.nu

Schoolwork dhe ese nga shkolla e mesme
Kërko schoolwork

Kolosal

Subjekti: Modal

Madhësi

RMS Titanic qëndron për Royal Mail vapor Titanikut.
Lartësia: 269 m
Gjerësia: 28 metra
Gjatesia:
Nga keel tek ura: 32 metra
Nga keel në krye të oxhakut: 53 metra
Nga sipërfaqja deri në fund kuvertë shëtitore: 18 metra
Pesha: 46 000 GT
Kapaciteti Load: 22 000 ton
Thellësia: 18 metra
Gomat: 10. 8 passagararna.

Rreth titanik

Pronar: Ndërkombëtare tregtar Detare Corporation, e cila nga ana e tij ishte në pronësi nga JP Morgan amerikan.
Kompania Shipping: White Star Line
Kantier detar: Harland & Wolff në Belfast, Irlandë
Port në shtëpi: Liverpool
Numri i anijes: 131.428
Numri i ndërtimit: 401
Radio Emri: MGY
Speed: Normale = 21 nyje (rreth 40 km / h) me shpejtësi të lartë = 24 nyje (rreth 45km / h)
Kosto: Rreth 60 milionë korona suedeze (aktualisht rreth 4 miliard)

Titanens rënie

Për 77 vjet më parë u shfaq në SHBA - serialized në Magazine McClure së - një nga më të çuditshme romaneve science fiction ndonjëherë janë shkruar. Occultists shumta e kanë përdorur atë si një armë për të bindur pjesën tjetër prej nesh që koha ndonjëherë rrjedh prapa, dhe madje edhe psikologët profesionale paraplegjiket kanë shfletohen në të dhe të habitur ngritur vetull. Profesor Ian Stevenson ka paraqitur ekzaminim të hollësishëm, por në fund të detyruar për të shkarkuar atë si provë e occultists mendimit. Romani u quajt Wreck e Titan (Titan fundosjes) me kotësinë nëntitull (kotësi) është shkruar nga marinar Morgan Robertson dhe tani (1974) në Shtetet e Bashkuara ka publikuar një botim të ri të "Seven Seas botuesve". (7 C-së Shtypit, PO Box 57, Riverside, Conn. 06878) Por duhet thënë mjaft se romani nga një pikëvështrim letrar, është mjaft e dobët. Kjo është një kolportagehistoria sentimentale tallaze me tendencë moraliste. Por kjo është interesante, ajo ka mëdyshje njerëzit, është historia sfond: shkatërrimi Titanens.

Titan, është emri i astar oqean i madh ndërtuar ndonjëherë, simboli i ëndrrës së 1800-së teknologjisë. Ajo përsosur anijen: një qytet lundrues "Përmbajnë brenda mureve të saj të çelikut të gjitha që tenton për të minimizuar rreziqet dhe Discomforts e udhëtimit të Atlantikut - të gjitha që e bën jetën të kënaqshme." Për shkak të ndërtimit të saj të veçantë me kuvertë çeliku të ngurta dhe bulkheads papërshkueshëm nga uji, dyert e të cilave në të njëjtën kohë mund të jetë e mbyllur nga ura, ajo është konsideruar si unsinkable, dhe ajo është në roman një simbol i mrekullueshëm i arrogancës njerëzore. "Unsinkable - pathyeshëm, ajo bëhet duke punuar si disa anije që do të kënaqë të ligjeve." Ajo ka 24 lifeboats jo sepse dikush imagjinuar se do të jetë e nevojshme, por për shkak se ligji kërkon që minimum. Por ligji është i pashpresë i vjetëruar. Kërkesat e tij janë llogaritur duke tonazhit bruto, jo numrit të udhëtarëve. 24 lifeboats, ajo do të jetë e mjaftueshme për të shpëtuar 500 të totalit të rreth 3,000 pasagjerë dhe ekuipazhi që anija mban. Por e bën këtë çështje? Titan e unsinkable!

Nga mesi i viteve 1800 ishte një garë e çuditshme e Atlantikut. Kompanitë e ndryshme të anijeve konkuruan për avullore që mund të prerë për të dhënat me shpejtësi për kalimin më të shpejtë të cilit. Kur Titan embarks në një nga udhëtimet e tij të parë që ajo mban një ritëm të mirë, më shumë se 20 nyje: ajo është jashtë për të vendosur një rekord të ri. Dhe bordi rregullat atmosferën më të mirë: Titan është më e madhe, më të sigurta dhe komfortablaste anije e ndërtuar ndonjëherë. Dhe kështu! Një natë prill në mjegull ränner saj drejt një ajsberg dhe për të marrë në anën e gjatë mërzitur. Speed ​​është përplasja 25 nyje. Lifeboats janë vënë në liqen, por shumica e banuesve të ndjekin anijen në thellësitë. Robertson gjithashtu lë disa të dhëna në lidhje me Titan. Ajo ka një zhvendosje prej 70.000 apo 75.000 ton (të dy të dhënat në vende të ndryshme në libër), ajo është 800 këmbë i gjatë dhe ka tre propellers. Në veçanti, detyra e fundit është interesante. Asnjë anije kishte tre propellers kur romani u shkrua. Helikë tretë u ngarkua për të rritur manovrimit te anijes - dhe kjo nuk u ngrit derisa filloi gjigandët mëdha oqean. Anija e parë ishte e pajisur me një helikë të tretë filloi njëmbëdhjetë vjet pas gjenezën e romanit, dhe emri i saj ishte Titanic.

Pra, le të tregojnë historinë e Titanikut. Ajo kishte një zhvendosje prej 66.000 ton, ishte 882,5 këmbë i gjatë dhe kishte hapësirë ​​për rreth 3,000 pasagjerë. (Në udhëtimin e saj të parë dhe i vetëm ishte numri i banuesve të pak më shumë se 2200, por të dhëna të sakta janë në dispozicion.) Titanic ishte më e madhe dhe luxuösaste anije e ndërtuar ndonjëherë - ajo u quajt shaka e lyxångare milioner. Për shkak të ndërtimit të saj të veçantë me kuvertën e çelikut të ngurta dhe dyert papërshkueshëm nga uji e cila mund të mbyllur në të njëjtën kohë nga ura, ajo ishte caktuar në përgjithësi si unsinkable. Ajo kishte 20 lifeboats, jo se dikush imagjinuar se do të jetë e nevojshme ndonjëherë, por për shkak se ligji kërkonte që minimum. Kur në vitin 1912 ajo nisi udhetimin e saj para martesës, ajo mbajti moment të mirë, më shumë se 20 nyje: ajo ishte jashtë të mundë rekordin për kalimin më të shpejtë. Dhe kështu! Një natë prill në mjegull, ajo u përplas me një ajsberg dhe mori të tërë mërzitur anë të gjatë. Shkalla ishte përplasja rreth 23 nyje. Lifeboats u nisur, por shumica e banuesve të ndjekur anijen në thellësi.

Pra, çfarë është me të vërtetë një histori që Morgan Robertson thotë? Nuk është historia e fundosjes së Titanikut - regjistruar 14 vjet më parë ndodhi incidenti? (1)

Në analet e hulumtimit psikologjik qëndron Titanic subjekt paparë e ëndrrave precognitive dhe parashikimet. Profesor Ian Stevenson - studiuesi i njohur rimishërimit - ka në Journal ASPR mbledhur jo më pak se 19 përvojat mirë-dokumentuara paranormale lidhur me fatkeqësi. (2) Ai gjithashtu ka pasur mundësi për të intervistuar disa dëshmitarë ende jetojnë të cilët pretendojnë se kanë pasur përvoja të tilla. Këtu do të përshkruhet shkurtimisht tri raste.

Një biznesmen Anglisht, z Connon Middleton, rezervuar mars 23 (1912), udhëtim në Titanikun. Rreth një javë më vonë, ai pa në një ëndërr titanik noton me keel deri dhe udhëtarëve kafshë të egra e saj të luftuar në oqean. Ëndrra u përsërit gjatë netëve në vijim, dhe e bëri atë ankth dhe i shqetësuar. Ai i tha atë për familjen e tij, i cili më vonë nuk mund të konfirmonte historinë. Sapo mundësi ofruar të anulojë urdhrat e tyre biletën e tij dhe ruajtur fuqinë kështu jetën.

Ëndrrat Precognitive janë të zakonshme në materiale Stevenson, por nuk janë edhe të zgjuar hallucinations: Më 10 prill, u Z. dhe Znj Jack Marshall familjen në Isle of Wight dhe pa Titanic kalojë jashtë në fluturimin e tij inagurues. Papritmas Znj Marshall kapi burrin e saj nga krahu dhe bërtiti: "Anija mbytet para se të arrijë Amerikën!" Burri i saj u përpoq për të qetësuar atë, por ajo vetëm u bë më e shqetësuar. "Mos të qëndrojë këtu dhe ia ngul sytë në mua! Bëni diçka! Unë shoh qindra njerëz duke luftuar në ujin e akullt! A jeni verbuar kështu që keni ndërmend t'i lënë të vdesin "-? Vajza e zonjës Marshall ende nuk mund të konfirmojë atë që një përshtypje e fortë shpërthim i nënës bëhen në to.

Ka edhe raste "telepatike", ku njerëzit paranormal duket se ka përjetuar fatkeqësi, rreth kohës që ajo ka ndodhur. Një grua në Nju Jork solli natën në mes të 14 dhe 15 prill (të natës Titanic u mbyt) dhe i tha burrit të saj se ajo kishte një makth në të cilën ajo, kur pa nënën e saj në një varkë shpëtimi Heeling të mbushur me njerëz në një det të trazuar. "Anija ishte aq e mbushur ajo dukej sikur ajo do të jetë prerë në në çdo moment." Burri i saj u përpoq për të qetësuar atë, por: "Kjo nuk ishte vetëm një makth - ai ishte - kjo ishte e ndryshme. Nuk ishte diçka aq e tmerrshme - në mënyrë të frikshme, aq e vërtetë "Ëndrra ishte një ëndërr vijnë e vërtetë. Nëna ishte një nga ata që u shpëtuan nga titanik. Por gjëja e çuditshme është se vajza nuk kishte asnjë ide se nëna e saj ishte në këtë udhëtim. Nëna ka qenë në më të madhe sekretit biletë urdhëruar të papritur vajzën e saj me një vizitë.

Për këtë më afër që shkon në analizën Dr Stevenson së materialit të tij është e pamundur. Por njerëzit mund të ndjehen pasiguria në lidhje me udhëtimet e ardhshme është e natyrshme. Titanic u konsiderua unsinkable - dhe kjo ishte një siguri aq i përhapur se edhe shumë nga ata që ishin në bord refuzuar të përballen me të vërtetën, edhe kur anija filloi të fundosej. Shuma e madhe e parashikimet e vdekjes së saj për këtë arsye është e jashtëzakonshme. Dhe ka të ngjarë rastet Stevenson mbledhur vetëm një pjesë e numrit të vërtetë. Gazetat dhe revistat bashkëkohore duke u thënë disa raste të përvojave të ngjashme. Por këto nuk duket se janë bërë më për së afërmi dhe për këtë arsye nuk ka vlerë. Interesante, numri i përvojave të këtij lloji janë bërë më afër në kohë incidenti ka ndodhur.

Por për t'u kthyer në librin Robertson kështu që nuk duhet të jetë aq e çuditshme sa mund të duket. Është e mundshme që Robertson vetëm thjesht pasojat e një mentaliteti mbizotërues - është, në çdo rast, mendimi Dr Stevenson-së. Robertson kuptoi marrëzinë e ndiqte të dhënat me shpejtësi, dhe ai e dinte se çfarë mund të ndodhë në qoftë se anija u lejua të përfundojë pa një numër të mjaftueshëm të lifeboats. Konsistencën e të dhënave në mes të Titan / Titanic është atribuar aftësi Robertson si një marinar. Ai le të Titan u përplasur me një ajsberg, sepse ajsbergut ishte rreziku i vetëm që mund të kërcënojë anijet e tilla të mëdha. Dhe ai e dinte se icebergs janë veçanërisht të zakonshme në muajin prill. As Titan zgjedhja emri është veçanërisht e shquar; e lidhin emrin në "ikonathyes qiellor", "i madh", "Mighty", dhe kështu me radhë. Romani Robertson është në të vërtetë interesante dhe instruktive - por vetëm si një shembull i asaj që mund të parashikohet me anë të vëzhgimit të sakta dhe analiza e kushteve bashkëkohore.

Ndoshta, parashikimin e fatit, njohuri paraprake për të ardhmen, më e paarsyeshme e të gjitha fenomeneve të mundshme paranormale. Megjithatë, prova ose dëshmi rrethanore, për të Parashikimit ekziston madhe. Shkencërisht duke folur, ajo është natyrisht e konsiderojnë eksperimente të shumta laboratorike të cilat zë të rangut faqen e internetit. Një mendon, për shembull, në eksperimente Dr. Soals me Shackleton në vitet 1930 dhe 1940. Dhe kjo përfshin ndoshta profesor Tenhaeffs karrige eksperimente me paragnosten (medium) Gerard Croiset. Shumë gjëra të tjera për të fshehur.

Por nëse parashikimin e fatit është diçka që ne të gjithë e përdorim, ndoshta e përditshme, pa e ditur atë, në mënyrë që të mund ekzistenca këtij fakulteti gjithashtu të jetë zbuluar në mënyrë të tërthortë, në mënyra të ndryshme. Një shkrimtar i cili kaloi disa dekada të jetës së tij për të peshoj këtë problem ishte belg Maurice Maeterlinck. Për fat të keq, ai shkruan ese e tij në një prozë të tillë klasik retorike se tani ata janë pothuajse të palexueshëm, por kjo nuk do të thotë se ai ka një intuitë të rrallë dhe vjen me disa propozime që ajo me siguri do të jetë i vlefshëm për shkencëtarët për të studiuar. Nga një ese të vogël në varrosur tempull (Stokholm, 1911), po citoj, me drejtshkrim normalizuar, një vëzhgim të vogël.

"Kjo është (...) e çuditshme, por mund të thuhet vazhdimisht se viktimat e fatkeqësive të mëdha zakonisht merr shumë më pak se të gjitha gjasave duket se për t'i dhënë dorën. Në momentin e fundit, pothuajse gjithmonë dikush në befasi dhe rrethanë e pazakontë mbahen larg gjysmë dhe nganjëherë dy të tretat e atyre që ishin të kërcënuar nga rreziku ende padukshme. Një avullore e madhe, e cila shkon në fund, zakonisht ka një numër shumë më të vogël të udhëtarëve se ajo do të kishte pasur në qoftë se ajo nuk kishte shkuar në fund. Dy trena përplasen, një tren ekspres që zhytet poshtë në një greminë, etj, mbaj pak pasagjerë sesa në ditët kur asgjë nuk ndodh. Një mangësi urë, të bëjë atë shpesh, dhe kundër të gjitha pritjet ashtu si turma lë. (-) Shpërthimet e minave / ndodhë / janë mundësisht kur ka shumë më pak punëtorë në miniera se si rregull priren të jenë atje. Dhe kur një fabrikë barut, municione fabrika ose si drejtimin në ajër, ajo është edhe zakonisht, kur shumica e punëtorëve, të cilët përndryshe të gjithë do të kenë humbur, për disa raste të parëndësishme, por providencial e kishte braktisur. Ky vëzhgim pothuajse konstant i ka dhënë të rritet në shprehjet e mësipërme që ne të gjithë e dimë. Çdo ditë lexojmë në frazat gazeta të tilla si ky: "Një aksident që mund të ketë pasoja më të trishtuar, ishte në sajë të tij dhe faktin se kufizuar ..." Ose: "Një ngjethura në mendimin se në qoftë se aksidenti ka ndodhur një muaj më parë, kur të gjithë punëtorët, pasagjerët ... 'etj "(fq 157 f.)

Nëse këto vëzhgime janë të sakta, ato duhet të jepet një bazë statistikore. Që është bërë. Një matematikan amerikan, William Cox, i kryer njëzet vjet më parë një studim në të cilin ai u përpoq për të mësuar në lidhje me numrin e udhëtarëve që udhëtonin me tren, si viktima të aksidenteve ishin më pak se normalisht duhet të ketë qenë. Dhe ai erdhi në përfundim se kjo ishte me të vërtetë rasti. Ai krahasohet numri i udhëtarëve në aksidentin e trenit me numrin e pasagjerëve në të njëjtin tren, 7 të afërt, 14, 21, dhe 28 ditë para aksidentit. Hulumtimi i tij përfshin shtatë vjet të trafikut hekurudhor tregon se njerëz të vërtetë duket për të shmangur që udhëtojnë me tren për t'u prekur nga një aksident. Treni ose treni që mori në telashe ishin gjithnjë e më pak udhëtarë se ata normalisht duhet të ketë pasur. Cox ndjerë dallimin në mes normale dhe numri aktual i udhëtarëve në trenat e aksidentit të jetë aq e madhe që ai vlerësoi shanset kundër fatit të mbi njëqind me një. Diçka tjetër pos rastësisë, prandaj duhet të regjistrohen. - Parashikim? (3)

Këto lloje të studimeve janë jashtëzakonisht interesante, dhe një do të doja që më shumë statisticienët toge veten para analizuar materiale të ngjashme. Kjo jo vetëm që do të jetë në gjendje të ofrojnë "prova" të vlefshme prekognitionens ekzistencës, ajo mund në shfaqje të veçantë se si njohje paraprake SAS punon në mënyrë spontane. Disa prej njerëzve që pasuan Titanikun në thellësi duket të ketë hunches tilla përvojë ndërgjegjshëm, impulset si ata mund të kenë menduar ishin shumë të paarsyeshme për t'u ndjekur. Çfarë studim Cox 'duket për të treguar është se njerëzit mund të preferojnë që të veprojnë me paralajmërimet nënndërgjegjeshëm - impulset nuk arrijnë pragun e vetëdijes dhe për këtë arsye është më e lehtë për të racionalizuar psikologjike. Paralajmërimet nënndërgjegjeshëm mund të ketë luajtur një rol në rastin e Titanic nuk është e pamundur, por e pamundur për të provuar. Anija kishte hapësirë ​​për 3.000 pasagjerë, por vetëm rreth 2200 ishin në bord. (Ekuipazhit të përfshira.)

Nga pika okult është Titanic ndoshta një nga ngjarjet më të ndërlikuar ndonjëherë norgestimati. Dhe jo shumë ngjarje kanë bërë edhe aq legjendare si kjo. Ka numerike, enigmatik dhe astrologjike "shpjegime shkakor" në fatkeqësi; po, ka pothuajse aq shumë shpjegime okulte që ka "shkenca" okulte.

Spökintresserade mund të mësojnë në lidhje me osalige kapiteni Smith - kapitenin Titanic i cili vdiq në aksident - por më pas është parë enden përreth në portet e ndryshme në kërkuesit kotë komandën e anijeve të reja.

Ekziston edhe një legjendë që fatkeqësi mund të ketë qenë shkaktuar nga një "mallkim e Faraonit". Një mumje egjiptiane, e cila në rrugën e tyre nga Egjipti në Angli pohuan se kanë përhapur vdekjen dhe shkatërrimin e rreth tij, tha se ka qenë në bordin e Titanikut dhe anija e ndjekur në thellësi. Historia, megjithatë, është imagjinar. Historia origjinën nga një udhëtim në det të luajë në një vend tjetër, të shkruar nga Albert Steffen diku në vitin 1930. (4)

Në kohën e përhapjes fatkeqësi në media një reputacion i "diamanti blu" Hope Diamond, i cili gjithashtu pohoi për të kryer një mallkim, do të kishte qenë në bord. (Daily News kushtuar një gjysmë faqe të historisë së April 20, 1912.) Në qoftë se diamanti të vërtetë ishin në bordin e unë nuk e di, por ajo ishte në këtë rast ruajtur. Ajo është aktualisht në shfaqje në Institucionin Smithsonian në Uashington. Në çdo rast, nuk i përkasin Hopediamantens pastaj pronar, një zoti Ned McLean, pasagjerët kolosal, i cili për herë të parë është raportuar dhe ndoshta i dha të rritet në thashetheme.

Në mbyllje mund të përmendet një rast kurioz të "synchronousness", - si dhe jungianer do të thërrasë atë. Në muajin e 23 vjet pas katastrofës Titanic, prandaj, në prill 1935 u arratis ngarkesa avullore Titanian mezi u përplasur me një ajsberg. Ajo ishte tani në rreth të njëjtën pozitë si katastrofës Titanic natës, kur zyrtari në oficeri mori një ndjenjë e rrezikut të pashmangshëm dhe pa arsyetim racional, ndaluar makina. (5)

Sheet Music

1) 1 Në këtë kontekst, një mashtrim i ri, si dhe në rrugën e saj të paparë në historinë moderne të shtypit. Në ditët e para pas katastrofës Titanic mbizotëronte në agjencitë e lajmeve dhe redaksitë e gazetave të plotë të konfuzionit me deklarata kontradiktore, mohimet dhe mohimet e mohimet. Në këtë kaos cabled korrespondenti i agjencisë Reuters për New York një llogari tejet dramatike dhe të detajuar dëshmitar okular i fundosjes së Titanikut i cili - pasi ajo kishte qenë e botuar në disa revista - por zbuloi të jetë një fast-paketuara përmbledhjet e kapitujve të zgjedhura nga libri Morgan Robertson. Përshkrimi Robertson kështu u bë përgjithësi, raporti kryesor fjalë për fjalë i parë i gjigandit anijes titanik. Reuters "lugë" është përmendur ndër të tjera, Daily News 18 prill 1912, gjatë titull disi sarkastik "Si për të bërë telegrame bujshme në Amerikë."

2) Këto dokumente janë botuar edhe në këtë botim të librit Robert.

3) Cox, NE "parashikim: Një Analizë II, Journal ASPR korrik 1956.

4) Një llogari interesante e legjendës së mumje e titanik mund të lexohet në revistën mimeographed Arcanum, Shkurt. 1975. Një 177 Tregues se ku legjenda origjinën, unë kam marrë nga Edward S. Kamuda, sekrecion. Titanic historike Shoqëria, Inc

5) Informacion i marrë nga David Tech marketers kronika e fatit, Nëntor Në vitin 1974, i cili nga ana e tij citon një artikull nga Arthur Koestler në e diel Londër Times, një 5 maj 1974.

based on 3 ratings Titanic 2.5 nga 5 bazuar në 3 vlerësime
Shkalla e Titanic


Projektet Related shkollore
Në vijim janë projekte shkollore që kanë të bëjnë me titanik, apo në asnjë mënyrë në lidhje me Titanikun.

Koment Titanic

« | »