimet e mia qarkulloi larg në fantazite e egra rreth mua dhe Robin. Unë me të vërtetë nuk mendoj ashtu rreth tij, por kjo nuk ishte hera e parë, ajo ka vazhduar për kohë të gjatë. Unë bëra i sigurt për të lënë derën banjo pak ajar në rast se ai ishte duke shkuar për të ecur e kaluara dhe unë kisha turp të mendimit. Ndërsa unë u ndal në dush të nxehtë dhe le të ujit të nxehtë derdh poshtë në trupin tim, unë ëndërrova veten larg, unë me të vërtetë nuk mund të mbajë prapa mendimet e mia sa më shumë që kam kërkuar dhe u përpoq. Unë nuk isha duke menduar për ndonjë gjë tjetër se Robin. Kam dëgjuar dera banjo creaked, por unë nuk e pretenduar bother mua. Kam vazhduar të qëndrojë dhe pije nga kondicioner, ndërsa kruarje kokës time. Dush perde u tërhequr larg, dhe kur unë me një hov u kthye pashë vëllain tim që qëndronte në këmbë, Robin tim. Pa një fjalë, ai mori ijet e mia dhe më çoi në trupin e tij. Ne qëndroi atje dhe vetëm shikonin njëri-tjetrin, ajo ishte si në një film. Zemra ime u pompimit shumë rrahje në minutë, unë nuk mund të shqiptoj një fjalë, dhe para se unë e dija atë, unë puthi buzët e tij. Ajo ndjehet si buzët tona ishin dy pjesë të enigmës në fund mbledhur. Ai rubbed në kurrizin tim dhe më mbajtën në afërsi të tij, unë e dija se gjithçka ishte e gabuar, por unë nuk mund të ndalojë veten. Ai më preku si askush nuk e ka bërë kurrë më parë, dhe ajo ndjeu në mënyrë tepër të drejtë, edhe pse ai ishte vëllai im. Tharë Unë nuk kam as në mendje në këtë situatë të mrekullueshme. Ai konkurroi gishtat e tij nëpër flokët e mi të errët gjatë, dhe më puthi me pasion. Ndjeva si unë shuddered nga koka deri te këmbët, edhe pse uji steaming nxehtë rreth nesh. Trupi i tij i artë gjitha lagësht e ardhshëm të minierës. Ne i përkiste së bashku, si Ying dhe Yang, ne qëndroi atje dhe kjo ishte një urdhër të tillë të pabesueshme mes nesh, dhe kjo nuk u ndal. Ne ranë rreth në katin e banjo, ajo ishte si në qoftë se ne nuk mund të merrni mjaft e tij. Ai puthi mua kudo, dhe unë butësisht ledhatohen gjoksin e tij kur ai e kapi qafën time dhe solli buzët e ardhshme të tij. Nuk kishte asnjë ndalja, dhe unë mendova edhe në qoftë se unë të kërkuar një ndalesë ose.

Pa paralajmërim të vogël ishte një hije në këndin tim të syrit dhe mezi një moment më vonë, unë u ngrit në katin e banjo dhe pashë Andreas drejt në sy. Ai dukej tamam si Robin kishte bërë për rreth dy orë më parë, por ai nuk kishte duart e tij të mbushura me ushqim kinez, por me trëndafila dhe çokollatë.
- A është kjo arsyeja pse ju nuk duhet të marrë një tren më parë që të jetë e humbur të dashurën e tij aq shumë? Ai tha dhe dukej shumë i brengosur se unë kurrë futi. Ajo theu mua, lotët u sul prerë fytyrën time. Robin mori një peshqir dhe u heshtje dhe Andrew shikuar neveritur në Mbasi ai kaloi. Pastaj Andreas kthyer shikimin e tij për mua, tani ai pa lodhur edhe mua. I shikoi poshtë në duart e mia që nuk duan të ndaluar lëkundur dhe mezi një të dytë pas kur u ktheva kokën e tij lart Andrew ishte zhdukur. Unë u ul në dysheme që kishte ende të ngrohjes e tyre u largua. Vendi nuk ndjehen gati si e shenjtë si ajo kishte bërë për më pak se dy minuta më parë.

Unë nuk e di se sa kohë unë u ul atje, por ajo ndjehet si unë isha ulur aty për një përjetësi kur Robin erdhi me mantelin e mbështolli rreth meje.
- A ka shkuar ai? E pyeta dhe pashë se edhe ai kishte gråtigt. Robin thjesht nodded dhe mori frymë dhe të fillojnë të flasin. Ai më tha se ai ka ndodhur për të lexuar ditarin tim, kur unë shkova në dush, ai lexuar në lidhje me ndjenjat e kam pasur për të. I bërtiti edhe më shumë tani, dhe ai më përqafoi dhe vazhdoi bisedën e tij duke thënë se ai ka menduar të njëjtën gjë. Unë pothuajse bërtiti atij se ajo ishte ndjenja krejtësisht të ndaluara dhe pa lënë mua ai puthi ballin tim dhe unë ndjeva se ai nodded edhe tani. Ne e mori veten jashtë në dhomë gjumi dhe Robin shkulet me rrënjë të brendshme në mua para se ai bedded më poshtë. Unë u përpoq për të shtrydh një buzëqeshje në atë kur ai po dilte në kuzhinë për të bërë një filxhan çaj, respektivisht. Pas një moment i mendimit shkoi në kuzhinë dhe i përqafoi atë, ai mori mbi supet e tij dhe ai dukej e drejtë në sytë e tij. Shikimet mes nesh çdo krejt të ndryshme nga ajo që ata zakonisht përdoret për të.
- Robin, ju jeni lloj mënyrë të mahnitshme që qëndrojnë këtu dhe inkurajues, por unë mendoj se unë dua të jem vetëm, unë ndoshta kanë shumë për të menduar në lidhje me tani. Pa një fjalë Robin nodded simpati dhe iku. Unë psherëtiu një lehtësim për herë të parë në një kohë. Në fakt, unë isha i lodhur, por ajo mund të sigurisht unë nuk them për Robin. Ai ndoshta do të lënduar, edhe pse ai ndoshta nuk do të kuptojnë. Unë u ul në tryezën e kuzhinës dhe piu çaj tim, por nuk mundën të pinë të gjithë një e papritur u ndjeva aq tepër të sëmurë. Kam shikuar në orën tregoi 11:10 dhe pa larja e dhëmbëve tuaj, i cili ishte një rregull kryesor për mua, unë shkova në shtrat vetëm në shtrat.

I veshur besuar gjatë se unë isha iakktagen vetëm para se unë kuptova se ishte duke u ndjekur. Në mesin e livadhet me shkëlqim të lindjes së diellit në fytyrën tuaj, fillova të drejtuar larg nga ajo që kuptova ishte një dem. Këmbët e mia u tangled deri në fustan të gjatë të lehta blu dhe unë u përpoq shumë për të mbajtur ballansen. Sweat derdhur në këmbë bojler dhe lot poshtë përgjatë cheeks. Unë pashë para meje, dhe për të bedrövlighet time unë pashë vetëm një mur shkëmb para meje. Unë u përpoq për të kaluar, por ishte e pamundur. Unë nuk guxonte të shikonte mbrapa, por dëgjuar frymëmarrje të thellë në qafë. Nuk kishte kthim prapa.

U zgjova me një fillim dhe menjëherë ndjeva se isha në një djersë e ftohtë. Kam menduar makth tim dhe u lirua se kjo ishte një ëndërr, edhe pse jo realiteti ishte shumë më mirë. Pothuajse në të njëjtën kohë unë u largua nga shtrati dhe dielli vendosur lirshme nga dritaret e mëdha të goditur me të drejtë në fytyrë. Përzier ime nuk kishte shkuar gjatë, edhe pse kam fjetur për gati një ditë e gjysmë, por unë isha duke shpresuar se ndoshta ajo ishte stomaku im ulëritës për ushqim. I larë fytyrën time në lavaman para se unë shkova jashtë në kuzhinë dhe i bëri sanduiçe edhe pse oreksi im ishte zhdukur krejtësisht. I kontrolluar telefonin, thirrjet nuk ka humbur. Ndjeva qoshet e mia gojë tërhoqi poshtë, përse nuk e kishte dëgjuar nga Andrew? Të paktën Robin mund të marrë kohën e tyre dhe për të thirrur, çdo gjë ishte faji i tij. Unë menjëherë kam një ndërgjegje të keqe mbi mendjen time dhe u përpoq për të thirrur vëllain tim, por asnjë përgjigje. E dija vëllai im e drejtë në mënyrë të ulët ai ndoshta në shtëpi në shtratin e saj dhe bërtiti ashtu si kam bërë. Robin dashur, dhe të dashur Andrew. Pse duhet të jetë si kjo?

Pasi kaloi dy ditë të plota shikuar TV dhe gråtigt realiteti fatkeq tregon të ngjashme me situatën time, kam marrë të mjaftueshme. As Andrew dhe Robin kishte dëgjuar prej tij. Unë u ngrit, u tërhoq në një palë të sweatpants dhe një T-shirt, ndërsa unë shpejt u hodh në një çift të ballerinas. Para se unë hapa derën erdha, dhe mendoni se çka tha Robin për ditarin, dhe hyri në apartament dhe shikuar pas. Me sa duket, Robin kishte vënë atë në një vend të zgjuar, sepse unë nuk mund të gjeni atë. Me vepruar kockave që ishte ndoshta i pamësuar për të shkuar, unë shkova nga porta dhe u takua me të ditës për herë të parë në disa ditë. Mora pasimin autobus dhe mori autobusin e parë në banesën Robin-së. Këmbët e mia ached, por nuk kishte asgjë unë mund të mendoj për të. Ka qenë vetëm shumë të zonjat në autobus i cili sapo glared në mua, ajo ndjehet si e gjithë bota glared në mua dhe ata kishin të drejtë dhe të bëjë. Unë ndjeva turp dhe lotët djegur në këndin e syrit të tij.
Pasi jashtë derës Robin ku kam gjetur veten dorë për dore me të dashurin tim për më pak se një javë më parë unë rrëzuan tre knocks si gjithmonë. Nuk hapur. Unë u rreshtuan në anë të postës slot, krejtësisht e errët. Përpjekja ime e fundit ishte që të dini mbi dorezën, mbyllur. Unë psherëtiu dhe u kthye dhe filloi të ecte poshtë shkallët Unë vetëm u bashkua. Për habinë time, autobusi qëndroi jashtë në sheshin dhe unë u zhvillua për të kapur atë, edhe pse dukej e pashpresë për t'u kthyer në banesën ku shkatërruar jetën time. Udhëtim me autobus dukej si një përjetësi, por më në fund kam ardhur. I nxori çelësat, por pa për habinë time se ajo ishte e hapur. Unë kam qenë ndoshta theksuar kështu se kisha harruar dhe bllokohet. I hodhi off këpucët e mia dhe ndjeva kreu filloi të rrahje përsëri. "Unë vetëm dua të fle derisa Andrew mori në," thashë me zë të lartë për veten time. Unë shkova në dhomën e gjumit, dhe kur unë kam marrë hapi i parë mbi pragun e forcoi gjithë brenda meje, ndërsa tërë trupi tronditi.
- ANDREW, çfarë ke bërë? I thirra dhe lotët derdhje nga sytë e mi gjakosur. Andreas im, i dashuri im, my darling, fluturoi mbi krevat, i varur këmbët e tij, dhe një litar rreth qafës së tij. Unë pothuajse kërceu deri në shtrat dhe kur unë u përpoq për të ringjallur dashurin tim, unë ndjeva diçka të vështirë nën shputën e këmbës. Kam shikuar në këmbët e mia dhe Andreas dhe u shkatërruar nga ajo që pashë. Ditari im.

Shkruar nga Felicia Moreau

based on 103 ratings Vëlla Love, 2.5 nga 5 bazuar në 103 ratings
Shkalla Vëlla Dashuria


Projektet Related shkollore
Në vijim janë projekte shkollore që kanë të bëjnë vëlla Dashuria apo në asnjë mënyrë në lidhje me vëllanë e Dashurisë.
 • Asnjë mesazh i lidhur

3 Përgjigjet për të "dashurisë motre"

 1. Carro më 26 nëntor, 2009 at 4:53 #

  Për të lexuar kjo ishte me të vërtetë joshës. Nëse ju nuk jeni në kërkim për të bërë shkrimtarëve profesionale, ju duhet të bëjë atë. Unë do të lexuar!

 2. Charlotte më 7 shkurt, 2010 at 5:26 #

  Historia e mirë, absolutisht. Ju duhet vetëm të mendoj për të hedhur në një presje pak këtu dhe atje. E madhe!

 3. Jenny më 26 prill 2011 në 10:28 #

  Mut Lyrics, u bë mjaft emocional në fund .. :(

  Të vërtetë të mirë.

Koment vëlla Dashuria

« | »