. Tani

Punën e shkollës dhe ese nga shkolla e mesme
Kërko për projektet shkollore

Tre karkalecat në Mbretërinë Traduras

Njëherë e një kohë ka pasur tre hoppers bar. Të tre hoppers bari ndjehet shumë i uritur pas një dite të gjatë duke kërcyer rreth ndiqte fluturat. Ata vendosën që ata duhet të kaloi natën në Forest Lost për të kërkuar ushqim. Forest Lost ishte një vend shumë i rrezikshëm për një akridi, Sidomos natën kur u lizards joshte në errësirë ​​në kërkim për një vakt. Si errët crawled ngadalë mbi peizazhin dhe Sunbeam ngarkesa kishte lënë mbi kodrat në Lindjen e Largët të hoppers bari shkoi në pyllin. Sigurisht ata ishin të frikësuar, por hoppers bari urisë kishte kulmet kontrollin e akteve të tyre.

Kur ata hynë në pyllin e errët papritmas një hardhucë ​​crawled në frontin e tyre dhe sytë me ngjyra të ndezura të kuqe tij i përulur e hoppers bar në një gjendje të frikës.
- Nuk Jini miqtë pak frikë. Mos kini frikë nga Komploti i Fuqive të errëta luring në shkurre pse unë do të ju mbrojnë në kërkimin tuaj për ushqim, hardhuca tha.
- Vetëm ndiqni mua dhe unë do të ju tregojnë për Luginën Sekret ku hëna hedhin dritë e saj në fushat e barit të gjelbër dhe aty ku bie ujë të pastër ushqen frytet më të mahnitshme me ujë të pastër dhe të freskët. Të hoppers barit nuk mund të besojnë atë që ata kishin dëgjuar. Ajo ishte vetëm për të mirë për të qenë e vërtetë.

Të dy hoppers para barit menduar se ata duhet të besojnë hardhucë ​​dhe le t'i udhëzojë për Luginën Sekret. Tretë dhe karkalec vjetër hezituar në lidhje me historinë lizards dhe sugjeroi se ata duhet të qëndrojnë dhe të kërkoni për arra dhe manaferrat në vend. Si i ri hoppers bari uritur dhe të etur ishin ekstreme viktimat lizards ishin të vështirë për të kthyer poshtë. Për këtë arsye ata vendosën për të shkuar me të. Karkalec vjetër paralajmëruar ata dhe tha se lizards lindur në Shënimin Wood Lost duhet të besohet.

Si të hoppers rinj bari kishte lënë një të vjetër filloi të shikoni për arra dhe manaferrat. Një disa momente më vonë, kur ai kishte quencht urinë e tij një buf i madh fluturoi poshtë nga qielli dhe u ul në një degë aty pranë.
- Ho Ho Ho. Unë jam Keldorf, mbrojtës i mençur e drurit humbur. Unë kam ardhur këtu për t'ju thënë që miqtë tuaj janë në rrezik. Të lizards ka tavaneve të tyre si të burgosur dhe janë planifikimin për të gatuaj dhe server Them të Traduras, lideri i lizards. Ejani të shpejtë dhe kërcejnë mbi kurrizin tim për të.

Dhe kështu Keldorf fluturoi larg me akridi për Traduras Bashkuar. Ai e dinte se ai do të duhet të përdorin fuqinë e gjuhës për të mposhtur lizards dought Ata ishin shumë të conquor nga shpata.

Kur ai kishte hyrë Traduras Kingdom tre lizards Menjëherë u hodh në frontin e tij. Ai e dinte Ata would'nt dëmtojnë atë shkak se ai kishte it për të kapur dhe të ngrënë vetëm nga Traduras mëdha.
- Te lutem mos hani mua por ai tha: Nëse miqtë e mi do të vdesin unë dua të vdes me ta në mënyrë ju lutem merrni mua në qeli ishin unë mund të merrni arrestimin tim përfundimtar..
Të lizards u habitur mbi decition hoppers bari, por dëshira e tij e fundit u bë fulfild dhe shumë shpejt ai u ul togheter me miqtë e tij in Çfarë ata mendonin se ishin vendi i fundit që ata ndonjëherë do të shoh përsëri.
- Dont frikë miqtë e mi, unë do të merrni të na nga këtu, karkalec vjetër dhe të urtë ka thënë Ai ndau një berries pak me miqtë e tij që ai kishte ruajtur dhe filloi të mendoj se në një avion.. Ajo did'nt të marrë kohë të gjatë para se ai e dinte atë që ai duhet të bëjë.
Si hoppers bari koha ishin gati për të dalë jashtë, një hardhucat bounch i erdhi në qelizë për të çojë ata në vendin ishin ata duhet të jenë prepered për vakt të madh Traduras.
- Pse ju duhet të robit për Traduras mëdha dhe dhuroj të gjitha ushqimet ndaj tij? Çfarë ka bërë ndonjëherë për ju? Karkalec mençur tha.
- Ajo ka bletë kështu që për qindra vjet. Ne duhet të allways server mbreti ynë pa marrë parasysh se çfarë ndodh. Një nga lizards tha.
- Por arent të uritur too? Dont ju doni të shijoni na shumë?
- Po, sigurisht që unë wouldnt them jo për një ushqim të mirë. I havent ngrënë plesht bari që unë isha një fëmijë.
- Ju duhet të dëgjoni atë që unë duhet të them, karkalec tha me një zë të fortë kështu që mund të dëgjojnë atë everbody.
- Ndoshta ju duhet të konsideroni të Refin Traduras dhe hani ushqim keni me përpjekjet tuaja vetanake, të realizuara. Ai është një mbret keqe që përdor vetëm ju për ta sjellë atë ushqim në mënyrë që ai të mund të jetojnë në luks, ndërsa tuaj slaving për të.
- Ndoshta ju jeni të drejtë. Por kjo do të ishte e pamundur. Askush nuk ka guxuar kurrë për të kundërshtuar mbretin e madhe dhe nëse dikush do të ndonjëherë ai do të grimcuar si drurit running poshtë ujëvarat në Lindjen e Largët.
- Ndoshta vetëm askush nuk mund conqure atë. Por togheter ju mund të bëni atë. Liria për të sjellë mbretërinë tuaj dhe të jetojnë në luks për të gjitha kohët. Karkalec tha. Këtë herë ai ka thënë se si ai dukej në sytë e kuqe me ngjyra të ndezura lizards. Ajo frikësuar atë, por ai ishte surethat hardhuca kishte gëlltitur artificial.
- Plesht pak bari është e drejtë! Ne mund të bëjmë atë! Ne do të marrë lirinë tonë nga Tradura dhe kurrë më nuk le dikush tjetër të kontrollit na.
Të gjitha të lizards pajtua dhe së shpejti ZKA vendosi mbretërinë. Kjo ishte hera e karkalec i mençur kishte bletë duke pritur për të. Mbuluar nga errësirë ​​shpëtuar pa probleme e mbretërisë dhe vrapoi gjithë rrugën prapa në fusha të gjelbra në Lindjen e Largët.
Ata ishin të sigurta dhe në diell në mëngjes kishte filluar hedh sunbeams ngrohtë në ato si ata të lodhur nga arratisjen ra në gjumë në bar. Të paktën uria e tyre ishte zhdukur. Dhe mos të harrojmë - ata ishin një përvojë e madhe e pasur.

Rate Tre karkalecat në Mbretërinë Traduras


Schoolwork ngjashme
Më poshtë është punë e shkollës është mbi të gjitha tre karkalecat në Mbretërinë Traduras ose në ndonjë mënyrë lidhur me tri karkalecat në Traduras e Bashkuar.

Koment në tre karkalecat në Mbretërinë e Traduras

« | »